E premte, 25.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Doli nga shtypi libri universitar “ Metoda e Anketimit “

Publikuar: 20.03.2009 | 15:15
Lexuar: 4933 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Nexhi (15/03/2010 01:27:36) Po e kuptoj shum mir se per qka po behet fjal ne kete tekst te studimeve sociologjike ,vetem deshiroja ta di se sikur qe ky tekst quhet me titull Metoda e Anketimit a eshte e njejte sikur me lenden Metodat e hulumtimit empirik qe mesohen ne semestrin e dyte ne degen e sociologjise ne universitetin e prishtines qe kjo lende don kogja pun edhe puna ne teren te shkaterron psiqikisht e teoria nuk eshte shume e rende.
Lirije Nuredini (14/04/2010 22:17:17) I nderuar zoti Abdylnaser Sinani. Meqe me ka rene ne duar libiri juaj,e kam shfletuar dhe i kam lexuar disa faqe te tij.Une nuk ju njoh per se afermi,ndaj mendova qe ne menyre publike te reagoj. Doja tju pyes me cfare pergjegjesie e keni nxjerre ne drite librin ne fjale i cili permban me mijera,e mijera gabime gjuhesore,i cili nuk ka nje rradhitje adekuate te temave e nentemave ne menyren e duhur. A nuk ju vjen turp te thoni se ky eshte nje liber univerzitar,a nuk ju vjen turp te thoni se studentet mesojne me kete liber qe nuk i permban kriteret elementare te nje libri shkencor. Por nuk ke faj ti,fajin e kane ata qe e kane botuar dhe ata qe te quajne profesor universitar.
valmir nukiu (06/07/2010 23:00:11) pik se pari falemenderoj profesorin e nderuar A.sinani dhe i deshiroj suksese per te ardhen dhe desha tu tregoj komentatoreve tjer qe at liber ta lexojn ma mir se nuk eshte liber per analfabet qe permban dije shkencore dhe universitare, ndersa per turp ne qoft se ka ju lutemi ndonj botim me te mir le te botojn se nuk duhet fjal ofenduese nga njerez pa vler per ket popull dhe nos han buken me turp lexuesit qe sdin te vlersojn, por kerkoj nga lexuesit ne qoft se ka liber me te mir le ta botojn se shihet konkurenca edhe ne arsim.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime