E premte, 25.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Branko Manojlovski i pari shqiptar ortodoks nė Maqedoni

Publikuar: 06.10.2011 | 12:53
Lexuar: 10606 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Ali Ahmedi (17/10/2011 00:46:00) E pershendes Zotri Brankun per guximin qe doli haptas para mediumeve dhe flet per nje realitet.Une njoh edhe disa individe po si Zotri Branku qe deklarohen se jan Shqipetar ortodoks dhe shpresoj se nje nga nje ata vet do te dalin ne scene.
Zotri Branku meriton nje mirenjohje ne nivelin mbare-Shqipetar e me gjere por edhe nga qeverija e Maqedonise.
shefik veliu (22/10/2011 11:59:20) pershendtje te perzemerta xha branko nga suedia me se gezime i lexova keto fjale dhe shpehja jua e lire me kujtohe fjalet e babes tim ku me thoshte se ka me qen sherbetor ne verben si 15vjeqar dhe atje eshte folu shqip por ishin kaur a kurse ai turk te pergezoj per kete hap qe ke marre dhe shpresoj se dhe shum si ju zoteri ta morrin kete rruge
shefi nebiu (26/10/2011 00:22:23) xha branko te pershendes nga zemra jam nga tetova edhe un jam gurbetqar qe nga femiria te lumt per guximin qe more desha vetem nje fjal te them se jemi shqiptar dhe duhet te mburemi qe jemi shqiptar dhe te respektojm kombin tone pamar parasish se ciles fe i perkasim ne jemi shqitar shpresoj se cdo shqptar esht iknaqur me ket veprimin tend te vertetes rofsh xha branko te uroj jet te gjate
sadik rasimi (24/11/2011 02:45:19) te pershendes zotri branko per guximin dhe respektin ndaj vetes dhe kombite.zotri branko meriton nje mirenjohje dhe respekt te vecante. jete te gjate dhe shume te mira ne jete zotri branko.
Xhango (23/01/2012 03:54:44) Me vjen shum mire kur xhaxhi branko e deklarovi identitetin te Tij publicist .para 22 vjet kam qen ne restorantin branko ne Fullerton st nuk e kam fol ghuhen Angleze me kan fol shqip por nuk me thane qe Jane shqiptaret
abdyli sadiku lika (13/02/2012 00:58:46) Te lumte xhaxhi branko se feja e shqiptarit eshtr shqoptaria re nofsh sa ato kulls tuja te bikura
salahudin (05/03/2012 15:56:50) shqiptaret me fe islame kan mbetur shqiptare. ata me fe kristiane e kan genjuar me sllavet.mjer ata qe kan shitur veten e tyre. nuk i gjykoj se barku nuk te pyet.sikur shqiptaret ne te ardhshmem bashkohen ne nje fe abrahamice ose ataiste do te perparojn shum
Nani (11/03/2012 23:10:12) Ne maqedoni Shqipetaret Krishtere jane asimilu . Ne sanxhake 99% Shqipetare muslimane jane asimilu dhe kane te njejten histori si zoteri Branko. Pra nuk eshte feja shkake pore rrethanat politike.
Studenti (25/04/2012 13:16:55) Miredita Xhaxhi Branko te pershendes me gjith zemer,jem 35 vjecar jetoj ne Gjermani e kam lexuar me gjith shpirt biografin tuaj.Po tue tregoj te verteten sapo e lexoja historin tuaj me te vertet me shperthyn lotet,prej gezimit sepse kto raste nuk jan te shpeshta tek na shqiptaret ne Maqedonie.Te lumt xhaxhi Brank per ket knaqesi tende!Te falemenderoj ty me gjith familjen,se na duhet te ecim perpara.
E. Islami (06/08/2012 11:36:50) Desha te them shume gjera, por...skam fuqi.Shume u preka. Emocione. Rrofsh dhe shendet xha Branko!
perhan (19/08/2012 14:55:44) i pari e i fundmi.e gzovsi e tu bajt gzuet branku
Flamur Bejta Zhitia (16/05/2013 13:41:11) Pershendetje xhaxhi Branko MANOJLI,Nderime, Lavdi gjakut e farfisit tend,.Ju xhaxhi Branko jeni Hasan Prishtina i Dyt i SHQIPTARVE,ju falenderoi nga zemra.Po te ishte gjall President RUGOVA do i behej zemra mal,kur do te shihte ju se jeni krenar qe jeNi dhe jemi SHQIPTAR,kurse un do krenohem me JU.Jet te gjat sa malet ,ju pershendes nga Malsia e LLAPIT.
ardian (15/06/2013 05:57:06) pershendetje branko ,mir per guximin por une nuk po e kuptoj se per cka ky gezim kur vet paska pranu se tashme jemi perzier ne martesa cfar mendoni ju se nipi i tyre do te jet shqiptar kur 23 kromozome ka nga nena shqiptare dhe 23 nga ato maqedone apo e kunderta ? prandaj nje pajtohem qe i pari dhe i fundit mundet me qen ky rast asgje as me shum as me pak mendoni se nipi i keti mund te voton pro shqiptarve kur baben e ka maqedon apo e kunderta ? keto raste jan vetem gezim i pa logjikuar mir ,,,pershendetje.
hasani (15/06/2013 09:16:51) O imadhi xhaxhi BRANKO,duke lexuar historiné ténde né té njejtén kohé edhe po qajé nga gézimi i njé rigjallje,dhe kjo éshté edhe humanizmi mé i madh qé ke mundur ndonjéheré mé paré,péréndia té qofté né Parajsé-puno pér qéshtjen mé té madhe té péréndisé(té deklarohésh AI qé JE-DHE té PUNOSH EDHE Mé SHUMé PéR Té VETéDIJéSUAR té TJERéT.Té lutem krzjo njé fond ku do té mundemi me paguar pér shtytjen e Juaj pér kčtč QéSHTJE Té MADHéRISHME DHE HYJNORE(Té PéRéNDISLé).QDO HERé I MADHI DHE SHUMé I NDERUARII XHA BRANKO
Basholli (18/06/2013 09:21:06) Gėzim, sepse te gjithe ne Shqipetaret kemi ndjenjen, mendjen dhe shpirtin, qe na eshte bere padrejtsi e madhe. Dhe kur ne shesh del nje e vertet e till, na mbulojn emocionet, na vertetohet e verteta, te cilen e pritem dhe e presin gjat. Mjerim, sepse e verteta esht se, sa shum njerz dhe vlera njerzore kemi humbur si komb. Shpresoj, se ket rast shum te vecant, ta shfrytezojn te gjithe te tjeret qe kan ndoshta nje Histori te ngjashme. Ju pershendes dhe ju uroj shendet te mir dhe jet te gjate, vlla i dashur nga Reka e epėrme. Jemi NJE!
sali ramadani-kercova (19/06/2013 19:48:56) XIII. SHTOJCA PLOTĖSUESE ME FAKTET MĖ TĖ REJA
Sot, 16.06.2013, para dėrgimit tė tekstit, si koincidencė, piktori akademik dhe mėsuesi veteran Ramadan Ramadani, i porsa kthyer nga “pushimet” dymujore dhe tė rregullta nė Ulqin, ku e ka edhe galerinė artistike, mė tha kalimthi nė Qendėr tė Qytetit se shumė heret, para ca dekadave i paskam thėnė edhe kėtij se nė M. ka sėpaku 300.000 ortodoksė me origjinė shqiptare.
Po, qe, poashtu para dėrgimit pėr publikim, sot, mė 17.06.2013, “rastėsisht, e hapa internetin te gazeta “Zhurnal plus”-Agjencia e Lajmeve tė Shkupit tė datės 14.06.2013, me titullin: “Manojlovski: Maqedonia ka 300.000 shqiptarė ortodoksė”, pas pritjes sė tij vėllazėrore nė Prishtinė nga ana e kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Jakup Krasniqit, tė cilin e bashkangjes si shtojcė, ilustrim dhe fakt plotėsues nė tėrėsi, ndėrsa kalimthi, por me “pengesa teknike” edhe nė TV Klan Kosova, vetėm ca fjali shumė tė bukura shqipe dhe me guxim e stoicizėm heroik!...
Nė rastin e kundėrt, nuk kemi berė kurgjė!
Sali Ramadani-Kėrēova
Nga vepra shkencore-publicistike voluminoze nė ca vėllime “Ēėshtje Shqiptare (Si? Tė zgjidhen!” , me kumtesa, debate dhe diskutime nga simpoziume (ndėr)kombėtare (…1991-2012…)
PS: Luteni me e-mail:sali@uskana.com, por edhe me tel.00-389(o)75-662.884, ta konfirmoni arritjen edhe tė kėtij teksti, sikurse edhe nevojėn eventuale tė (mos)bashkėpunimit mė tė rregulltė edhe me pjesė nga rreth 100 vepra tė zhanreve tė ndryshme tė gatshme ose nė pėrgatitje e sipėr.
Nėse hakerėt mafiozė e sulmojnė ose gllabėrojnė si artikull-kolumne-kumtesė, duke mos arritur nė Redaksinė Tuaj tė nderuar, publikimi mund tė bėhet si KOMENT sui generis nė vendin pėrkatės, mė pas mund tė ribotohet aty ku e ka vendin.
Nė rast tė publikimit, Ju faleminderohem pėrzemėrsisht, nė rastin e kundėrt, dyfish…, mė besoni!
TUNG!
Enver Halili (25/06/2013 12:47:25) I nderuari Zoti Branko, ju pershendes perzemersisht nga Melburni Australise se larget. Nuk thuhet kot se "e verteta vonohet por nuk harrohet".Deklarimi publik per kete te vertete te madhe eshte nje veper sa kombetare aq edhe humane. Populli shqiptare gjate shekujve ka kaluar neper sfida te renda por ka mbijetuar. Te jesh shqiptar- do me thene te jesh krenar. Kush pos shqiptare ne Europe u rrezistoi stuhive te kohes. Por gjithashtu te jesh shqiptar eshte edhe obligim. Besa,dinjiteti, guximi, humanizmi dhe puna-vepra jane cilesit e shqiptarit. Shpresoj se pas flamurit tuaj do te vijne te gjitha ata te cilet kane gjak shqiptari. Shqiptaret jane emblema e Gadishullit Ilirik (Ballkanik).
skender ismaili (23/07/2013 00:51:49) xha branko mete vertet me behet qefi se kani mar nje hap shum te mir dhe te guxishem per ta treguar indiditetin e juaj dhe kjo te ban qe ta tregosh veten se kush jeni dhe ta hiqes masken e slllavo maqedonit qe juka manipullua kur esht fjala te feja qoft ortodoks qoft mysliman qoft katolik ne jemi 1 ska tjeter dhe ska pzrēarje mes kombit shqiptar te cilit jemi ne feja shqiptare esht shqiptarija te uroj jete te gjat dhe suksese te mir pershendetje nga te gjith shqiptaret mysliman
Ilir (18/10/2013 00:20:47) Me vjen mire qe patet guximin te merni nje hap te tille , e lexova tekstin dhe desha te them qe kur shqiptaret e Gostivarit i ke ndegjuar duke thene kaur e kan pas fjalen per sllavet , jo per shqiptaret e krishter , une jam nga Gostivari dhe sme pengon shqiptari i ciles do fe te jet po dhe ateist ,kemi nje nene jemi nje gjak , rroft Shqypnia.
Feriz Pireci (26/10/2013 20:41:05) Nder Rrespekt per misionin tuaj sa fisnik, kombetar aq dhe te shenjt.! Ju zotri Branko dhe Reka e Eperme keni fizionomin te kulluar Shqiptare,traditat, kostumet hitorindhe shpirtin shqiptar. Por siq dihet te shqiptaret per shkak te analfabetizmit te atyre kohrave, keshtu qe te huajt per shkak te epsheve gjeografike benin pazarlleqe me fuqit e medha, duke i ndar shqiptaret ne sllav, grek dhe turq qe harta shqiptare mos te ekzistoj! Duke grabitur, pervetesuar Manastiret dhe kishet bizantino-iliro shqiptare si ne Reken e Eperme, Manastirin e Deqanit, Patriarkanen e Pejes e gjetiu ne trojet shqiptare.! Pra ju i nderuari B.M.Tanashi me kontributin tuaj ua ktheni Rekes se Eperme kenaqesin shpirterore shqiptare te munguar ne vite si dhe te vdekurit tuaj te prehen ne paqe. Me rrespekt vllau:Feriz Pire****f:Struzhe PRIZREN.
kodrasadikit (17/01/2014 21:27:29) Mrekullija e zotit ,kshtu mund ta quaj kete lajme se ndryshe nuk pershkruhet befasija ,gezimi dhe entuziazmi qe muarem per kete lajm shum te mire qe shkon ne favor te prosperitetit dhe zgjuarjes se ndjenjave kombetare te shqiptareve ortodokse te Maqedonise .Z Branko do te hyne ne analet e historise se e tha te verteten per rrugen dhe metodat asimiluse te shqiptareve ne ish JU,e lus zotin e plotfuqishem qe te ju jep force dhe vullnet ,guxim e vetedeshire qe shum shpejte edhe Arvanitet e Greqise shqiptaret autokton nipat e mbesat e Marko Boqarit te dalin haptas dhe te kerkojme hapjen e shkollave shqipe atje qe te mos humbin rrenjet arberore te popullit shqiptare te Greqise.Personalisht ne sherbimin ushtarak e kam pase nji shoke qe quhej Vecko Nastvski i cili e flitete shqipen tipike si shqiptaret e maqedonise por kurre se patem pyte se a eshte shqiptare sigurisht ka qen nga Reka por qe jetonte ne Kerqove.Vllaznishte i pershendes 300.000 mij shqiptaret ortodokse te Maqedonise.
Kastrioti (20/06/2014 10:56:38) GJAKU I ARBERIT RRON!! S'KA SHANSE TE BAHET UJE!!
Dr Ramadan Ndreka (05/08/2014 20:23:15) Tė falenderoj pėr matrialet e paraqitura nė kėte faqe ,por dėshiroj qė tė mė dėrgosh matriale qė ti botoj nė gazetėn ton TRIBUNA E KOHĖS, lidhur me problemte tona kombėtare .Nderime e respekt nga un dhe gjithė miqėt emijė.-Dr ramadan ndreka porto-romane Durres Albani
Murat gashi (29/08/2014 21:44:38) Te lumt e me shpres se te gjith shqiptaret ta bejn ket si ne gre**** mal zi maqedoni kroa****serrbi tur****e ter bote zoti te bekoft
Nexhmedin Hoxha (24/09/2014 13:37:57) Edhe pse me vonese lexova atrikullin , Uroj qe te gjithe Shqipetaret pa dallim nga feja te flasim shqip , te hame shqip te pijme shqip , te blejme shqip e te jetojme shqip . vetem ky shembuul na ngite larte tani me shembulli me te fresket eshte bashkimi i te gjithe feve shqipetare ne viziten e Papes Francesko ne Tirane. Rrofte Shqiperia etnike...

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime