E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mbrojtësi i kombëtares amerikanojugore, Martin Caceres, përpiqet të largojë topin në rroveshiatë, por godet në kokë mesfushorin e “tulipanëve”, Nigel De Jong.
Fotoja mė e mirė sportive e 2010-s

Çmimi i Fotografisë më të Mirë Sportive të vitit 2010 i shkoi një prej fotografive të Botërorit të Afrikës së Jugut, bërë në gjysmëfinalen Holandë-Uruguaj (3-2).

Fotoreporteri anglez, Mike Hutchings, kapi një moment që do të kujtohet gjatë për dozat e tij artistike.

Mbrojtësi i kombëtares amerikanojugore, Martin Caceres, përpiqet të largojë topin në rroveshiatë, por godet në kokë mesfushorin e “tulipanëve”, Nigel De Jong.

Fotografia është veçanërisht e rrallë, duke patur parasysh se të dy lojtarët janë në ajër në momentin e përplasjes.

Publikuar: 18.02.2011 | 07:22
Lexuar: 2781 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
enxhi (03/06/2011 10:21:47) sa dru kan ngren keta hollandezet e shkrete sidomos ai roben nga felipe melo

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime