E enjte, 29.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shkolla e futbollit Shkëndija edhe pas shumë viteve të ekzistimit të vetë vazhdon që të nxjerë lojtar të cilët kanë talent dhe mendohhet se do të jenë ardhëmria e këtij klubi.Skuadrae Shkëndijës në kategoriën e kadetëve në ligën republikane në sezonin vjeshtor u bë kampion me çka dëshmoi se trajneri Bashkim Livoreka në formacion ka futbollistë që premtojnë.
Me punė arihet edhe shkolla edhe sportiMe talentin e futbollit Kujtim Zilbearin

Shkolla e futbollit Shkëndija edhe pas shumë viteve të ekzistimit të vetë vazhdon që të nxjerë lojtar të cilët kanë talent dhe mendohhet se do të jenë ardhëmria e këtij klubi.Skuadrae Shkëndijës në kategoriën e kadetëve në ligën republikane në sezonin vjeshtor u bë kampion me çka dëshmoi se trajneri Bashkim Livoreka në formacion ka futbollistë që premtojnë.


Në ekipin e kadetëve që aktualisht udhëhiqet nga trajneri Bashkim Livoreka , ka shumë talent të këtij sporti të cilët janë dëshmuar me talent, punë dhe disciplinë të nivelit të duhur.

Kujtim Zylbeari, i lindur me 7. korrik 1993 në fshatin Uzërmisht, nxënës i shkëlqyeshëm i shkollës së mesme , dhe pjesë e skuadrës së Shkëndijës në grup-moshat e kadetë. Ai luan në roolin e liberos dhe është shtyll e këtij ekipi . Hapat e para i ka filluar që në klasën e tretë të shkollës fillore, pra para 7 viteve , në kampionatin e ligës regjionale “Tetovë-Gostivar”ndërsa tani ka arritur të bëhet standard në formacionin e kadetëve.

“Po shihni fal punës që kemi bërë me trajnerin Bashkim Livoreka neve jo që u bëmë kampion i gjysëm sezonit por edhe dëshmuam cilësi të lart” tha lojtari Kujtim Zilbearin. Ky futbollist i vyeshëm ka edhe një përvoj mjaft të mirë ndërkombëtare pasi dy ëherë është pjesmarës në Turnirin Mabrkombëtar të futbollit për fëmijë në “Ternoci 2007” dhe në “ Durrësi 2008” si dhe në turnirin ndërkombëtar “Jadran Kup 2007”.

“Pra bëhet fjalë për tre turnire që kanë peshë shumë të madhe dhe mu për këtë ndihem krenar pasi si kapiten i seleksionit të Tetovës në turnirin “Tërnoci-2007” arrita të marrë kupën e fituesit. Kjo nuk është punë e vogël, kjo ndodhi edhe gjatë vitit të klauar kur në “Durrësi 2008” fituam vendin e dytë”

Sit ë gjithë futbollistë e rinjë të cilët karrierën e fillojnë në shkollën e futbollit Shkëndija, kanë një dëshirë të vetme që një ditë të bëhen pjesë e pandarëe ekipit të parë ashtu siç kanë qene Qatip Osmani, Vullnet Emini, Agim Ibraimi, dhe të tjerë dhe të tjerët.

”Kjo është ëndër e imja” tha në fund të bisedës tonë futbollisti talentuar Kujtim Zilbeari, i cili premton shumë. Por ai edhe në asnjë moment nuk haron edhe kontributin e prindërve të vetë të cilët nuk kursejnë as mjete , as kohë e as mund që të ndihmojnë Kujtimin të behet futbollist për të cilëuin gjithmonë do të flitet në superlativ.

Shaban Sinani

Publikuar: 21.01.2009 | 20:56
Lexuar: 2894 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
besnik (19/12/2009 00:08:08) i fort je breeeeeeeeeee
haziri (20/02/2010 23:18:07) fale angazhimit dhe interesimit per sportin e faliminderojme vahidin isenin per punen e bre
egzona (15/06/2011 13:21:09) po sa si katundari jem dijet ataj tlumt kujtim e ke meritauuu
nifka jasharii (15/06/2011 13:34:35) e dajxhoo bee kurr ijee ijee :D:D sukseseee....
tini (16/06/2011 21:30:55) oo timi bee shaum fort...xD
Arton (17/06/2011 23:09:26) bravo kujtim..

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime