E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas Qendrës Sizmilogjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra ka qenë katër kiloemtra në verilindje të Shkupit në thellësi prej pesë kilometra.
Tërmet në Shkup dhe rrethinë
- Tërmet me magnitudë prej 3,1 ballë sipas shkallës së Rihterit është ndjerë pasdite në orën 12 e 52 minuta në Shkup dhe rrethinë, kumtoi Observatori Sizmiologjik pranë fakumtetit Matematiko-Natyror.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në pjesën lindore të rajonit të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe rrethinë është ndjerë me intesitet prej IV-V sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane.

Publikuar: 04.10.2016 | 13:23
Lexuar: 478 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime