E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bijat e Kosovës e nuset e Tetovës në mënyrë solemne shënuan ditën e Pavarësisë. Një ditë e shënuar që mblodhi në një vend edhe gra që përfaqësojnë parti politike të nryshme që veprojnë në qytet. Një inciviativë e këshillit organizativ tuboi në një vend gra nga vende të ndryshme të Kosovës që janë të martuara e jetojnë e veprojnë në Tetovë.
Bijat e Kosovės e nuset e Tetovės festuan pavarėsinė
Dita e Pavarësisë shënohet edhe në Tetovë


Bijat e Kosovës e nuset e Tetovës në mënyrë solemne shënuan ditën e Pavarësisë. Një ditë e shënuar që mblodhi në një vend edhe gra që përfaqësojnë parti politike të nryshme që veprojnë në qytet. Një inciviativë e këshillit organizativ tuboi në një vend gra nga vende të ndryshme të Kosovës që janë të martuara e jetojnë e veprojnë në Tetovë.

“Ishte një ide fisnike që të mblidhemi sëbashku në një vend që të kremtojmë këtë ditë të shënaur të kombit shqiptar, ditë që u bënë shumë sakrifica, u derdh gjak që gjeneratat e reja të gëzojnë shetin e Kosovës”-theksoi Vjollca Qamili anëtarë e Këshillit organizativ. Njëherit u recituan edhe vargje të zgjedhura të poetëve shqiptar kushtuar lirisë e popullit shqiptar dhe pasditja u begatua edhe me një program zbavitës dhe një koktej rasti.

“Një meritë e madhe është edhe për biznismenët tetovar të cilat ofruan mjete finansiare që kjo ditë të jetë më e shënuar edhe në Tetovë në kërë formë argëtuese”-tha Elenora Bexheti, pronare e Hotel Lirakut, ku edhe u shënua ky aktivitet.

Të pranishme ishin gra tetovare që janë aktive në jetën politike të qytetit nga partitë e ndryshme shqiptare, ishte motiv I shënimit të pavarësisë që të tubojë edhe gratë e qytetit në një vend në prag të fushatës elektorale.

Sadije Aliti

Publikuar: 18.02.2009 | 23:45
Lexuar: 11100 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
dafina (01/10/2009 01:03:23) jeni ma te miret veq vzhdoni ju don dafyyyyyyyyyy
dafina (09/02/2010 18:55:44) JU lumt
razije (15/04/2010 22:13:12) jeni ma te miret veq vazhdoni se na knaqet
tung

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime