E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

88 përqind e femrave dhe 67 përqind e meshkujve thonë se rregullisht depilojnë zonat intime të trupit. Higjiena është arsyeja kryesore pse duhet të depilohemi.
Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh?
Duket pak e çuditshme, por në një vend si Gjermania ndodh. Gazeta më e madhe ka nisur një debat në lidhje me faktin se a duhen depiluar zonat intime. Të gjithë mund të thonë menjëherë që PO. Të dhënat flasin në favor të kësaj.

88 përqind e femrave dhe 67 përqind e meshkujve thonë se rregullisht depilojnë zonat intime të trupit. Higjiena është arsyeja kryesore pse duhet të depilohemi.

Por pse kundër? Për shumë ekspertë të gjinekologjisë, leshi në zonat intime është sinjal dhe një tregues i aftësisë për të bërë seks. Ata thonë se leshi stimulon feromonet, një kimikat që shërben për të sinjalizuar partnerin për gatishmërinë për seks.

Një tjetër arsye është se nëse ajo zonë depilohet, lëkura tepër e ndjeshme mund të infektohet, të mbushet me puçrra dhe të gjenerojë të tjera probleme. Zgjidhja? Tani që njerëzit lahen shpesh dhe higjiena është më e mirë, duhet ruajtur një kaçubë.

Publikuar: 13.07.2011 | 02:59
Lexuar: 6102 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
gjok (21/09/2011 21:04:41) owwowoowo po e mir ki dal more qike a je per sexi
shpresa (31/05/2012 14:34:18) me falni une gjithmone e depiloj pjeset intime cdo dite lahem pastrohem porme vjen era e keqe
ju lutemm m tregoni cfare te bej
era (17/06/2012 16:44:56) po mo ti leje qfar fjale ke than nuk osht medeomos me tregu per trupin tend kot e kot pfff katastrof cfar njerzish egzistojn
baca_shaq (07/02/2013 10:23:12) o shpyrt zije nja 2,3 here e ma si vjen era kurr, po ti von ja paske nis me pastrue venin asht dasht sa je kan e re mi nejt gati vehtes .flm

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime