E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Ata më treguan një zemrën dhe shpirtin e një vendi të izoluar nga ana teknologjike”, tregon ajo.
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve

Imazhe që tregojnë një anë tjetër të Kubës, atë të jetës së përditshme të kubanezëve para hapjes për turistët e shumtë që u shumëfishuan pas arritjes së "paqes" me SHBA.

Fotot janë realizuar nga fotografja Gina Nero, e cila ka qëndruar për disa muaj në ishullin e Karaibeve, duke eksploruar qytetin shumëngjyrësh para se të fillonte ndryshimin për mirë.

Imazhet tregojnë shumë prej banorëve lokalë me të cilët ajo u miqësua gjatë udhëtimit të saj. Fotografja 26-vjeçare udhëtoi në Kubë gjatë vitit 2015 dhe së fundmi ka publikuar edhe fotot e realizuara gjatë periudhës që ajo qëndroi atje.

“Ata më treguan një zemrën dhe shpirtin e një vendi të izoluar nga ana teknologjike”, tregon ajo.

Një pjesë e mirë e objekteve të sjella nga ajo nuk ekzistojnë më, ose janë ndryshuar për mirë për t'iu përshtatur kërkesave të turistëve.
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve
Kuba autentike, imazhe para vërshimit të turistëve

Publikuar: 03.10.2016 | 16:22
Lexuar: 1658 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime