E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Me këtë përfundojnë aktivitetet të cilat fondacioni "Shoqëri e hapur - Maqedoni" i zbatoi në suaza të konceptit Ndihmë humanitare dhe juridike për migrantët nga 1 shtatori i vitit 2015
Promovim i fushatës kundër ksenofobisë

Në Galerinë mobile CAC në Parkun e frankofonisë pranë Parkut të qytetit dhe në Kapan Han në Çarshinë e vjetër sot dhe nesër do të mbahen një sërë ngjarjesh për promovimin e fushatës kombëtare kundër ksenofobisë të titulluar si "Fëmijët e planetit Tokë".

Ngjarjet muzikore dhe artistike dhe diskutimet të cilat janë pjesë nga promovimi kanë për qëllim të stimulojnë në të menduar se të gjithë kanë të drejtë të jetojnë qetë, në liri dhe të sigurt dhe se jemi të aftë ta tejkalojmë frikën në rritje nga të huajt dhe urrejtjen ndaj atyre më ndryshe se ne.

Me këtë përfundojnë aktivitetet të cilat fondacioni "Shoqëri e hapur - Maqedoni" i zbatoi në suaza të konceptit Ndihmë humanitare dhe juridike për migrantët nga 1 shtatori i vitit 2015, deri më 30 shtator të këtij vitit, në bashkëpunim me "Legis" shoqatën e Maqedonisë të juristëve të rinj dhe Komitetin e Helsinkit për të drejtat e njeriut

Publikuar: 23.09.2016 | 18:02
Lexuar: 1409 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime