E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjatë takimit, Presidenti Sejdiu e falënderoi Presidentin Obama për përkrahjen e vazhdueshme që SHBA i kanë dhënë dhe po vazhdojnë t’i japin Republikës së Kosovës.
Fatmir Sejdiu u takua me Presidentin Barack Obama
Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu u takua të enjten me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama. Në takimin që u realizua në kuadër të pritjes tradicionale vjetore që Presidenti Obama organizon për liderët e shteteve, ishte e pranishme edhe zonja e parë, Nezafete Sejdiu.

Gjatë takimit, Presidenti Sejdiu e falënderoi Presidentin Obama për përkrahjen e vazhdueshme që SHBA i kanë dhënë dhe po vazhdojnë t’i japin Republikës së Kosovës.

Nga ana e tij, Presidenti Obama ritheksoi përkushtimin e SHBA ndaj Kosovës. “Do të jemi me ju, do t’ju përkrahim në vazhdimësi”, theksoi Presidenti Obama gjatë takimit të shkurtër me Presidentin Sejdiu.

Në pritjen e organizuar nga Presidenti Obama, Presidenti Sejdiu zhvilloi takime me një numër të madh burrështetasish nga shtete të ndryshme anekënd globit.

Publikuar: 24.09.2010 | 10:37
Lexuar: 1522 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime