E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këto vetura, të cilat janë vetëm prototipa për momentin, pritet të dalin në treg në vitin 2030 dhe do të kushtojnë rreth 100 mijë dollarë.
Veturat e sė ardhmes nuk kanė nevojė pėr shoferėMercedes ka prodhuar një veturë, e cila lë pushim këmbën e gazit të shoferit. Vetura me vlerë 100 mijë dollarë, e llogarit vetë distancën nga automjetet e tjera në rrugë dhe ul ose rrit shpejtësinë në varësi të distancës.

Ideja e “General Motors”, siç transmeton TCH, është që këto vetura do të kenë një lidhje “wireless” mes tyre.

Këto vetura, të cilat janë vetëm prototipa për momentin, pritet të dalin në treg në vitin 2030 dhe do të kushtojnë rreth 100 mijë dollarë.

Në tetor, Google njoftoi se ka zhvilluar disa vetura, që përdorin sensorët dhe hartat dhe që lëvizin vetë.

Publikuar: 10.01.2011 | 17:40
Lexuar: 1382 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime