E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Kur populli britanik ka votuar për dalje nga BE-ja, ai nuk votu për t'u kthyer drejt vehtes, as për distancim nga partnerët tanë në botë", tha Mej në fjalimin e saj në AP të KB-së.
Mej: Edhe pas bregzitit Britania mbetet me botën
Kryeministrja britanike Tereza Mej theksoi mbrëmë se Britania pas daljes nga Bashkimi Evropian nuk do ta kthejë shpinën ndaj botës dhe dëshiron të mbetet në fokusin e politikës ndërkombëtare.

"Kur populli britanik ka votuar për dalje nga BE-ja, ai nuk votu për t'u kthyer drejt vehtes, as për distancim nga partnerët tanë në botë", tha Mej në fjalimin e saj në AP të KB-së.

Sipas saj, Britania do të jetë e hapur për botën dhe partnerët global në qendrën e përpjekjeve ndërkombëtare që të sigurojë paqe dhe prosperitet për të gjithë njerëzit.

Mej shtoi se Londra do ta rrit përkrahjen e saj për sigurinë në Somali në luftën kundër pjesëtarëve të organizatës Al Shabab.

Publikuar: 21.09.2016 | 12:11
Lexuar: 422 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:





Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime