E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Duket se ajo do ta kuptojë që ata nuk janë zogjtë e saj, vetëm kur rosat e vogla t’i drejtohen pellgut për të notuar, gjë që një pulë s’e bën dot, pasi deri tani të dyja palët janë të pashetësuara fare; pula i mban pranë vetes rosat dhe ato e ndjekin njëra pas tjetrës pulën.
Pula ngroh vezėt e gabuara. Rezultati? Ēelin rosa

Ata ndoshta nuk duken si mamaja e tyre në pamje të jashtme, por kjo nuk duket se i shqetëson këta zogj të vegjël me gëzof. Kjo pulë ka çelur një tufë rosash, pasi aksidentalisht ishte ulur në folenë e gabuar të vezëve. Ajo i kishte ngrohur prej një muaji vezët, që mesa duket ishin lënë nga një rosë. Pronari i klloçkës thotë se ajo nuk i kishte lënë për asnjë moment vetëm vezët, derisa ato çelën zogj, pas 28 ditësh.

Dhe kur pas kësaj periudhe, në vend të zogjve të vegël pushverdhë dolën rosat, pula nuk i braktisi, por i pranoi si të vegjlit e saj. Duket se ajo do ta kuptojë që ata nuk janë zogjtë e saj, vetëm kur rosat e vogla t’i drejtohen pellgut për të notuar, gjë që një pulë s’e bën dot, pasi deri tani të dyja palët janë të pashetësuara fare; pula i mban pranë vetes rosat dhe ato e ndjekin njëra pas tjetrës pulën.

Publikuar: 05.04.2012 | 10:39
Lexuar: 3874 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime