E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas saj, shqiptarët duhet të shohin para së gjithash punët e tyre, pastaj të merren me të. “Nëse s’doni të më shihni, merruni me punët tuaja. Kjo vlen veçanërisht për hipokritët. Meqenëse nuk ju pëlqen ajo se çfarë bëj unë, pse i shikoni videot e mia atëherë!? Ato ua ka qejfi, apo jo?”, – ka shkruar më tej ajo.
Aktorja shqiptare e pornos kėrcėnohet nga bashkėkombasit
Breanne Benson është një porno-star shqiptar që jeton në Amerikë. Për të është shkruar disa herë në mediat shqiptare, por ditët e fundit ajo ka shkruar në Twitter se po merr kërcënime nga persona të ndryshëm shqiptarë.

Siç ka bërë me dije ylli i pornos, bashkëkombasit po e kërcënojnë në mënyrë që ajo të heqë dorë nga profesioni i saj.

“Jam e lodhur nga shqiptarët e çmendur që më kërcënojnë duke më thënë se do të nxjerrin në të gjitha gazetat dhe lajmet e tyre atë se çfarë bëj unë”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Twitter, duke shtuar “nuk më intereson se çfarë thonë dhe çfarë mendojnë shqiptarët për mua”, trasmeton Vipat.info

Sipas saj, shqiptarët duhet të shohin para së gjithash punët e tyre, pastaj të merren me të. “Nëse s’doni të më shihni, merruni me punët tuaja. Kjo vlen veçanërisht për hipokritët. Meqenëse nuk ju pëlqen ajo se çfarë bëj unë, pse i shikoni videot e mia atëherë!? Ato ua ka qejfi, apo jo?”, – ka shkruar më tej ajo.

Breanne, emri i vërtetë i të cilës ende nuk dihet, thuhet se ka lindur në Tiranë të Shqipërisë. Para se të shkonte në SHBA, ajo ka emigruar në Itali që në moshën 7-vjeçare.

Në SHBA ka studiuar për psikologji dhe seksualitetin njerëzor. Pas kësaj është punësuar në një industrinë e filmave pornografikë, ku bashkë me shoqen e saj Tanya James incizoi filmin e parë porno “Cockless 23″. Në industrinë pornografike të Hollywood-it është që prej vitit 2003 dhe deri tani ka realizuar një numër të madh filmash pornografikë. (Vipat)
Breanne Benson
Breanne Benson
Breanne Benson
Breanne Benson
Breanne Benson
Breanne Benson

Publikuar: 20.04.2011 | 08:09
Lexuar: 5877 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
ismet (20/04/2011 22:33:08) suksese ju pershendes vetem perpara
genti (21/04/2011 01:15:21) Breanne Benson (born April 22, 1984) is an American pornographic actress of Italy origin.[2] She was the Penthouse Pet for the month of January 2011.[4]

sipas wikipedia kjo ska lidhje me shqiptar:
[Reklamimi nuk ėshtė i lejuar]
Limi (21/04/2011 01:49:43) From Wikipedia, the free encyclopaedia

Breanne Benson (born April 22, 1984) is an American pornographic actress of Albanian origin. She was the Penthouse Pet for the month of January 2011.
Biography

Breanne Benson was born Tirana, Albania, and moved to Italy before immigrating to the United States, aged seven. Benson studied psychology and human sexuality after high school. She was first introduced to the Adult entertainment industry when she accompanied her friend and adult film actress Tanya James to shoots with Tony Pounds. Her first film was "Cockless 23" with Tanya James. She started in the adult film business hoping no one would find out, but she was discovered by a girl from her high school due to being seen on the website welivetogether.com. Her older sister then heard shortly thereafter.

When Breanne entered the adult industry in 2003, she started with pictures only first. Then she moved on to solo video scenes and later transitioned to scenes with women. At the end of 2004, she retired and started dancing at the Spearmint Rhino in the City of Industry. Benson returned to video in June 2009. In November of that year, she decided to do scenes with men.

At the beginning of 2010, she was part of the promotion of a new 3D TV system at the AVN Adult Entertainment Expo in Las Vegas. In connection with this, she appeared in several movies which are among the first pornographic 3D productions.
Bio (21/04/2011 08:58:02) jeten private s'ka te drejte ta kercenoje askush ne kete fuckin Planet,,,,,ec motra mos e rruaj shume ca thone katunaret,degjo vetem Elitat e SHqiperise sone te dashur
FATMIR ISENI (21/04/2011 14:56:37) NESE KJO ASHT E VERTET KJO ASHT PER MUE NJIH FEMER QE ITAKON QE TRUPI ISAJ TE RREZATOJ NE GJDOH SYH TE BOTES NUK JAM KUNDER SE ASHT FEMER QE KA DIQKA TE TREGOJ E BUKUR SEX DHE SIGURISHT ASHT SHUM E ZGJUT DHE SJELLSHEM AT PERSON QE EDON BEHENI EDHE JU ASHTU :::: NESE TI JE FEMRA JEMEH UNE TE LEJOJ EDHE TY DHE NUK JAM KUNDER TY VETEM TE JEP EMUCIONE ME TEPER DHE JEM NE ANEN TANDE E DAshur
leo (23/04/2011 13:26:14) a keni menden me vdek o papaka po mjeres kjo per vete e qe ka me u djeg mor plluma ju sjeni normal e kurr skeni me u mush mend o shqiptar ooooooooooooooo sllobodan ku je se ti je kan per ne qao
murta (26/04/2011 20:40:35) Krejt normale ,bravo ,prej gjelozie e kan ,i vraft gjelozia ,po duhet me kan krenar qe te kemi oj pellumbesh,po dikush kur te sheh keshtu shkon e e knon hikmeten me dor ,krejt pei inati e kan veq perpara se si ti nuk ka,.
armin (30/04/2011 17:17:51) mir vashdo kshu mos ua ve veshin njerzve cfar folin ti shikoje profesionin tend tung cao ku me i gjet videot tuaja a ka mundesi mem tregu hehe
oki (11/05/2011 18:47:50) kjo cihet si lepurushk ,mjer kjo ce han kara te pa prehur krejt me lekura.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime