E diel, 25.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Megjithatë, duket se ndikimi pozitiv i takeve shkon edhe më larg. Ato e rrisin edhe libidon femërore. Hulumtimi i zhvilluar në Itali, erdhi te rezultatet se taket e larta e rrisin dëshirën për seks te femrat. Në këtë hulumtim morën pjesë femrat të cilat shpesh mbathin këpucë me take të larta dhe me to ecin pa problem.
Taket te femrat rrisin dėshirėn pėr seks


Taket e larta kanë qenë gjithmonë arma e fshehtë e femrave. Femrat në to ndihen atraktive, të fuqishme dhe me vetëbesim. Ndërsa, këmbët duken të gjata, të bukura, ngrihet prapanica dhe kur kësaj ia shtojmë edhe ecjen seksi...

Megjithatë, duket se ndikimi pozitiv i takeve shkon edhe më larg. Ato e rrisin edhe libidon femërore. Hulumtimi i zhvilluar në Itali, erdhi te rezultatet se taket e larta e rrisin dëshirën për seks te femrat. Në këtë hulumtim morën pjesë femrat të cilat shpesh mbathin këpucë me take të larta dhe me to ecin pa problem.

Në fakt, që taket të ndikojnë në libidon femërore, është e nevojshme që pronarja e atyre këpucëve të ecë drejt, rekomandon Maria Ceruti, e cila e udhëhoqi hulumtimin. Ajo po ashtu e sqaroi se me ecjen e drejtë me take të larta, vjen deri te qarkullimi më i mirë i gjakut nëpër muskujt e këmbëve, ndërsa kjo ndikon njëherësh edhe te mbajtja e muskujve në pozitën optimale.

Në këtë mënyrë vjen deri te forcimi i muskujve, me ç’gjë përmirësohet edhe tkurrja e tyre.

Publikuar: 23.02.2011 | 14:48
Lexuar: 2786 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime