E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

E shpërngulur prej shumë viteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,ajo punon prej një kohe të gjatë si modele e agjensioneve të ndryshme të modës.Duke mos i mjaftuar vetëm kaq,pasi kontratat e saj të punës e detyrojnë të udhëtojë nëpër vende të ndryshme të botës.Afërdita nuk mund të gjindet vetëm në një vend.Sepse sa është në Amerikë, në Japoninë e largët,tash së fundi për 3 muaj në Greqi kurse së shpejti pritet nënshkrimi i një kontrate në Gjermani.Bëri këngë vetëm për qejf,por që dëshiron të vazhdojë akoma më shumë në këtë drejtim.Në lidhje me këngëtarin e mirënjohur Shpat Kasapin që së shpejti pritet ta zyrtarizojnë edhe me fejesë dhe shumë lajme të tjera,flet Afërdita Dreshaj.
Afėrdita Dreshaj: Mė 9 maj bėjmė fejesėn zyrtare me Shpatin


Intervistoi: Blerand Rexhepi


Si e kujton fëmijërinë tënde?

E kujtoj që kam qenë një vajzë e lumtur, duke jetuar në një vend shumë të bukur në Mal të Zi të quajtur “Dreshaj”. Çdo herë kam qenë një ndër ata fëmijët që kam dashur të jem në qendër të
vëmendjes ose duke recituar,qoftë edhe me nota të mira apo diçka të tillë.

Nga sa anëtarë përbëhet familja juaj dhe saktësisht ku jetoni?

Familja ime përbëhet nga nëna ime, vëllai dhe motra ime. Ne jetojmë në Michigan të SHBA-s.

Kur je larg familjes, për kë të merr malli më së shumti?

Është shumë e vështirë dhe më mungojnë shumë të gjithë kur jam larg, mundohem të kontaktoj më shpesh, por dua të them që më shumë më merr malli për motrën time të vogël.

Kur ke qenë e vogel, të ka shkuar mendja ndonjëherë se një ditë do të bëhesh e famshme?

Normal si çdo fëmijë edhe unë mendoja sikur një ditë të pozoja për ndonjë revistë të famshme (qesh).

Aferdita Dreshaj


Nga kush keni gjetur përkrahjen më të madhe në këtë drejtim dhe cili ka qenë kulminacioni juaj në karrierë deri tani?

Kulminacion kurrë nuk mund të ketë, sepse çdo njeri mundohet të shkojë sa më lart, por në këtë karrierë kam gjetur përkrahjen nga familja ime, të cilët kanë qenë çdo herë pranë meje, për çdo gjë dhe i falënederoj shumë.

Kë nga “Vip-at” botërorë ke pasur më për zemër dhe kë ke tani?

Gjithmonë Enrique Iglesias.

Sfilata, defilime dhe reklama për agjensione dhe firma të ndryshme të modës, kanë qenë fitimprurëse?

Kjo është e vetmja punë që bëj, kështu që normal kam pasur fitim nga kjo dhe kam ngelur e kënaqur deri tani.

Jeni e shtrenjtë në profesionin tuaj dhe kush ju menaxhon?

Mendoj që jam e shtrenjtë, por me këto gjëra merret agjencioni im i modës që kemi kontratë.

Duke pasur parasysh angazhimet e shumta, me Shpatin takoheni shpesh?

Me Shpatin takohemi shumë shpesh, mundohemi të kalojmë krejt kohën e lirë që kemi së bashku. Largësia dhe angazhimet nuk na pengojnë fare.

Cili është thashethemi më i shëmtuar që keni dëgjuar së fundi për ty dhe Shpatin?

Çdo thashethem është reklamë gratis për ne.

Aferdita Dreshaj


Nga erdhi ideja që të bëni këngë?

Erdhi si surprizë për mua nga kompozitori por edhe nga vetë dëshira për të sprovuar veten në muzikë.

Do vazhdoni të këndoni dhe të merreni akoma me muzikë apo kjo ishte vetëm si pasion?

Po normal do të vazhdoj,tani jam në punim të një single tjetër dhe besoj do pëlqehet nga publiku.

Si ka ecur puna me këngën dhe videoklipin e parë?

Mendoj që ka ecur mirë, unë personalisht kam ngelur e kënaqur. Por këtë ia lë publikut të gjykojë.

Duke ditur që tashmë albumet janë në trend, do provosh edhe ti të bësh një të tillë?

Këtë vit nuk do të publikoj album sepse dua të punoj me kujdes këngët e tjera, por këngët nuk do të mungojnë.

Po Shpati është i kënaqur që jeni futur edhe muzikës tani apo ka frikë nga konkurenca?

Shpati është i kënaqur shumë, dhe për konkurencë nuk bëhet fjalë. Ai ka vite karrierë të gjatë në këtë drejtim dhe ka fansat e vet.

Dalim pak te jeta private, e vërtetë se do fejoheni?

Po është e vërtetë!

Kur do të mbahet ceremonia dhe ku?

Ceremonia do të mbahet më 9 maj në Shkup.

Do jetë e ndarë ceremonia duke marrë parasysh fytyrat publike dhe familjarët apo të gjithë së bashku ?

Fejesën e bëjmë vetëm familjare, sepse jemi munduar ta mbajmë sa më private që t’i lejojmë familjet tona të kënaqen dhe të shijojnë gëzimin deri në maksimum!

Kush do ju këndojë në fejesë?

Në fejesën tonë do të këndojë Greta Zani.

Aferdita DreshajAferdita Dreshaj dhe Shpat Kasapi

Publikuar: 28.04.2009 | 05:25
Lexuar: 36172 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
anisa (20/09/2009 20:35:31) aferdita je shum e mir dhe e bukur gjithashtu.lum shpati qe te ka.po dhe shpati esht si shpirt.formoni nje cift ideal bashke.po ndonje vidioklip nuk do na beni bashke.te puth fort.
vanesa (22/09/2009 00:59:57) je shum e bukur NICE
egzona (24/09/2009 16:16:07) veq perpara se jni dyt te bukur shum jen ni qift i pershtatshem,dyt me pelqeni shum ju duaaaaa
nora (09/10/2009 01:15:26) jeni te dy si shpirte oki
ju puc shumeeeeeeeeee te dyve nga nora
anisa (13/10/2009 20:20:27) aferdita je shum e bukur jeni nje qift i pershtatshem
aida (13/10/2009 22:08:43) te dua shum je shum e bukur
alma (19/10/2009 22:32:55) nuk mde pelqejn fare sa femra ka shpati si puna e saj
Elbi (20/10/2009 18:33:27) Komplimente per ty SHPATI dhe per ty AFERDITA jeni ēifti me i bukur shqipetar UROI nga ZEMRA nje jet te lumtur dhe te gjat...Ju Do Shummmm ELBI
krisi (23/10/2009 20:25:05) oj aferdit sje kan per shpatin po per mue okei tduu shum loqk tkam a me nxa shpatin e mys edhe shpatit le te mos qyrravet neper spote .......
dona (02/11/2009 17:54:49) te gjitha femrat e dojnshpatin e ka mar aferdita jav ka lan shtos
Xhilda (05/11/2009 13:45:32) e papam je moj dita dhe shpati ama eshte si shpirt
Adelina klopf (16/11/2009 15:15:57) shum mir jeni jo dy°!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeta (27/11/2009 18:28:19) oo dyt jeni shum te bukur si qift i vendikut hahaha veq vazhdoni e ishalla
keni fat ne jet e harmoni ju duaa shumm jeta
lume (29/11/2009 01:01:34) ooooooooo jenii si llokuma te dyt valla shum e fort je aferdita edhe lumi shpati qe te ka marr valla juu duaaaaaaaaaaaaaaaa shumm kiss e kinnii prej lumes
lula (29/11/2009 01:10:00) jeni shum te mir te dyte jo vetem ne pamjen e jashtme po edhe ne shpirt sidomos shpati edhe qe asht nje fetar i vertet ju deshiroj jet te lumtur e shendet qaoo
fjolla (01/12/2009 03:02:58) hej jeni me te miret veq vazhdoni kshtu ti shpat na qnake krejt valla tung klm kissssssssssssss per ty shpatiiiiiiii
dafina (03/12/2009 20:24:30) mundesh ta kesh femren me te mir 100% si kjo!
nita (14/12/2009 18:13:37) ma te mirt krejt si ni shoqe je moj aferdit emri i saj edona mpuq nita-dora
._LoOna (17/12/2009 01:12:08) shumm mir jenii dall superr edhe tii e mir aferduta amoo tyy nukk te ka hijee perr kengtaremos u fshtjelll
besa (21/12/2009 20:42:15) jeni te mrekullueshem ju deshiroj je t te lumtur jeni te papar tung nga shkupi
vegimi (27/12/2009 00:55:37) valla si llokuma te dyt ishalla lumturi ne jete tung nga vegimi
adelina (04/01/2010 21:13:38) valla shum te mir jeni klm mir pa****fat dhe lumturi bb
zumreta (15/02/2010 00:10:35) aferdita dhe shpati jeni me te mirit kengetar ne bote je jue dua shume dhe ju deshiroj nje jet shum te mir bashk by zumreta jam nga maqednia nag gostivari por jetij ne austri jue duuua shhumm
resa (24/02/2010 21:14:43) shum te mir jeni veq vazhdoni
fioolla (07/03/2010 15:36:40) kqyrene niher more te dyt ftyrat si baby facee ncncnc qasi nr te dyt piiiffff fmija qeshtu jan ......hihihih
vALBONA (12/03/2010 23:32:00) tung jeni me te miret hahaha mpuq
dona (13/03/2010 00:54:56) ti shpat je i mir po tradhtar shum i madh veq une e di per ty shpat nga dona pre peje edhe ti e di per qa po flas
vina (23/03/2010 01:58:25) jeni te mrekullushem te dyt
lide (30/03/2010 03:50:17) shum bukur keni dal
sara (27/04/2010 15:55:57) pse gojen e man qdoher si kal?
alba (27/04/2010 20:34:22) ooo shum e mir je po edhe menen e madhe e paske se koke ban top model
vjollca (29/04/2010 21:43:07) shpati dhe dit ajeni qifti me simpatik ne bote shpat ti ke femren me seksi ne bote kurse ti dita ke mashkullin me seksi ne bote te dy e formoni nje qift simpatik ju dua shum jeni shume te mir po peshtateni ju uroj te gjitha te mirat nga kjo jet dhe le te zgjat pergjithmon dashuria juaj
AFERDITA
tina** (01/05/2010 19:44:22) valla qysh po thojn do nuk jan aferdita e shpati me te miret ne bot ajo rren asht mua shpati me pelqen po aferdita hiq amo hiq po far kengetare esht ajo more kjo qe sma ka 2 fije za ok qaoo
tina** (01/05/2010 19:47:52) kukuuu po mene madhe aferdita shum menen e madhe e kish pa kufiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
olta (12/05/2010 19:48:43) ola nime jeni qift shum i pershtatur te dy jeni bukurosha urime fejesa e u gzofshit me ni djal hahah kry 9 mujve hehehehe oki ju puth fort
genta (11/06/2010 05:07:27) je shum e mir aferdita jam ardhuruse e jotja te du shum te puthi fort
NiTaa (20/06/2010 20:57:01) uuuu shpati hiq nuk um pelqen valla si ****r mashkell asht e aferdita asht pak bajatic po qa me ba apet ma emir se shpati asht shpati hiq sam qon tung
armendi (26/08/2010 04:09:36) Komlimente per te dyt,vertet jeni qift i perktyer nga armendi-ch
lale (14/02/2011 17:16:14) Hiqq nuk je ee bukurr ftyren si tepsii
shpati 100 her ma i bukur see ti

selaaakeeee me sy emm tuttt qaqq tmdhaj qee i kee
gesa (02/04/2011 23:53:29) nje qift shum i bukur ? urime
lindaa (04/04/2011 18:16:56) te mrekullueshemm ju duua
nittaa (04/04/2011 18:23:19) Per juu nukk ka asnjehh zevendesim qifti me i Bukur ne bott veqq kush ju ka inattt?
SHPATI
mirlinda (24/04/2011 18:58:19) te mir jeni t dyt
linda (15/06/2011 11:14:01) shume bukurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
soni (08/07/2011 16:49:11) jeni te papar ju dua shumeeeeeeeeeeeeeee.
niki (17/07/2011 11:14:45) jeni ni qift shum i mir ju dishiroj tju zgjat sa me shum jeni te bukur te dyt dhe jenei shum perfekt i love you ?
ana (28/07/2011 16:24:05) shume te bukur dyyytt..........
bertina (08/11/2011 17:25:48) jeni qift shum i mir veq mos u ndani
nessa (02/01/2012 14:16:04) aferrdita je shum shum ebukur gjithashtu edhe ti shpatii juu dua shum veq vazhdoni shun nice jeni xix a me te miret ne boot
tesa (14/01/2012 21:49:57) jjee shum e bukkkruu aferdiita nooComeennt per TY.
Donna (25/03/2012 13:56:01) te dua shum je nr 1 love you baby i want to kiss you hehe
eeLwiiRaaa (20/05/2012 10:14:30) Unnee jamm nii fannse e kallttt e Shpat Kasapiit.. Aferditaa e miir po Shpatii oshtt maj miiirr tteeeduuuaaaa Shpati nr1 je kisss...
arta (09/09/2012 12:17:35) je ma i miri the femna osht shum e mire
neta (05/11/2012 16:47:29) shum najs a
2013 (10/02/2013 08:59:08) aferdita dreshaj ne lidhje dashurie me leonardo di kaprio e fotografuar ne nje ballkon te nje hoteli ne miami
elijesa ademi (15/02/2013 22:20:22) si deshiroj une te jete bota
muharrem (13/03/2013 14:33:30) je shum ebukur aferdita me plqen shum
merita (30/06/2013 16:35:19) ume falni afedita nuk esht kan ne at bllkon me leonadon dikaprio ajo vajz qe e qune aferdita ajo esht *gisele bundchen esht e dashur e lonardos am shum pergjan ne aferdita dreshaj kto jan vetm thashe theme

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime