E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një shumicë e tepruar e rruazave të bardha dhe një pakicë fatale e rruazave të kuqe, janë karakteristikat mjekësorë në sëmundjes. Ndërkohë që ajo shkakton në shumicën e rasteve dhimbje koke të forta koke dhe qelizash.. të dhënat mjekësore tregojnë, se kurimi I saj varet shumë nga grada në të cilin e kap sëmundjen pacienti.
Shenjat e para tė leucemisė


Leucemia është sëmundje kanceroze e gjakut. E cila është gjithmonë kronike, e karakterizuar nga prezenca e disa celulave jo normale, ose në shumë raste leukemia karakterizohet edhe si pamjaftueshmëri e gjakut dhe e palcës kurrizore.

Një shumicë e tepruar e rruazave të bardha dhe një pakicë fatale e rruazave të kuqe, janë karakteristikat mjekësorë në sëmundjes. Ndërkohë që ajo shkakton në shumicën e rasteve dhimbje koke të forta koke dhe qelizash.. të dhënat mjekësore tregojnë, se kurimi I saj varet shumë nga grada në të cilin e kap sëmundjen pacienti.

Tre shenja janë karakteristike për të gjithë personat që kanë mungesë gjaku. Pjesa më e madhe e tyre kanë lodhje fizike, takikardi, dhe janë shumë të zbehtë.

Publikuar: 31.10.2010 | 07:31
Lexuar: 5623 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Zehedi (31/10/2010 22:50:18) Me kenaqesi e lexova disa te dhena per semundjet e mundeshme. Ju lumte. ju pershendes.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime