E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“E kam njohur Edonën përmes shoqërisë, kemi kaluar një vit së bashku e tash, pasi është shtatzënë, kemi vendosur të fejohemi e të martohemi”, tregon ai.
Edona Llalloshi, shtatzënëNga Blerand Rexhepi

Javën e kaluar treguam se këngëtarja Edona Llalloshi është fejuar pas katër vite divorc që kishte përjetuar nga martesa e parë, ndërsa detaje të tjera nuk publikuam. Gjatë kësaj jave kemi mësuar se i përzgjedhuri i saj është Gazmend Fejzullahu, një biznesmen nga qyteti i Pejës, me të cilin këngëtarja ka filluar lidhjen e re duke e zyrtarizuar atë dhe me fejesë më datë 18 shtator siç thekson i fejuari i këngëtares. “E kam njohur Edonën përmes shoqërisë, kemi kaluar një vit së bashku e tash, pasi është shtatzënë, kemi vendosur të fejohemi e të martohemi”, tregon ai.

I PËRZGJEDHURI, BIZNESMEN NGA PEJA

Gazmend Fejzullahu quhet i fejuari i këngëtares Edona Llalloshi, me të cilin ka disa muaj që ka filluar lidhjen edhe pse njihen shumë më herët. Gazmendi, 34-vjeçar nga qyteti i Pejës, është biznesmen, ndërsa veprimtarinë e realizon po në këtë qytet.

FEJESA MË 18 SHTATOR

Ka kohë që jeta private e këngëtares nuk ka qenë pjesë e mediave të shkruara që nga divorci i lidhjes së parë. Ndërkohë, kureshtja e madhe e fansave po shuhet këto ditë kur dhe po zbulohen detaje të reja nga privatësia e Edonës që dhe vetë në fakt ka dashur t’i bëjë publike. Siç tregon Gazmendi, fejesa është realizuar më 18 shtator, ndërsa ka zgjedhur pikërisht ditën kur është martuar vajza e Sinan Vllasaliut, derisa në ceremoni kanë qenë të pranishëm shumë fytyra publike nga të gjitha sferat kur Edona ka prezentuar të fejuarin e saj të ri, Gazmendin, e shoqëruar gjithashtu edhe nga nëna dhe motrat e saj.

SHTATZANIA E DETYRON TË ZBULOJë LIDHJEN E RE

Nga ajo që po shihet, tash e sa vite Edona qëndron fuqishëm në skenën muzikore, por nga fotot të cilat i ka prezantuar së fundi, bashkë me fotot e ceremonisë që treguam më lart, këngëtarja shihet shumë e rinuar. Si duket, për 31-vjeçaren po fryn një erë e re, pasi lumturia rikthehet në jetën e saj. Para tre muajve, Edona ka publikuar një video të re të titulluar “Romanca” e cila siç thuhet përshkruan lidhjen e re të cilën e kishte filluar para një viti. Këto ditë ajo po shijon jetën më së miri pasi së shpejti pritet që të bëhet nënë nga lidhja me biznesmenin pejan. “Datën e martesës nuk e kemi vendosur akoma po së shpejti besoj, sepse po e presim të vijë në jetë bebushja”, thekson për fund Gazmend Fejzullahu, i fejuari i këngëtares Edona Llalloshi.

Publikuar: 10.10.2010 | 12:59
Lexuar: 36249 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
Njomza (10/10/2010 23:13:28) shendet dhe shume lumturi edona je e mrekullushmeeeeeeee
tahirja (23/11/2010 17:45:21) ju urojm te gjith te mirat qe perendia mund ti dhuroj njeriut ty edona meroton qetsi lumturi mirkuptim dashuri
debora (23/11/2010 21:19:45) biznismen qe shet cigare (Y) Rexhepi :D:D
vera (28/11/2010 08:45:23) Je shum e mrekullushme edona urime fejesa ty dhe bashkshortit tuaj ju uroj fate ne jet vetem kaloni mir shum je shum e bukur me e bukura kengetare qe kam nejohur ndonje her je shum shum e bukur me e bukur se burri juaj tung te deshiroj edhe nje her fate ne jet
vjosa (28/11/2010 08:47:58) ncncncncn qysh nuk te vjen marre more mu martue kur je kan e martume u qyqet zoti na rujt edhe dhash mend ku ska hehhheh vetem kaloni mir ase gje me shum edhe une ju urpj fate ne jet si kjo vera klm
nesa (28/11/2010 08:51:17) Urime fejesen ty dhe bashkshortit tuaj vetem ju uroj gjithe te mirat ne jet ase gje me shum jeni qift i perkryer ...
lona (28/11/2010 08:57:24) O urime edona me vjen mir per ty qe je feju qdo te mir ne jet edhe ishalla martoheni sa me shpejt edhe gjeni vajzen qe je shatatzen emrin leje te mukur edhe ishalla nuk del qika e keqe si burrin qe e kishe gjet me vjen keq per keto shprehje po ktu eshte koment duhet te komentosh eshte si dash seshte i bukur si te me falni per shprehje se ndoshta u shpreva keq vetem kaloni ju te dy bukur klm
Albulena (01/01/2011 21:53:40) Ju Deshiroj Fat Dhe Lumturi ne Jete Edona Eshte Kujshikja Ime E dua shum
laura (12/01/2011 14:51:03) edona je shum e mirshuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuum
donika (19/01/2011 23:51:31) Urime Edona jet te gjat e te lumtur me Gazin, se ska me pejan valla veq kush ja ka inati pejanve mpuq
meli (15/02/2011 19:46:11) dona urime e meriton tjesh e lumtur je shum e bukur edhe vishesh shum bukur uroj tjesh shum e lumtur me burrin tuaj tgjitha tmirat nga zemra
lani nuli dona (31/03/2011 00:27:06) sukusesee ne jettt je 1sh faree next edonaa...
nuaaa (01/04/2011 13:02:48) edona te uroj shum fate dhe lumturi nga nua
ju dua shummee...je ma e mira
lena (03/04/2011 19:54:37) shum qift i mir edona ishalla bahesh rahet e gjen dashurin e vertet te uroj shum fat
rona (04/04/2011 14:53:56) urime fejesa e fat e lumturi ne jet
buki (06/04/2011 19:35:54) edona urime fejesen te gjith tmirat ne jet dhe ashtu jet te gjat me beben e vogel te ardhmen .
merita (11/04/2011 16:27:00) edona urime fejesa paq fat n`jet dhe lumturi per jet dhe mot je e papar
valmira (12/04/2011 13:07:07) urime fejesa je shum e mir te uroj fat e lumturi ne jete
gonja (14/04/2011 19:59:57) o urime urime fejesa edhe matrese EDONA E GAZMEN ishalla gjitha temirat i keni en ket jet po ashtu edhe bebes shumm fat.
jeta (16/04/2011 14:32:04) shum qift i qartun veq fat ne jet
hida (22/04/2011 18:36:53) urime fejesa
peja (18/05/2011 15:11:53) urime shum qiftit ma te bukur kosov dhe kengatares ma te bukur dhe ma e mira urime dhe jet te gjat veq kush ju ka inatin se edhe te dashurin eka shumm te bukur po qa me bo pa pas deshmona nuk bon ja kan inatin e shajn se REXHEPI asht BOSS pr KOSOV e mos folim ma shum se tona heret ja kan pas inatin pejes qe jena BOSS pr krejt KOSOVE daq jena te bukur daq kemi pasuri daq vajzat ikena te bukura mfalnia skina qa me disktu mo PEJA nr 1 asht urime EDONA edhe REXHEP ju urjo jet te gjat dhe shum fat ne jet.....ALLAHU ju rujt nga syri keq
leta (18/05/2011 15:20:40) te uroj gjdo te mir ne jet edhe shum vite ne sken me kenget e tua te bukra e me hite te pershendes leta nga mitrovica
elsa (21/05/2011 17:12:45) urime urime fejesa fat dhe shendet ne jet nga elsa tetov
shpresa (26/05/2011 10:42:35) Shume urime Edona me te vertet je nje kengetare shuuuuume e mire te uroj fejesen edhe shume suksese ne jete
lona (04/06/2011 17:12:16) ju uroj suksese je shum ebukur edona
viola (10/06/2011 18:06:45) edona je shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm e bukur urime fejsa te uroj jet te gjat dhe te lumtur me bashkshortin dhe lindjen e vajzez se me shpejt dhe asej i uroj jet te gjat dhe te lumturr kisha pas de shir te me tregosh ne fbb kur do te lindesh sepse jam adhurusoja joteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tungg nga vjola usaaa
peja (12/06/2011 22:39:25) auuuuuuuuuuuuuuuuu ma ma rrond pse a spe ngjohin peja vogel mos me ngjoft ket biznismenin hehehe ishalla sma qet zoti ne kojshi e jo ma ngat
nita (15/06/2011 23:36:56) Urime edon je nje femer shumm e bukur dhe shum e respektushme je yll shumm elegante
Val (26/06/2011 09:42:12) Congratulations on ur engagement and on ye pregnancy
merita (08/07/2011 17:17:01) edons shum bukur po dukesh dhe a djal e ke a cik me jet te gjat
TiNkAaaa (13/07/2011 16:04:41) oj e dona ta ha zemren shum e mir je idoll t'komm veq vazhdoo
Luljeta (15/07/2011 15:54:57) shum bukur urime u trashigofshi
Alban (16/07/2011 19:25:05) Urime edona se vertete e meriton nje jete normale dhe te dinjitetëshme, sepse je e vetmja kengetare qe gjithëmone me veshjen elegante dhe jo te tepruar sjell freski ne skenen muzikore te Kosovës por edhe ne ate gjithëshqipater,
Se majmuni Shukri Mali****nuk e ka merituar nje grua si ti le te rrin tash sikur qenë i sokakeve,
Urime dhe shendet
fatime (20/07/2011 14:52:22) urime edona je shum shum e mir te deshiroj shum fat e jet t fjat me bashkshortin edhe me vajzen qe ke urime
blendina (18/08/2011 15:13:11) edona llalloshi je shum e bukur je e mir te uroj fat dhe lumturi me bashkshortin de vajzn e embel
geta (25/08/2011 14:04:32) je shum e bukur te uroj shum fat dhe lumturi ne jet ty dhe te fejuarit tend je nje nga kengetaret me te bukur klm
Pinki (30/08/2011 14:24:41) Je me e mira besom dhe per kete ke me qen e lumtur, sepse e ke nje zemer shumm te mire.......
shpresa (08/09/2011 13:25:33) edona komplimente je me te vertet per lavdata i lumi gazmendi qe ka bo ni perzgjedhje te mie dhe te duhur .jom nga peja bashkvendase e gazit po gjithashtu e njo permes shoqerije esht nje djalosh i mir.vetem fat ju uroj nga zemra dhe vajzes rritje me prinder.me rrespekt shpresa
Burbuqe (15/09/2011 00:58:29) Edona shum te adhuroj je njera nder kengetaret me te mira je e mrekullueshme
shefkije (17/09/2011 17:16:46) urime fejesa fati edhe lumturija te percjellt gjate gjithe jetes edona llalloshi te lumt je nje kengtare shum e dallushme te adhuroj shun veq perpara se shume bukur je ka shkon te gezoft zoti me nje bebe te shendoshe urime
elona (18/09/2011 22:14:29) urime paq jete te gjate e lumturi tung nga elona austri
suzi (22/09/2011 15:31:07) shum e mir je edona vetem qof se elexon qeta qe poeshenoj jullutem beje per qefin ti nje viden me burrin ton kaputhi se beso te dua shum
buki (29/09/2011 20:00:07) edona me e mira kengetare i ndolli nje fatkeqsi niher e ishall ma si ndoll qajo ka fat ne jet
dafina (03/10/2011 22:02:58) urime lindja e vajzes i deshiroj nga zemra jet te gjat ete lumtur, te dua edona shum,
dina (04/10/2011 17:52:28) je koktare shum e bukur dhe qupen shum te bukur ma e bukra je koktare diNA
erjona (04/10/2011 18:55:59) edona ishalla fati lumturija jan gjithmon me ty dhe familjen tande per ty fol keq veq kush ta ka inati se prej kengetareve te kosoves je mae mira po zoti vonon e ishalla tmirin se harron e qet ndrit e ishalla tash ki ni burr qysh ta don zemra jote kalon mir me ta ishalla vajza rritet me prin te duuuuuuua shum edona veq vazhdo kshtu je mae mira
vali (16/10/2011 13:11:51) edona te pershendes shum na gjermanija te uroj gjitha tmirat njet je ma mira veq vazhdo urime
valdete musliu (16/10/2011 19:41:47) te pershendes shumm edona me te vertet je kengetare shume bukur dhe me veshjen tande ne sken nuk ka shum veshesh bukur elegante je shum e moralshme une jetoj dhe veproj gjermani i degjoj shum kenget tuaja gjitha tmirat njet urime per vajzen qoft me shendet dhe jet
kadrije kunushefci (22/10/2011 11:24:36) o shum e bukur je bre EDONA te dua shummmmmmmmmmmmmmmm se je e veqant mpuq nga un kaltrina
dren halili (24/10/2011 20:04:58) je krejt e trent
valdet shatri (29/10/2011 14:21:29) urimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
vali (29/10/2011 20:33:23) je shume e bukure suksese dhe familje e shendoshe
flandra (29/10/2011 20:43:40) me vjene mire shume qe poteprine e mira ne jete suksese dhe gjidhe te miratew ne jete shpresoje qer te jeshe e lumtere ne jete
elona9611 (25/11/2011 20:41:14) Urime edona fejesen jet te gjat e te lumtur,je nje gengetare shum e mir,edhe nje vajz e keni per mrekulli....te pershendes nga zemra kengetarja ma e mir ne bot
altin (05/12/2011 12:58:43) shume emir je edon veq tu uroj sukse ne jet
nita nga zvicrra (21/12/2011 17:13:55) je e mrekullushme edona je nje kengetare e pa zavendsushme me veshje elegante qdo ver sjell freski ne sken vetum te deshiroj urime per fejesen edh epergezoj voglushen e vogel rritje dhe lumturi me prindrit e mrkullushum ju uroj fat je e bukurrrr
meti (07/01/2012 23:40:50) shum e bukur je edona po me mujt me ra kontakt me ty ma mir ish kan
shila (05/02/2012 18:58:59) shum te adhuroj edona,je nje kengetare e mrekullueshme te dua shum.Uroj te kesh fat e lumturi ne jet bashk me gazmenditn.
emira ger (22/03/2012 12:34:55) edon hahahah
dritoni ne geneva (23/03/2012 14:04:13) jeni nje yll qe zeri jua degjohe ne ter globin edona ju degjoj prej ku keni filluar karjeren ju uroj suksese ne muzik dhe lumtuni harmoni ne jet bashk shortore vetem vozhdo me zerin kenges kosovare
albina (23/04/2012 16:57:46) urime fati dhe lumturija ju percjellt gjithmon
hanife <3 (02/05/2012 15:10:00) JE shum e bukur edona por kam degjuar se je nadar na bashkshorti juaj per shkak se gazmen fejzullahu nuk t ka detyruar t kengosh timë e di ke pasur dëshir t këndosh ende ty edona t deshiroj shendet edhe limturi n jet
deshira (12/10/2012 08:39:51) jeni shum e bukur
Sara (05/12/2012 16:19:44) Me vjen shum mir dhe te uroj qdo te mir ne jet edona ty edhe gazit vazdo te dua shum per mu je kengtarja me e preferuar
nurije shabani (04/02/2013 03:34:13) Je shummm e bukur edona urime fejese te uroj fat,lumturi shndet je ma e mira
lona (19/09/2013 16:42:07) oj edon shum e bukur je veq vazhdo te dua shum dhe vajzen shum te bukur e ki krejt te ka ngja ty e bukur te dua shum edona
esra (31/12/2013 01:28:42) je shum e bukur dona
suzana (28/03/2014 20:30:29) Urime fejesa poashtu jet te lumtur bashkshortore ti je nje vajz e mrekullushme lum aj qectka pas nafak
dafina (25/06/2014 10:49:07) urime edona fejes ishalla ki fata e lumturi jete gjtata
teuta (23/11/2015 18:03:42) ajemir
Pjeter Kukeli (21/06/2018 19:01:50) EDONA ju falenderoj nga zemra ju dhe vllaun tuaj per atmosfern qe bete me rastin e marteses se djalit tim Nikit ishit te mrekullueshem ju uroj suksese dhe qdo te mir ne jete.Gjithmon kendofshi te fala nga Pjeter Kukeli.

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime