E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Çmimi “Golden Foot” akordohet për futbollistët që janë mbi 28 vjeç dhe fituesi përcaktohet nga votimet e medias dhe publikut.
Buffon fiton “Golden Foot 2016”
Gianluigi Buffon është fituesi i çmimit “Golden Foot 2016”. Portieri i Juventusit dhe përfaqësueses italiane arriti të mposhtë ne këtë garë të veçantë emra të rëndësishëm të futbollist botëror si Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney dhe Lionel Messi.

“Për mua është një nder që fitoj këtë çmim”, deklaroi Buffon pasi mori në dorëzim trofeun. “Shpresoj ta kem merituar. Mendoj se ky çmim më është dhënë për atë çfarë kam bërë dhe po bëj në fushën e lojës”, shtoi portieri veteran.

Çmimi “Golden Foot” akordohet për futbollistët që janë mbi 28 vjeç dhe fituesi përcaktohet nga votimet e medias dhe publikut.

Në Ceremoninë e “Golden Foot” u dha edhe çmimi “Legjendat e Arta të Futbollit”, ku ata që triumfuan ishin braziliani Anderson Luis de Souza, Carles Puyol, Didier Deschamps dhe Oliver Kahn.
Gianluigi Buffon është fituesi i çmimit Golden Foot 2016
Gianluigi Buffon është fituesi i çmimit Golden Foot 2016
Gianluigi Buffon është fituesi i çmimit Golden Foot 2016

Publikuar: 12.10.2016 | 12:46
Lexuar: 1580 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime