E enjte, 29.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shumë femra për jetën e dobët seksuale automatikisht do t’i fajësojnë partnerët. Megjithatë, ndonjëherë përgjegjësia për humbjen e pasionit bie mbi to.
Si e shkatėrrojnė femrat seksinShtrati i mbushur me lodra

Disa femra janë të ndjeshme, të buta dhe me kënaqësi pëlqejnë që të luajnë. Problemi paraqitet kur sjelljet e këtilla transmetohen edhe në lidhje. Shtrati në dhomën e fjetjes, i cili do të duhet të jetë vend i pasionit, disa femra e shndërrojnë në “vend të lojës së fëmijëve”. Shtratin e mbushin me lodra, si arinjtë e mëdhenj. Kjo nuk i është atraktive asnjë mashkulli, sado që e thotë të kundërtën. Shtrati i rregulluar në këtë mënyrë shndërrohet në vend për ledhatim, dhe jo vend për “seks të zjarrtë”.

Partneri si mike

Edhe ky është gabim shumë i madh i femrës. Në mungesë të mikes, femrat e marrin të dashurin e tyre në shoping, e lodhin me thashetheme, e detyrojnë që me të ta shikojë komedinë romantike dhe të diskutojnë për problemet që i sjell cikli menstrual. Përveç që këto gjëra për mashkullin janë mundim i vërtetë, ai në këtë mënyrë mund ta humb interesimin për ju. Nëse dëshironi ta ruani pasionin në lidhje, urgjentisht gjejeni një mike, dhe atë “shfrytëzojeni” për aktivitete të këtilla, ndërsa mashkullin lejojeni të jetë mashkull.

Shfrytëzimi i seksit për shantazh

Disa femra seksin e shfrytëzojnë për shantazh, që në doza të vogla është i dobishëm, por në shtigje të gjata mund të sjell probleme. Për shembull, kur diçka nuk mbetet si thotë ajo, hakmerret te mashkulli duke ia pamundësuar bërjen e marrëdhënies seksuale me të. Kjo taktikë mund të “ndez” dy apo tri herë, por më vonë sjell deri tek largimi i mashkullit. Një hulumtim tregoi se kjo është gjëja e vetme të cilën mashkulli “ia zë për të madhe” femrës, ndërsa ekspertët pohojnë se sjellja e këtilla në mënyrë të pashmangshme sjell deri te tjetërsimi i partnerit.

Publikuar: 05.02.2011 | 08:22
Lexuar: 6669 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
miral (06/02/2011 15:55:04) shume informacion i vlefshem. sa me shume te jesh e informuar aq me mire kupton se si duhet te jesh sa me terheqese per nje mashkull ne shtrat. keshilla te domosdoshme.
jona (26/03/2011 10:01:50) eeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjj seksi nuk eshte gjithqka qe njeriu qe ka ne jete por dashuria qe njden per te e jo shantazhi klm ooooooooooo ..................
mohamed_adil@live.fr (02/12/2011 01:50:39) hola wapita ko stas istas byi
billy (20/04/2012 16:47:43) Oj Jona a je ajo qe po mendoje une hehehehehehe...
buli (06/12/2012 15:46:12) ej jona vertet ashtu esht po edhe pa seks nuk mundesh e per at jan te duja te lidhura me pak shantazhi e tjetra sekd i vertet me nje femer...emmm...

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime