E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Më shumë informata për festivalin e sivjetml të mjaltit do të rpezantohen sot në konferencë për shtyp në Odën ekonomike të Maqedonisë.
Ditë të mjaltit të Maqedonisë prej nesër në Shkup


Prej nesër deri të dielën në Shkup do të mbahen Ditët e mjaltit të Maqedonisë që i organizon shoqata e bletarëve "Matica".

Në stendat e vendosura në rrugën "Maqedonia" do të ekspozohen prodhime të mjaltit nga bletarë nga e tërë Maqedonia, ndërkaq vizitorët do të mund të degustojnë mjaltë dhe të informohen për pelten mbretërore, polenin dhe propolisin si ushqim i shëndetëshëm.

Më shumë informata për festivalin e sivjetml të mjaltit do të rpezantohen sot në konferencë për shtyp në Odën ekonomike të Maqedonisë.

Festivali i mjaltit mbahet për të 12-tin vit me radhë.

Publikuar: 21.09.2016 | 11:58
Lexuar: 620 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime