E hënë, 26.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Moda vjeshtë-dimër 2010-2011 rikthen fuqishëm fundet. Një rikthim gati magjepsës për të gjitha ato vajza dhe gra për të cilat fundi është një tendencë e kahershme.
Tendencė vjeshtė-dimėr 2010/11
Por kësaj radhe fundet vijnë trendy, moderne, joshëse, çka nuk e teprojmë po të themi se secila femër do të donte të kishte disa në gardërobën e saj. Stilistët na mahnitin me propozimet e tyre, qofshin këto në tendencë në ngjyrë dhe formë, por kësaj radhe ata propozojnë që çdo femër të ketë të paktën një fund qoftë ky i shkurtër apo i gjatë. Të veshësh një fund duhet fantazi, në mënyrën se si e kombinon. Sa e lehtë është të veshësh një fustan! Fundi kërkon imagjinatë. Kjo shpesh nuk është e lehtë për t’u bërë bindëse. Ju duhet të merreni me prirjet aktuale dhe me kombinimin e ngjyrave dhe formave.

Një tjetër trend është kthimi i fundeve ‘retro’, për krijimin e të cilave stilistët kanë marrë frymëzim në vitet ‘50 dhe ‘60. Shumë më agresive janë edhe fundet në lëkurë me ndikimet që vijnë nga legjendarët e viteve ‘80. Për ata që duan stil klasik, ka ende kapele republike. Materialet janë shumë të veçanta, të mira dhe të trasha ose shumë “mashkull” si stof leshi me cirka.

Mund të vishni triko tradicionale me qafë të lartë dhe mëngë të gjata. Zgjidhni ato në një hije të ngjashme (por jo identike) me pantallona të gjera, duke krijuar një dritë-pushim dhe elegant. Me këtë kombinim të jeni të sigurt. Bluzat e shkurtra dhe mundësisht të thjeshta janë ato që përcjellin (mundësisht kashmiri) më shumë elegancë.

Publikuar: 28.10.2010 | 14:01
Lexuar: 1633 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime