E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Jo gjithnjë është si do të donit ju. Kënaqësia e një femre është fryt i një ekuilibri delikat, mjafton pak për ta zhdukur, për ta parë veten pastaj, pas një fillimi të këndshëm në një finale aspak tërheqëse. Kjo pasi nuk është një fakt mekanik. Por ka nevojë për njohje, përputhje, relaks dhe vetëdije. Janë vetëm këto miqtë e orgazmës femërore? Mund të numërosh dhe pesë të tjerë. Ja se cilët.
Ja si duhet vepruar pėr tė kaluar njė natė erotikeJo gjithnjë është si do të donit ju. Kënaqësia e një femre është fryt i një ekuilibri delikat, mjafton pak për ta zhdukur, për ta parë veten pastaj, pas një fillimi të këndshëm në një finale aspak tërheqëse. Kjo pasi nuk është një fakt mekanik. Por ka nevojë për njohje, përputhje, relaks dhe vetëdije. Janë vetëm këto miqtë e orgazmës femërore? Mund të numërosh dhe pesë të tjerë. Ja se cilët.

Klima verore

“Në verë ndjehemi (dhe në fakt jemi) më të bukur”, pohojnë seksologët. Trupit i dedikohet më shumë përkujdesje, duke pasur një tonifikim, i cili është i panjohur për muajt e tjerë të vitit.

Mes të tjerash, deti, dielli, i nxehti janë dhe faktorët që lehtësojnë kontaktin fizik, trupat e ekspozuar, riti i kremit diellor përshpejtojnë kohën e intimitetit. Klima është më e shtrirë, momenti është frytdhënës, i mbushur me energji pozitive dhe sensuale.
Leximet erotike

Është një shtytje e fortë erotike leximi së bashku me partnerin i një libri erotik. Një lexim, i cili është i aftë të stimulojë kënaqësitë tuaja seksuale. Në fakt është një mënyrë e butë për të ndezur dëshirën, pra orgazmën, mbi të gjitha të femrave. Pasi këto të fundit janë më të stimuluara nga historia, me numrin e madh të ngjarjeve që të çojnë tek seksi, sesa nga vizioni i aktit seksual, tamam siç ndodh në film.


Klima verore
Pasqyra

Një mik i madh i orgazmës së një femre është pasqyra. Para së gjithash duhet parë vetja me shumë kujdes. Seksualiteti femëror, në fakt është “fshehur” si nga pikëpamja anatomike, si nga ajo e ndjenjave të ndryshme.

Për të jetuar një përputhje të mirë fizike, femra duhet të njohë mirë veten, të zbulojë vetë se si është bërë dhe si funksionon. Dhe pastaj t’ia transmetojë këto “njohuri teknike” partnerit. Edhe pse nuk është shumë e lehtë për ta bërë, veçanërisht në fillim. Një femër në fakt heziton të tregojë se çfarë do në shtrat dhe shpesh nuk arrin të lirohet nga ndjenja e fajit.

T’i transferosh njohjet e tua tek partneri të ndihmon në arritjen e kënaqësisë. Përputhja erotike në fakt kërkon gjeste dhe përkëdhelje precize dhe të sigurta.

Me fjalë të tjera, që një mashkull të dijë se ku dhe si të prekë trupin e saj, pa shumë siklet dhe pasiguri. Me pak fjalë, dëshira ka nevojë për spontanitet dhe surpriza, kënaqësia nuk improvizohet. Dhe shpesh ka nevojë për eksperimente dhe prova të vazhdueshme në kohë për të shpërthyer.PasqyraAmbienti

Edhe ambienti ka rëndësinë e tij. Madje është thelbësor për të favorizuar lëshimin, një element më i rëndësishëm për seksualitetin femëror sesa atë mashkullor. Është e qartë që secila zgjedh atmosferën që pëlqen, romantike ose trasgresive. Por për të gjitha vlen një këshillë me efekt të sigurt, mbajeni larg nga dhoma e gjumit rutinën, e cila është armikja vdekjeprurëse e lëshimit absolut.

Dhe nuk lejon që impenjimet e përditshme të futen mes jush dhe atij, duke rrudhosur kështu momentet tuaja të intimitetit. Pra, vendosni ju se cila është strategjia më e mirë për t’u “izoluar”, e llojit, çojini fëmijët tek ndonjë i afërm (nëse keni), fikni celularin, hiqni nga fisha edhe telefonin e shtëpisë, bëjeni pazarin që më parë.
Vetvetja

Truket dhe këshillat vlejnë për të rritur kënaqësinë, por deri në një farë pike. Kujtoni se miku më i mirë i orgazmës femërore është gjithnjë dhe gjithsesi vetë femra. Me rritjen e vetëdijes fizike dhe emotive, gjithnjë e më rrallë është spektatore, më shpesh është aktore e seksualitetit të vet.

Pra, në shumë raste, e njeh mirë skenarin që duhet të recitojë për të mbërritur në finalen e madhe. Një skenar, që ndoshta ndonjëherë parashikon që mashkulli dhe femra të shkëmbejnë rolet. Dhe kjo lehtëson, dhe shumë kënaqësinë. Padyshim me sadisfaksionin e të dyve.


Ambient sensual
“The Time”: Femrat dhe sensualiteti

Pas dy vjet raportesh seksuale, kohëzgjatja mesatare e një raporti të tillë është më pak se dhjetë minuta. Dhe natyrisht që konfidenca çon në shkurtimin e kohës, por nëse atij i mjaftojnë dy minuta për të arritur orgazmën, për gratë duhen të paktën 11 minuta. Që këtej e ka burimin edhe pakënaqësia e vazhdueshme e grave ndaj dashurisë së “shpejtë”. Zgjidhja nuk është gjetja e një partneri “rezistent”, por është të kesh një partner të kujdesshëm për kënaqësinë e tjetrit.

Sepse gruaja, më shumë se burri shpërqendrohet nga seksi. Disa e kanë nga arsye kulturore apo fetare, disa të tjera, pjesa më e madhe, sepse janë thjesht selektive. E kështu preferojnë që seksi të jetë një eksperiencë e plotë, sentimentale dhe fizike. Prandaj jo gjithmonë ndjehen të gatshme e madje e humbin edhe interesin për shkak të ndonjë grindjeje apo nga lodhja.Cift i lumtur


Seksi i “çuditshëm”

Seksi i “çuditshëm” mund të duket diçka e pazakontë, por është pjesë e normalitetit të disa çifteve. Ka burra dhe gra që arrijnë të bëjnë dashuri vetëm çdo herë që e bëjnë ndodhen në një vend të ndryshëm, ose kur kanë një stimul të ri. Ndryshe nga të tjerët, të cilëve u duket eksituese vetëm një situatë kur ndjehen të sigurt e që e bëjnë në të njëjtin vend e madje edhe në të njëjtën orë. Kush sjell në krevat fantazinë është i tërhequr nga idej e trasgresionit, e shoqëron kontaktin seksual me një rritje të veçante ku mund të shemben shumë barrikada.

Ky qëndrim, që mund të jetë pak a shumë i theksuar në varësi të karakterit të njeriut, duket se vjen nga sjellja e kafshëve, nëpër kope mashkulli më i fortë respektohet dhe çiftohet me shumë femra, që siguron edhe riprodhimin e species. Edhe njeriu, kur fiton një grua e jeton si një shenjë të pushtetit të tij. Problemi është se disa burra fshehin pas kësaj mënyre të bëri seks, pasiguri, brishtësi dhe ndjenjë inferioriteti.


ImazhPërqendrimi te imazhi

Njerëzit që janë përqendruar shumë tek imazhi, e jetojnë më me shqetësim plakjen, që padyshim sjell ndryshime hormonale. Për burrin, kur e ve re se ka nevojë për stimulime më të zgjatura për të arritur ereksionin apo pakësimi i lubrifikimit për gruan mund të sjellë shqetësime. Pastaj edhe muskujt janë më pak elastike duke bërë që disa pozicione të mos jenë më të praktikueshme. Por nëse e gjitha kjo është një ligj i natyrës, sido që të jetë ekziston mundësia për të gjetur një seksualitet të ri. Ose më mirë një stil të ri.

Shtatëdhjetë për qind e burrave “përdorin” pornografinë për t’u eksituar, kundrejt 50 për qind të grave (që gjithsesi e bëjnë thuajse gjithmonë në çift). Jo vetëm kaq. Tridhjetë për qind e burrave frekuentojnë sexy shop, lokale me shfaqje hard, kundrejt 12 për qind të grave. Sipas ekspertëve, arsyeja kryesore është se tek mashkulli eksitimi kalon në një pjesë të mirë të tij përmes shikimit. Imazhet kanë një efekt stimulues të shpejtë. Shkruar nga T.O.

Publikuar: 29.03.2009 | 14:18
Lexuar: 28107 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
xeni (13/10/2009 03:07:23) gjeja qe me pelqen me shum ne jet esht te bej sex me nje femer te virgjer
eduard (24/04/2010 18:29:07) ejjjj aki ment far qudieeeeeeee
EGZONA (30/04/2010 22:28:58) AHH QA IKISHA RREHH QETO VAJZA QE BAJN SENE PALIDHJE SI DEMOS VAJZAT QE BOJN SEX
fatmir (25/09/2010 19:38:32) pome plqen pozita shum e dhe une e maj sex nkt po zit ,
istogali (08/12/2010 14:40:39) un mendoj se ne duhet te bejm seks por ne nuk duhet ta teprojm.....
IGLI (13/12/2010 16:01:53) SEKS VETEM SEKS QE TE JENI NE FORME SA ME TE MIRE
Erjonaa (04/01/2011 16:11:05) Une mendoj se me mir esht te jesh e lumtur sesa te kesh pervoja me sene palidhje ju tregoj se nuk duhet te merrmi me sene palidhje por me shkollim
adrijan (03/02/2011 13:27:52) une kish then se nuk duhet te bejme seksi pa lidhje
vesd (22/02/2011 17:55:13) mir
ana (15/03/2011 17:23:43) une mendoj se duhet te jemi shum te lumtur kur bejme seks
valon jaha (30/03/2011 15:12:39) valla une per veti kom shum qef me ba seksi edhe kom ba ehehhe kiss zemer me ty kom va egzona
lena (27/06/2011 15:02:08) shum mri valla pasni ba hhhhhhhhhhhsss
Elmedini (29/10/2011 17:24:31) mmm
bella (30/11/2011 12:58:18) seksi te qetson trurin
Katunari (28/02/2012 22:41:07) thoni qka doni veq sexy ndihmon ne shum sene ne qetsimin e trurit kur jeni i lodhur ta pushon trupin kur bon sex tu rritet apetiti veq lyp me hanger diqka edhe ki qef me flejt masanena krejt dita shkon perfekt e falenderojm zotin qe e ka lan ket pun kaq te mir
gruaja (06/10/2012 21:20:18) sidoqe te jet seksi qe behet me dashuri aj esht seks perfekt
seksi qe e kenaq dike e shkatrron nje familje aj esht mekat
gimi (18/10/2012 15:48:20) sexi qe behet me dashuri pa brenga jo vetem sa per ta kaluar radhen siq bejne shum njerez nuk eshte asgje ne sex duhet liri mjeshteri
gimi (18/10/2012 15:50:49) andaj ato femra qe deshirojn nje nate te zjarret dashurije dhe seksi bashkekohor le te shkruajn e bisedojme
erli (22/10/2012 16:55:43) duhet te jesh edhe pak erotik
arta (31/10/2012 15:25:33) me pelqejne figurat
sykaltroshja (05/11/2012 01:53:21) seksi eshte gjithqka ne jet relaksim shum i mir per mua
gimi (27/11/2012 07:23:50) seksi te zhvillon trunin ne nje mnyr the te jep kuptim per jeten
adrian (02/02/2013 14:23:21) o spektatore te sexit degjoni me kujdes; qe te keni sukses ne sex , duhet ta zgjasni sexin maksimumi deri ne 3-4 ore , por si kryhet kjo v, vetem me lodra dashurie , duke ja thithur thelle vaginen dhe klitorin 2 ore, mos ja jep kurre kur ajo ta kerkon, cmende fare. pastaj vazhdp me pjeset e tjera 2.5 ore , cmende perseri dhe gjysem ore kushtoja vetem penetrimit. ne fund do merrni rezultatin dhe ajo do ju thote; me kenaqe shume , keshtu sexi nuk me ka bere askush dhe do ju ftoj perseri neser dhe ne vazhdim dhe nuk shkon me te tjere me ajo.
andre (04/02/2013 16:04:41) shum te mira figurat po jo ato qe duhet te jan une mendoj se jo
era (02/07/2013 17:13:39) ooooooohhhhhhhhhhhh seks seks vetem seks
stiven (17/07/2013 18:27:11) arta meqe te pelqejne figurat eja bejme te dy seks se te tregoj un si behet .......................po vdes per seks kush do te beje me mua ta shkruaje
loriki avg (17/10/2013 06:25:43) un kom deshir mu njoft me ni femer virgjine qe esht e
mergim (29/01/2014 05:07:16) un jom vetem 22 vjeqar amo per mendimin tem seksi osht sikur nje sakez sapo ti kalon efeekti embel ste pelqen me
Linda (10/01/2015 10:16:11) Jen kot
Ana (08/03/2015 13:29:31) As qejf .ohhhhhhh
esat (22/08/2015 09:24:21) pa sex nuk ka jet vetem sexi e mban boten ne gjdo pozit esht knaqsi kur bon seks

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime