E premte, 25.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Dita e alfabetit shqip, 22 nėntori (e martė), ditė jo-pune

Publikuar: 16.11.2011 | 15:06
Lexuar: 6869 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
enis (20/11/2011 14:21:23) vjersh per dita e alfabetit
batush (09/11/2012 17:26:20) 22 nentorin ua uroj gjithe shqiptareve n ngado gje gjenden keshtu dua qe alfabeti i gjuhes shqipe te ket nje manifestim. :):)
semire (15/11/2012 19:57:35) ju lutem me ndihmoni te gjej dicka per 22 nentorin dita e alfabetit sepse eshe shum e rendesishme....
okupatoret (11/11/2014 14:58:10) 22 nentori ua uroj gjithve shqiptereve
medine (20/11/2014 19:28:27) Urime Festa e 28 Nėntorit tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė. Kjo ditė e bekuar dhe e shėnuar pėr tė gjithė ne ka qenė dhe mbetet simbol i bashkimit, unitetit, lidhjes, krenarisė, qėndresės dhe vendosmėrisė sė popullit shqiptarė. Kjo ėshtė njė ndėr ditėt mė tė ndritshme dhe ndėr mė tė rėndėsishmet tė rilindjes sonė kombėtare, nė gjithė historinė tonė. Liria e arritur, ėshtė vlera jonė dhe pasuria mė e ēmuar e shoqėrisė tonė, e cila nuk falet e as dhurohet, por fitohet me shumė punė e pėrpjekje, gjak dhe vuajtje brezash. Po kėtė ditė ėshtė edhe datėlindja e Komandantit Legjendar tė Ushtris Ēlirimtare tė Kosovės, Adem Jashari dhe daljes publike tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, qė sakrifikuan shum jetėn e tyre pėr vendin tonė, dhe janė ngjarje qė i dhanė shpirt historisė sonė. Festat e nėntorit janė festat e krenarisė sonė kombėtare, tė cilat na dhanė forcė e kurajė pėr rilindjen e shtetit tė Kosovės. Nė kėtė ditė tė shėnuar, iu pėrkulemi pėr tė gjithė ata tė cilėt luftuan dhe flijuan veten e tyre pėr lirinė dhe pavarėsinė e atdheut tonė. Pra edhe njė herė Urime Dita e Flamurit, 28 nėntori. Liria e arritur, ėshtė vlera jonė dhe pasuria mė e ēmuar e shoqėrisė tonė, e cila nuk falet e as dhurohet, por fitohet me shumė punė e pėrpjekje, gjak dhe vuajtje brezash.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime