E premte, 25.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ne nje studim te publikuar se fundmi ne revisten "Forbes", ku jane analizuar 280 shitesit me te rendesishem ne 67 vende te ndryshme te botes, tre vendet e para i takojne Londres, Parisit dhe Nju Jorkut.
Londra, kryeqyteti i shopping

Kryeqyteti anglez mirepret rreth 60 perqind te shitesve me te rendesishem te botes. Ne "High Street" londinezet do te gjejne marka trendy dhe me kosto te ulet, po ashtu edhe firma te njohura dhe luksoze.

Ne Paris, qytetin e percaktuar nga "Forbes", si me elegantin ne bote, jane 50 perqind e markave me te famshme. Nje vend i pelqyeshem per shopping-un parizien eshte "Palais Royal" ku kane hapur botiket e tyre emra te tille si "Stella McCartney", "Rick Owens" e "Corto Moltedo". Nje vend me poshte eshte New York, qyteti i vetem amerikan, prezent ne top 15, me 46,91% te brand-eve me te rendesishem te botes

Ne vend te katert cuditerisht shfaqet Dubai, i cili ka lulezuar shume vitet e fundit. Me pas vjen Madrid, Moska, Berlini, Mynihu, Barcelona dhe Tokio. t.ch

Publikuar: 29.07.2009 | 07:12
Lexuar: 2846 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime