E enjte, 25.08.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndërsa ka bërë të ditur se FSK-ja e plotë dhe operacionale do të jetë gjatë vitit 2012. Sipas tij, këto kapacitete kjo forcë ka gjasa t’i arrijë para aftit.
FSK mė 2012 bėhet Ushtria e Kosovės
Forca e Sigurisë e Kosovës do të quhet Ushtria e Kosovës pas vitit 2012. Ministri i FSK-së, Fehmi Mujota, ka thënë se pas 2012-tes në bashkëpunim me Brukselin do të vendoset për të ardhmen e kësaj force. Por si përfaqësues politik i FSK-së, ka marrë sinjale pozitive nga atje se e ardhmja e FSK-së do të jetë përmbushja e pritjeve të popullit dhe institucioneve të Kosovës.

Ndërsa ka bërë të ditur se FSK-ja e plotë dhe operacionale do të jetë gjatë vitit 2012. Sipas tij, këto kapacitete kjo forcë ka gjasa t’i arrijë para aftit.

Nga ana tjetër, Komisioni parlamentar për Mbikëqyrjen e FSK-së, është ndarë i kënaqur me të arriturat dhe progresin që ka arritur FSK-ja.

Kryetari i komisionit, Berim Ramosaj, duke lavdëruar punën e MFSK-së ka potencuar se shqetësimi kryesor për këtë forcë mbetet se cili do të jetë misioni i saj në të ardhmen.

Publikuar: 08.09.2010 | 18:44
Lexuar: 5673 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
alban (08/03/2011 16:58:44) shpresoj qe te ardhmen FSK te jet ushtria e kosoves jo ma ndonje force tjeter siq eshte tani dhe ju pergzoj per te arriturat qe keni bere dhe ne te ardhmen te furnizohet me artileri te rend jo me arme te lehta siq jane tani urime fsk
besart (30/11/2011 20:52:22) Ne krenohemi me ushtrin qe kemi per te arriturat qe kan ber.
andaj i them ushtris ton veq per pare me sukses edhe me te mira suksese..

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime