E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Klubi i karatesë Shkumbini që drejtohet nga trajneri Ylber Rexhepi në këtë turnir të madh u paraqitje me këto garues:Drilon Bakia, Amir Rexhepi, Arlind Mustafa, Betim Xhemaili, Shpat Beqiri, Vigan Xhabiri, Ron Mirta, Artin Ademi, Jon Kurtishi, Miron Abdiu, Faredin Ismaili, Ilir Mehazi, Veton Tahiri, Enes Cakrri, Enver Ismaili, Bujar Idrizi.
K.K  “SHKUMBINI” Tetovė, u  shpall ekipi mė masovik nė Edicionin e XI-tė me radhė  nė karate

Kërçova ishte nikoqire e edicionit të 11-të në Karate "Kërçova Open 2012"

Shaban SinaniKlubi i karatesë Shkumbini nga Tetova ishte ekipe me më tepër garues në edicionin e XI-të me radhë në karate "Kërçova Open 2012" ku kanë marrë pjesë garues nga të gjitha klubet e karatesë të Maqedonisë. Klubi i karatesë Shkumbini që drejtohet nga trajneri Ylber Rexhepi në këtë turnir të madh u paraqitje me këto garues: Drilon Bakia, Amir Rexhepi, Arlind Mustafa, Betim Xhemaili, Shpat Beqiri, Vigan Xhabiri, Ron Mirta, Artin Ademi, Jon Kurtishi, Miron Abdiu, Faredin Ismaili, Ilir Mehazi, Veton Tahiri, Enes Cakrri, Enver Ismaili, Bujar Idrizi. KK Shkumbini në këtë garë ka të fituara 3 vende të para, 5 vende të dyta dhe 12 vende të treta që paraqet një sukses shumë të madh për këta talent të karatesë.
Vendete para i fituan Betim Xhemaili i lindur në vitin 2001-2002 -45 kg, Vigan Xhabiri i lindur në vitin 2000 -50 kg dhe në ekipore në KATA
“Jam shumë i kënaqur me paraqitjet e këtyre talenteve të karatesë të cilët në një konkurrencë të madhe arritën të dëshmojnë cilësitë e veta. Jam i bindur se në një të ardhme të afërt do të ketë rezultate edhe më të mira” tha trajneri Ylber Rexhepi, ekipi i të cilit ishte në numër më të madh në këtë turnir.
 fituesit e medaljeve


KK Shkumbini1

Publikuar: 08.05.2012 | 18:57
Lexuar: 1755 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Xami (13/05/2012 11:40:45) Ashtu "Shkumbini" vetėm pėrpara! Nga kėta djelmosha presim kampion tė ardhshėm tė SHQIPĖRISĖ, e nė majė tė jetė Artini. Pėrshėndetje dhe shumė suksese nė garat e ardhshme.
Enver Ismaili (06/03/2013 00:14:46) Une jam karatist me brezin e verdhe.
Enver Ismaili K.K.Shkumbini (21/03/2013 14:37:17) Ne nuk dorzohena
Kemi shpirt te forte
berzat (12/01/2014 22:05:35) Une ushtroj ne kete klub
indeksi (04/02/2014 10:38:49) Pershendetje dhe u deshiroj suksese edhe ne te ardhmen.
Me duhet te regjistroj femijet ne kete klub te karatese, ju lutem numrin e kontakt telefonit ma dergoni ne :
studentiut@hotmail.com

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime