E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Yllka Gashi, në festivalin e akademive boterore "Setkani-Encounter" në Brno të Çekisë, mori shperblimin "Marta 2004" për aktore më të mirë me rolin e vajzës në tragjedinë pa text "Babai" të autores Zana Hoxha, ajo ndryshe njihet edhe si zjarri i familjes moderne, njera nder aktoret me te bukura shqiptare ju flet me poshte por ne cilesine e nje zonje shtepie pasi statusi i saj tashme eshte nderuar dhe ajo nuk eshte beqareshe, per shume gjera lexoni me poshte.
Yllka: Planet, pas muajit tė mjaltit
Yllka Gashi është një aktore e talentuar që me role të ndryshme ka zëne vend të merituar në pleadën e artistëve shqiptar. Edhe pse e diplomuar në vitin 2004, ajo ne skenë është që nga mosha 17 vjeçare dhe prej atëherë asaj nuk i kanë munguar ofertat e ndryshme për angazhime në planin aktrimit. Yllka Gashi, në festivalin e akademive boterore "Setkani-Encounter" në Brno të Çekisë, mori shperblimin "Marta 2004" për aktore më të mirë me rolin e vajzës në tragjedinë pa text "Babai" të autores Zana Hoxha, ajo ndryshe njihet edhe si zjarri i familjes moderne, njera nder aktoret me te bukura shqiptare ju flet me poshte por ne cilesine e nje zonje shtepie pasi statusi i saj tashme eshte nderuar dhe ajo nuk eshte beqareshe, per shume gjera lexoni me poshte.

Intervistoi: Blerand Rexhepi


E bukur,sharmante dhe teper e kendeshme per ekran,si ia arrine gjithe keto Yllka?

Falemnderit per komplimentet së pari! Të gjitha këto më duken si veti të lindura, dicka të cilat natyralisht i ke dhe nuk ke nevojë të investosh në to.

Ngjan ne karakter Yllka me Zanen ?Ekrani dhe prapaskena janë gati njësoj?

Jo aspak. Yllka dhe Zana jane krejtesisht të ndryshme. Këtë e kam thënë shpeh here dhe me duket e panevojshme te perseritem. Megjithatë, pos faktit që unë e luaj këtë personazh asgjë tjetër nuk kemi të përbashkët.


Yllka GashiJu pengon kur njerezit ne rruge u therasin Zana ?

Jo.. Perkundrazi kjo për mua është bërë pjesë e përditshmërtisë.

Cilat janë aktivitet momentale në të cilat jeni e angazhuar?

Vazhdoj provat dhe xhirimet e sezonit të 7-të të serialit “Familja Moderne”. Poashtu jam e angazhuar në dy shfaqje të ndryshme, njëra në Teatrin Kombëtar në Prishtinë,komedia “Dejzilend” e autorit Christopher Durang në regji të Agon Myftarit dhe tjetra “Vdekja dhe vasha” e Ariel Dorfman në regji të Fatos Berishës.

Je shume e sukseshme dhe njera nder aktoret me te pelqyera per momentin ne Kosove, do vecoje ndonje gje qe ndoshta publiku akoma nuk e din ?

………Ëëëëëëë녅. Di të vozis por nuk kam ende veturë timen….Hahaha!

Pasi që në ekran çdo herë i kushtoni rendësi të veçantë pamjes suaj, sa kohë shpenzoni jashtë ekranit për dukjen tuaj?

Jo shumë. Rëndësi të vecantë i kushtoj higjienës personale. Jam tip shumë pedant , mirëpo nuk kam shumë kohë për të ndenjur gajtë para pasqyrës. Fal Zotit, këtë të fundit sa herë e shikoj ndjehem mirë. Hahaha!

Si arrini të jeni në top formë, me anë të dietave, vizitoni fitnesin ndonjehere?

Nuk jam gjithmonë në top formë, sidoqoftë falemnderit për komplimentin. Jam tip që e dua ushqimin dhe llojllojshmërinë e tij, por ndonjëherë kur e kaloj kufirin mbaj edhe dietë për ta “pastruar” organizmin. Ndërsa për fitnesin nuk kam kohë sepse orari im ditor gjithmonë është shumë i ngjeshur me aktivitete.


Yllka Gashi dhe AlbianiMund te them qe je e lindur per aktore,po per ty cfarë rëndësie ka aktrimi në jetën tënde?

Është profesioni im! Është ajo prej së cilës unë jetoj, kështuqë ka rëndësi shumë të madhe dhe të vecantë. Nuk mund ta paramendojë veten ndryshe pos si aktore!

Pasi qe tashme keni filluar jeten tuaj bashkshortore, konkretisht cili do të jetë profesioni juaj me të cilin do të merreni në të ardhmen?

Do vazhdoj te merrem me të njëjtin profesion që jam marrë deri tash. Do të jem aktore.

Pervec ne serialin Familja moderne, keni ndonjë ofertë të re ?

Po. Bile momentalisht kam aq shumë oferta saqë më duhet shpesh të refuzoj e të zgjedhë midis mundësive dhe disa prej tyre më duhet t’i kthej mbrapshtë…

Nga fotot qe pash te publikuara ne internet dukeni nje nuse shume e bukur, dhe nje cift shum i kendshem, si kaluat ne ditet e mjaltit ?


Yllka Gashi dhe AlbianiPër këtë pyetje më duhet ta them një varg të Frank Sinatrës: “I want to be a part of it -NewYork New York!”. Fantazi… Ky muaj për ne ishte sikur emri i tij… krejt MJALTË!!!

Edhe pse ka pak kohe qe jeni martuar, si kalon tash nje dite e Yllkes, dallon nga ditet e beqarise ?

Jo, shumë. Pos faktit që prej se jam kthyer nga muaji i majliti që e kaluam në New York jam shumë më e zënë me obligime profesionale.Publikuar: 30.03.2009 | 12:54
Lexuar: 19498 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
adenis (26/09/2009 01:49:54) shum e bukur
atdhe raifi (13/10/2009 16:46:35) qe te dy jon shum te bukur ju uroj fat dhe dashuri ne jet
roberta (14/10/2009 21:35:08) je shum aktore e perkryer dhe shum e bukur po ashtu edhe burrin tand e kishe shum te bukur
egzona (19/10/2009 01:46:53) shum e bukur je amo je pak mendemadhe ta them te drejten amo sidoqoft shum e bukur je ju uroj fatt
donjeta (20/10/2009 19:01:48) oj yllk je yll veq kush ta ka inati burrin se ke te bukur nuk te vytet as deri tk themra klm kiss yll per muje
albulena (24/10/2009 16:33:49) tung yllk emir je shum veq vazhdo po ni kritik pakmendjemadhe dukesh qaja pak tbanmehup at dashnin e respektin qe njerzit ekan ndaj teje mpuq per ty bay
lina (29/10/2009 04:07:41) jo pak mendjemadhe, po shum nuk di ne sa intervista e ke permend qe ke qene ne New York na ke lodh tu e cek ...... po per e bukur je edhe e menqme shum suksese te uroj veq shko tu prek ne tok se shum nelt jeeeeeeee
lina (29/10/2009 04:09:49) shum e bukur dhe e menqur po nuk duhet me qene shum mendje madhe se humb njeri shum e ti se meriton me humb se je yll
Berat (30/10/2009 05:31:28) Yllka te pershendes shummm,me te vertet jeni me e veqanta nga aktoret tona,jeni shum oigjinale dhe jeni shum e zonja,te lumte se vertet jeni e papar,jeni 1-sh,.Me ka pelqyer shum roli qe e keni luajtur te shfaqja vdekja dhe vasha aty keni luajtur rolin perfekt saqe jam terqeth kur kam pare sa bukur keni luajtur rolin dhe sa origjinale keni qene,te pergezoj per te gjitha e paq fat e shum suksese.Tung,kalo mire.
dina (09/11/2009 21:48:36) valla aktore ma ate mir ka
pranone sun emohoni brre
arta (27/11/2009 02:02:58) shummmm e mir jee teper ani far roli tmir ki llokumm jeee
mili (09/12/2009 18:58:09) sije me fatin e jetes se je si aktore e re je shume shume e mrekullushme paqe lumturi ne fatin e jetese tende dhe gjdotemire ne jete
mili (09/12/2009 19:03:49) yllka per mu je nje idolle si arta bajrami shendete nga une
fortesa zogaj (08/01/2010 17:48:22) jeni nje yll ti dhe teuta jeni me te mirat aktore edhe prej qikav poashtu edhe prej djemve ju pergezoj per pun ju
valdete (15/01/2010 00:57:58) me pelqen jasht mase yllka edhe dashta me ditt aje shtatzan
FATOSI NGA GJAKOVA (19/01/2010 00:39:24) MET VERTET YLLKA JE E PAPAR PO VETEM NJE KRITIK SHUM TE VOGEL KUR JE NE KUADER ME LUANIN (dajen° UNE SHUM TE DALLOI QE NUK MUND DA DUROSH KUR AI KOMENIKON ME TY . PERNDRYSHE JE SHUM E FORT NE RROLIN TEND.PO FLAS PER FAMILJEN MODERNE SE DIKUR ISHA EDHE UNE HUMORIST ME SEVDAI RADUGOSHIN EDI QE OSHT PAK VESHTIR TE LUASH ME NJE PERSON QE OSHTE SHUM I FORT PERNDYSHE VETEM SUKSESE NE PUN E NE JET FATOSI NGA BRUXELLI
lola (31/01/2010 01:53:12) te dua yllka
shkumbin (01/02/2010 22:06:38) valla veq pata me than si je shum seksi edhe kisha kalu ni nat me ty edhe kishum ba seksi pa ndal si as burri yt sta kish ba qata nese don merre imellen teme folum ok 19vjet i kom jom biond nese don ok mujna me dal me pi kafe
linda (27/02/2010 18:30:51) je shum shum e mir yllka sukese
ajrina (14/03/2010 18:37:48) je vajz shum simpatike
edita (27/04/2010 17:03:42) oh shum e bukur
rtyretywe (22/07/2010 20:02:06) ertgqeryq
bahtiri (25/02/2011 12:44:29) ju peleqej si aketore vetem vazhedo se je perfekete
tina (31/03/2011 17:14:55) e mir je shum zana
erina (24/03/2012 20:52:36) yllka gushi eshte ma e bukur se yllka kuqi
erina (24/03/2012 20:53:51) te dua yllka
besiana kerolli (12/06/2012 00:33:27) heuuu ee mirr jee amaa joofortt moss tuu rritet menjaa
kaltrina (19/01/2013 20:50:02) AKLTRINA KABASHI NISI

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime