E premte, 26.08.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Skuadra e Barcelonës është kampion i ri i Evropës në futboll. Katalanasit sonte në finalen e madhe të zhvilluar në Stadiumin Olimpik në Romë mposhtë skuadrën e Mançester Junajtid me rezultat 2:0.
Barcelona, kampion i ri evropian nė futbollSkuadra e Barcelonës është kampion i ri i Evropës në futboll. Katalanasit sonte në finalen e madhe të zhvilluar në Stadiumin Olimpik në Romë mposhtë skuadrën e Mançester Junajtid me rezultat 2:0.

Në një ndeshje fantastike me shumë raste në të dyja anët ishin golat e Eto’s në minutën e 10 dhe Mesi 20 minuta para fundit të përballjes ato të cilët i sollën fitoren skuadrës nga Katalonia.

Ky është trofeu i tretë i Barcelonës në këtë kompeticion. Katalanasit më herët triumfuan në vitin 1992 dhe 2003.

Me fitoren në finalen e madhe të ligës së Kampionëve, Barcelona kompletoi sezonin më të mirë në historinë e tyre duke fituar plotë 3 trofe, ndërsa Mançesteri lëshoi gjasën që të jetë skuadra e vetme që arriti të mbron trofeun e fituar në këtë kompeticion.

Publikuar: 27.05.2009 | 23:41
Lexuar: 1827 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime