E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Janeva tha se nuk do të kthehet më në seancë sepse deputetët i bëjnë mobing klasik.
Në Komisionin për sistem politik duhet të vazhdojë debati rreth raportit të PSP-së

Në Komisionin për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive sot duhet të vazhdojë debati rreth raportit për punën e Prokurorisë Speciale Publike.

Seanca dje u ndërpre për shkak të mospasjes së mundësive për punë sipas rregullores, pasi që prokurorja speciale publike Katica Janeva e braktisi seancën e Komisionit dhe paralajmëroi se do të vijë vetëm në Seancën plenare, në të cilën do të shqyrtohet Raporti për punën e PSP.

Janeva tha se nuk do të kthehet më në seancë sepse deputetët i bëjnë mobing klasik.

Debati i komisonit për Raportin e PSP ka filluar të mërkurën javën e kaluar.

Në rend dite të Komisionit është edhe Raporti vjetor për punën e Prokurorive Publike në Republikën e Maqedonisë për vitin 2015.

Në Kuvend sot do të mbajnë seanca edhe Komisioni për arsim, shkencë dhe sport, Komisioni për kulturë, Komisioni për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave, Komisioni për mundësi të barabarta për gratë dhe burrat, Komisioni për sistem politik dhe Komisioni juridiko-ligjdhënës.

Publikuar: 27.09.2016 | 10:50
Lexuar: 374 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime