E enjte, 29.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në këtë dramë luajnë Bajrush Mjaku, Xhevdet Jashari, Adem Karaga, Vebi Qerimi, Musherefe Llozani, Adrian Aziri, Valon Ademi “ Valoni, Merlinda Saiti, Genci Mirzo, Sabedin Selmani, Teuta Ajdini “Jegeni, Amernis Nokshiqi “ Jovanovska, Zarie Jonuzi, Fisnik Zeqiri, Blerim Dardhishta etj
Teatri Shqiptar në Shkup do të shfaqë nesër premierën e dramës “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” të autorit Ismail Kadare, me regji të Dino Mustafiq.

Dramatizimin e kësaj shfaqje e ka përgatitur Jeton Neziraj, kurse skenografinë Dragutin Broz.

Në këtë dramë luajnë Bajrush Mjaku, Xhevdet Jashari, Adem Karaga, Vebi Qerimi, Musherefe Llozani, Adrian Aziri, Valon Ademi “ Valoni, Merlinda Saiti, Genci Mirzo, Sabedin Selmani, Teuta Ajdini “Jegeni, Amernis Nokshiqi “ Jovanovska, Zarie Jonuzi, Fisnik Zeqiri, Blerim Dardhishta etj

Publikuar: 04.09.2009 | 15:32
Lexuar: 4127 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime