E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shtetasit David Gjokeja dhe Sami Kila janë dënuar me burgim të përjetshëm, ndërsa Ermir Dervishi, Idriz Bardhoshi, Marlen Tome, Milan Marku, Sokol Deçka dhe Skënder Zhiti kanë marrë nga drejtësia dënime nga 13 - 20 vjet për të njejtën vepër penale.
Durrės: 10 personat mė tė kėrkuar, policia kėrkon mbėshtetjen e qytetarėve


Gëzim Kabashi

- Drejtoria e Policisë së Qarkut të Durrësit ka bërë të njohura identitetet dhe fotot e 10 personave më të kërkuar në territorin e rretheve të Durrësit dhe të Krujës, duke kërkuar njëkohësisht mbështetjen e qytetarëve me informacione për vendndodhjet e mundshme të tyre.

Mes të shumëkërkuarve bëjnë pjesë shtetas të dënuar prej disa vitesh me burgim të përjetshëm, apo me nga 13-20 vjet heqje lirie për krimin e vrasjes.

Drejtori i Policisë së Qarkut, Aleks Hajdari, duke falenderuar komunitetin e qarkut bregdetar për mbështetjen e dhënë në kapjen e shumë elementëve të inkriminuar, ka garantuar se dhënia e informacionit për personat e shpallur në kërkim do të jetë krejtësisht konfidenciale si dhe do të ndihmojë punën e policisë në vënien e tyre para drejtësisë.

Shtetasit David Gjokeja dhe Sami Kila janë dënuar me burgim të përjetshëm, ndërsa Ermir Dervishi, Idriz Bardhoshi, Marlen Tome, Milan Marku, Sokol Deçka dhe Skënder Zhiti kanë marrë nga drejtësia dënime nga 13 - 20 vjet për të njejtën vepër penale. Burimet e policisë së Durrësit bënë të ditur gjithashtu se në listën e 10 personave të shpallur në kërkim janë edhe shtetasit Plarent Dervishi dhe Teki Mema, ndaj të cilëve është marrë në mungesë masa e arrestit burg pa afat.

Tre numra telefoni janë në dispozicion të qytetetarëve për të komunikuar me policinë, thanë burimet, sipas të cilave, elementët e inkriminuar apo të dënuar që fshihen prej vitesh synojnë të lëvizin drejt vendeve të tjera apo anasjelltas gjatë stinës së verës.

Publikuar: 03.08.2010 | 16:40
Lexuar: 4029 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime