E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ja 10 vendet më të përshtatshme për tu vizituar në vitin 2012 sipas parashikimeve të disa faqeve të internetit të specializuara në turizëm.
10 vendet qė duhen vizituar nė vitin 2012

Edhe pse Europa është në krizë, turistët nuk ndalen. Vetëm se tashmë kërkojnë vende që t’i kënaqin dhe të mos i boshatisin xhepat.

Ja 10 vendet më të përshtatshme për tu vizituar në vitin 2012 sipas parashikimeve të disa faqeve të internetit të specializuara në turizëm.

Kejp Taun - Kryeqyteti i Afrikës së Jugut. Një vend ku mund të shijoni natyrën e kontinentit afrikan.

Sidnei - Qyteti australian është i njohur për sërfin dhe pazaret.

Maçu Piçu - Vendi i famshëm arkeologjik i Perusë gjendet 2500 metra mbi lartësinë e detit dhe në vitin 2007 është përzgjedhur si një nga 7 mrekullitë e botës.

Parisi - Kryeqyteti i Francës është qyteti më romantik i botës. Gjithmonë ia vlen ta vizitosh.

Konteja Klar - Vendi ideal për adhuruesit e natyrës dhe të fluturimeve me çmime të ulta gjendet në Irlandë. Mund të shihen gërmadhat e qytetërimeve antike kelte.

Nju Jorku - Është qyteti më i bukur në botë. Mund të vizitohet si në verë ashtu edhe në dimër. I përshtatshëm për ata që preferojnë “shopping’ dhe për ata që duan të “ushqehen” me kulturë.

Toronto - Qyteti kanadez të jep liri për të lëvizur. Jo shumë larg Torontos mund të shikoni një nga bukuritë natyrore më spektakolare: ujëvarat e Niagarës.

Londra - Pas martesës mbretërore mes princit William e Kate, kryeqyteti anglez është në pritje të Lojërave Olimpike dhe me këtë rast po nxjerr në pah të gjitha bukuritë që zotëron.

Sllovenia - Ofron një shumëllojshmëri peisazhesh dhe çmime shumë të arsyeshme.

Hong Kong - Ndërthur traditat mijëvjeçare me të rejat më të fundit.

Vizitoni edhe vendet tona, Maqedoninë, Shqiperinë, Kosovën dhe Malin e Zi...Ja vlen të njohim vetveten.

Publikuar: 04.01.2012 | 01:01
Lexuar: 1692 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime