E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fakt iu vinte keq për mua”, e rikujtoi kjo bukuroshe fillimin e karrierës. Ajo është e bindur se rolet nuk i fitonte ngase regjisorëve më tërheqëse iu dukeshin biondet. Megjithatë në vitin 1995 erdhi momenti i saj dhe me rolin në filmin “Desperado”, ku u paraqit së bashku me Antonio Banderas-in, iu hapën dyert e Hollywood-it. “18 vjet kam punuar që të bëhem aktore e mirëfilltë dhe të fitoj respektin e të tjerëve.
Fillim i vėshtirė por ia arriti

Aktorja e njohur, Salma Hayek, është krenare për prejardhjen e saj, por e pranon se në moshën 22-vjeçare, kur erdhi në Amerikë, fitonte vetëm role të vogla të pastrueseve apo prostitutave. “Ka qenë periudhë shumë e vështirë në fillim të karrierës sime. Shumë njerëz më këshilluan që të kthehem në Meksiko, të martohem atje dhe të krijoj familje.

Në fakt iu vinte keq për mua”, e rikujtoi kjo bukuroshe fillimin e karrierës. Ajo është e bindur se rolet nuk i fitonte ngase regjisorëve më tërheqëse iu dukeshin biondet. Megjithatë në vitin 1995 erdhi momenti i saj dhe me rolin në filmin “Desperado”, ku u paraqit së bashku me Antonio Banderas-in, iu hapën dyert e Hollywood-it. “18 vjet kam punuar që të bëhem aktore e mirëfilltë dhe të fitoj respektin e të tjerëve.

Rrugëtimi ka qenë i vështirë, por me sukses kam arritur të mësoj shumëçka s

Publikuar: 13.12.2011 | 09:22
Lexuar: 3267 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime