E enjte, 29.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Poezitë dërgohen me të dhënat e plota të autorit si: emri , mbiemri, numri personal dhe adresa e saktë. Në rast të fitimit të ndonjë çmimi, autori do të deklarohet a do të vij personalisht të tërheq shpërblimin apo do të dërgoi një xhirollogari ku do ti derdhen të hollat e shpërblimit.
Konkurs i poezisė shqipe nė internet


• Klubi Poetik Virtual “ZAHIRI”, shpallë konkurs të hapur për poezi, në të cilin mund të marrë pjesë çdo krijues i cili shkruan poezi në gjuhën shqipe, kudo në botë.

• Poezitë duhet të jenë të pabotuara më parë.

• Një person mund të konkuroi me vetëm dy poezi.

• Poezitë dërgohen me të dhënat e plota të autorit si: emri , mbiemri, numri personal dhe adresa e saktë. Në rast të fitimit të ndonjë çmimi, autori do të deklarohet a do të vij personalisht të tërheq shpërblimin apo do të dërgoi një xhirollogari ku do ti derdhen të hollat e shpërblimit.

• Të drejt konkurimi nuk kanë vetëm anëtarët e redaksisë së Klubit Poetik Virtual “ZAHIRI” të cilët i gjeni në faqen zyrtare ne facebook.

• Konkursi hapet me 01 shtator 2010 dhe mbyllet me datën 10.shtat0r 2010.

• Me këtë datë komisioni do të filloi punën e vlerësimit sipas një procedure të përcaktuar, dhe në fund do të përzgjedh një numër të poezive për botim ( fillimisht botim në formatin PDF dhe i cili do të mbahet publik në faqe).

• Prej poezive të përzgjedhura, tri nga ato që do të vlerësohen më të mirat , do të shpërblehen me të holla.

• Emrat e anëtarëve të komisionit , deri në ditën e shpalljes së rezultateve, që do të bëhet në një orë letrare në Prishtinë, do të jenë të njohur vetëm për organizuestit e konkursit. Ditën e shpalljes së rezultateve do të bëhen publik edhe emrat e anëtarëve të komisionit, të cilët njëherit mbajnë edhe përgjegjësinë morale për vlerësimin.

• Shpërblimet në të holla do të jenë në këtë nivel:

Venndi i parë: 400 euro
Vendi i dytë: 200 euro
Vendi i tretë 100 euro


• Poezitë dërgohen njëkohësisht në këto dy email adresa zyrtare:

Email: kvl.zahiri@hotmail.com
Email: kvl.zahiri@gmail.com

Vërejtje e redaksisë: Poezitë me përmbajtje që nxisin urrejtje, apo promovojnë vlera ideologjike, politike, apo anticivilizuese nuk do të merren në konsideratë.

Faqja e Klubit poetik Zahiri, në facebook:

http://www.facebook.com/#!/pages/Poetry-Club-ZAHIRI/113269402863?ref=ts

Blogu: http://www.zahiripoetry.blogspot.com/

Publikuar: 30.08.2010 | 15:17
Lexuar: 2611 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Sabit Zeneli (01/09/2010 04:46:54) Pėrshendetje te nderuar.Keni berė punė tė mirė qė keni shpallur konkurs tė poezis dhe pėr ketė ju pėrgėzojė.Mendojė qė nuk ėshtė mirė qe punimet tė dėrgohen me tė dhėna tė sakta te autorit po me shifer sepse mund te krijohen keqkuptime.Punė tė mbarė dhe suksese...
Arbenita Rrmoku (02/09/2010 01:35:32) Pershendetje,z.Zeneli! Deshta vetem nje sqarime.Te dhenat e sakta do te mbesin per redaksin:Ndersa poezite do te dergohen me Shifer-Apo Nofke!
eva kajushi (21/02/2015 20:54:49) po tani ne 2015 zhvillohet nje konkurs i tille?

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime