E diel, 25.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Përpara se të realizonin këtë ngjitje epike, ata krijuan një replikë të asaj që duhet të përballonin në një pjesë të banesës së tyre në Shefild, ku nisën të ushtroheshin vazhdimisht.
Ngjitja epike e dy britanikėve nė maje tė kepitDy britanikë fituan vëmendjen e shtypit duke u shdnërruar në njerëzit e parë që arritën të ngjiteshin në një shkëmb 60 metra të lartë, vetëm nëpërmjet kapjes në një kanal të ngushtë në pikën ku dy faqe mali bashkoheshin.

32-vjeçari Tom Randall dhe 20-vjeçari Pete Whittaker arritën të sfidonin të gjithë ligjet e gravitetit duke u ngjitur nëpërmjet “ngecjes” së një prej gjymtyrëve të tyre në kanalin e ngushtë, duke avancuar me këmbën ose dorën tjetër, në shkëmbin e famshëm të ndodhur në Jutah, SHBA.

Përpara se të realizonin këtë ngjitje epike, ata krijuan një replikë të asaj që duhet të përballonin në një pjesë të banesës së tyre në Shefild, ku nisën të ushtroheshin vazhdimisht.

Megjithatë, siç vërtetuan dhe fotografitë e mrekullueshme të marra nga ngjitja e mrekullueshme, asnjë stërvitje nuk mund të të përgatiste për sfida të tilla si ecje me kokë poshtë, duke mos përfunduar në greminë vetëm nga njëra këmbë e ngecur me kujdes në kanal.
32-vjeçari Tom Randall dhe 20-vjeçari Pete Whittaker arritën të sfidonin të gjithë ligjet e gravitetit
32-vjeçari Tom Randall dhe 20-vjeçari Pete Whittaker arritën të sfidonin të gjithë ligjet e gravitetit
32-vjeçari Tom Randall dhe 20-vjeçari Pete Whittaker arritën të sfidonin të gjithë ligjet e gravitetit
32-vjeçari Tom Randall dhe 20-vjeçari Pete Whittaker arritën të sfidonin të gjithë ligjet e gravitetit

Publikuar: 10.02.2012 | 01:17
Lexuar: 1336 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime