E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nëse nuk përdorni buzëkuq, vendosni një lip glas, përbërësi që shkëlqen buzët i mbron në mënyrë të shkëlqyer. Përdorni periodikisht maska hidratuese dhe ushqyese enkas për buzët.
Buzė pa rrudha
Në një moshë të caktuar, mbi buzën e sipërme mund të shfaqen disa rrudha që përveçse janë estetikisht të shëmtuara, e bëjnë të pasaktë formën e buzës. Ka kremra të posaçëm që ushqejnë buzën ndaj përdorini rregullisht në mëngjes para trukut dhe në mbrëmje, para se të flini. Nëse nuk ju pëlqen truku, kaloni shpesh mbi buzë një stik hidratues: do t’iu mbrojë nga i ftohti, era, e lagështia.

Nëse nuk përdorni buzëkuq, vendosni një lip glas, përbërësi që shkëlqen buzët i mbron në mënyrë të shkëlqyer. Përdorni periodikisht maska hidratuese dhe ushqyese enkas për buzët. Pak minuta aplikim mjaftojnë, për një aspekt më të rinuar. Nëse nuk keni stik për buzët, përdorni një krem zbutës fytyre. Për të fiksuar mirë buzëkuqin, mund të përdorni çaj të përqendruar të cilin do ta aplikoni mbi buzë, para se të vendosni kozmetikën.

Publikuar: 30.11.2010 | 10:04
Lexuar: 2454 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime