E hënë, 26.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky përfundim tronditës doli nga studiuesit e Universitetit në Boston, ndërsa më e keqja është se gjysma e këtyre adoleshenteve pranojnë se kanë qënë të detyruara nga partnerët e tyre , të cilët janë ndikuar nga filmat pornografikë.
Njė nė 13 vajza adoleshente bėjnė seks nė...grup!

Është e rrezikshme për shëndetin fizik dhe atë mendor që adoleshentët kanë hobi të kryejnë marrëdhënie seksuale në grup.Sipas një studimi, një në 13 vajza adoleshente bëjnë seks në ... grup.

Vajzat të moshës 15 vjeç në SHBA, pranojnë se kanë kryer marrëdhënie seksuale me më shumë se dy persona njëherësh, të paktën një herë në jetën e tyre.

Ky përfundim tronditës doli nga studiuesit e Universitetit në Boston, ndërsa më e keqja është se gjysma e këtyre adoleshenteve pranojnë se kanë qënë të detyruara nga partnerët e tyre , të cilët janë ndikuar nga filmat pornografikë.

Për fat të keq, këto vajza, të cilat e fillojnë jetën seskuale në moshën 15-vjeçare , kanë treguar se kryenin marrëdhënie pasi kishin konsumuar alkool ose drogë dhe nuk merrnin masa mbrojtëse.

Sipas studiuesve, kjo gjë mund të ndikojë për keq në sjelljen seksuale në të ardhmen.

Publikuar: 27.12.2011 | 16:15
Lexuar: 3429 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime