E enjte, 21.06.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Termet i fuqishėm nė Maqedoni,  Shqipėri dhe Kosovė

Publikuar: 07.09.2009 | 04:24
Lexuar: 32973 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
alba (11/11/2009 16:39:07) ehj a pernime ka mu ba termet a ishalla jo mori zot:(
perparim krasniqi (18/01/2010 07:42:51) kjo esht normale qe behet termet.kur njerzimi ehumb ate qe ia ka dhuruar allahu atij i qofshim fal dhe kur thyhen te gjitha shtyllat islamit bota do te merr fund.
arijana (22/01/2010 20:33:56) a esht qikjoo e vertet qe po thuni ju se na po putumm shumm ju lutem qe na tregoni te verteten edhe ju lutmeee
artur (05/03/2010 01:30:20) ishalla ne dor te zitit se vallahin boll keq se mu ba termet ska ma keq edhe fmijet kan me shku dam ishalla ne dor te zitit jemi te gjith krijesa e allahut gj eneshane hu ka kyvet te madh aj e din qk ban me neve ishalla more zot ne dor te zotit jem aj na krijoj aj na merr ska kkkush pos allahhut atikkkovshim fal
vjosa (05/03/2010 18:57:45) o inshalla kurr nuk behet ma se ma keq ska por behet termeti prej gabimeve qe i kemi bere
aldrin (09/03/2010 03:58:30) ju lutem nese dini a ka mu ba nime nkosov termet me 15 mars 2010
tung (10/03/2010 02:28:41) pershendtej njerez bre koka shume faq e mire besa ket me fol se duhe me dite se per qka behet fjale se per qfare pasoja do te kene krejt bota dhe shqiptaria ne keto tragjedia te natyres eshte diqka qe vjen per se neltit ne nuk muhim mi nale kurqyshe hiq se se ka edhe ma keq qe jan bere se se shqiptari kur ska pare termet me shume fi****te madhe por sa me te vogla por sa per fjelet e kesaj faqes qe pi nihe une skan faje se shume bukure kan fol se e kanshpirtin e embel se edhe une jam me keta se por sivjet qe kish mu bo por sme besohet fort qe behet ne kosove nahsta bohet por shume pak se qe pe folin me ane te internetit qe pe ni une se po skimi qka me be se dikush pshton e dikush jo se tung klm.
tung (10/03/2010 02:35:45) erdha edhe nji here sa per qikat mos u tutni ju se alba dhe arjan mes u trmani kaq se shumti se arjan po ka mu bo se e kan qite nji shak ne faqe te internetit e kam pare se ne video klip se arjan pergatitu mej qike e maje veten mes ste shone zemra para se mu bo se shqiptaret se kan zakone mu derzu por kur te vejn momentin ne te vjen kjo vlene per te gjithe se arjan qe tutesh ade tek une se e kam tunillin une rrijme bashke sna kape sane hiq sa per alben ty mej qike per ty ska vane se bone shka te duahs ti se mes ta zgati si shume tung klm.
Granit (10/03/2010 20:12:47) Ska sun mu shty kerkush me ata atje nalt kan harru gjinja si ka dikun zot kadal dal ta merr shpirtin duhet me dit si ka zot dikun
jeta (10/03/2010 20:20:00) ishalla na run zoti
dufi (10/03/2010 20:24:59) o termeti ne kosov kuku
albin rrukiqi nekovc (10/03/2010 20:35:43) QOFSHUM NE DOR TE ZOTIT ISHALLA ZOTI NA RUN TERMETI NE KOSOV U DRISH MSDIT NE DITEN 10.3.2010 ORA 14:37 MIN KY ISHTE TERMETI ME I FUQISHUM NE KOSOVE>>>
Linda (10/03/2010 20:42:21) po me daten 10.03.2010 ne ora 14;38 u bo termeti me i fiqishum ne kosov ishalla allahu na ruan dhe na fal te gjitha gabimet jemi krijesa te ti allahu ju shperbleft per gjdo fjal te mir amin selam alejkum
shaban (10/03/2010 20:44:46) UNE JIM SHABAN KRASNI****NGA SLLATINA UNE NE SLLATINA E KAM HETUAR TERMETIN 4.5 SHKALL DHE NESE KA RRENIME A PO NESES E KAN HUMBUR JETEN DIKUSH NGA TERMETI JU SHPREH NGUSHLLIME
leonita (10/03/2010 20:46:17) inshalla nuk bohet termeti kurr po termeti behet me punen qe jemi duke e ber na qe nuk po besojm shum ne zot
qendresa (10/03/2010 21:08:53) si mos me u ba termet , kur njerzit jan ba si kafshet , nuk dojn me pa njeri tjetrin,bile gjat ka shku deri tash qe nuk eshte ba
muli king (10/03/2010 21:11:09) oo kuku per neve na ka drridh pak ?????
durim nimani (10/03/2010 21:17:13) ooo leni njerzt more se mir jon po qa ka dert se bahet termet prishn shpijat e marim ndima ee ishalla bahet edhe iheree e tikim prej kti veni
A.G (10/03/2010 21:20:59) o vllezer e motra krejt qka te ndodh pa izen e ALLAHIT sen nuk bohet po boni DUA e boni LUTJE Lexoni KARAN ne kto dit qe i kemi para veti se jemi bo lajk per kto sene qe po ndodhin ,ALLAHI NA RUAJT PREJ GJDO TE KEQE JARABI;
lavdim (10/03/2010 21:34:02) ishalla nuk bahet ma keq e lutjuni ALL-LLAHUT se skie ka ik pej ksaj fuqie
orhani (10/03/2010 21:37:40) All_Llahu Ekber, All_Llahu Ekber.
All_Llahu Ekber, All_Llahu Ekber.
kushtrimi (10/03/2010 21:44:29) o vlllezer e motra
na ndihmoft zoti
se shum koheve te fundit po ka dridhje toke
egzon (10/03/2010 21:44:45) sod me 10.3.10 ju lutemi te mos {rrini} ne shtepija se do te behet nje termet 3.6
meti (10/03/2010 21:47:48) o shqitar o motra e vllazni rrini gati qdo te afremi te juv mo i ofendoni se krej kto se qdoo gabim se bani ne ket bot krej kjo ju shkon ne dam te juvin ju lutemi te rujm ate moralin ton qe e kem qe te mos ta humbemi se kjo na ka met edhe ket mos me ru atehere nuk na ka mbetur azgje qe te mso bejm gabime . tashti po na bjne nedermend se kena gabu e po ju lusim allahut qe esht i madh dhe qe esht i gjithsis dhe i pashoqerushum andaj ju lus se nuk esht ma rensi askush se sa motrat edhe vllaznin ton qe ta rujm familjen. sod esht ba ni termet ne kosov dhe ky ehst paralajmirim me 10.03.2010- 14:40.
Fati (10/03/2010 21:59:32) Fatmir Mehaj Ishalla zoti e ndalon, por mbasi paska qejf Durim Nimani le ti bahet mbi shtepin e tij. Kjo eshte e natyrshme por duhet te kemi kujdes flm ne mirkuptim dhe ishalla don zoti e ndalon....
driton (10/03/2010 22:02:42) o zot i madh na ndimona se ky termet ish i fuqishum shum o shok e vllazni na dimof zoti
armir (10/03/2010 22:04:14) me 15 jo veq qe u ba me 10 mars sot ka pas termet ne gjith kosoven :(
pashk (10/03/2010 22:19:36) kuuu valla zoti na ndihmoft se qa kom perjetu sot veqq zotii e din ,e i lutna t na ndihmon
po e meritojim se kemi harru qe egziston ni zot...
e jemi bo vet zot ... ncncnc
fatlumi (10/03/2010 22:20:40) fatlumi umfal adot bahet sod edhe ni termet qe po thojn a osht e vertet qe edhe sante ka a apo jo
egzon (10/03/2010 22:26:01) po sod esht ber nje termet ne istog dhe ne pej 5.2 shkall
pajtimi (10/03/2010 22:33:03) ishalla valla zoti i run te gjith po gjinja spo e din qe ka zot po nje po ju them se qoni gjith met te zoti lutnu najher bre vllezer e motra zoti ju rujt te gjithve anemban botes
besa (10/03/2010 22:34:17) ishalla jo ma shum
nora (10/03/2010 22:35:55) ku te shkojm me zotin jemi
kosovarja (10/03/2010 22:49:52) zoti qoft me ju ne kto dit e veshtira qe dote vin sod ne komun te lipjanit ka pasur termet ka qen shum i fuqishum zoti na ndimoft ishalla zoti ju run te tonve lutnu vllazer e motra zoti ju ndimoft
Crazyyy (10/03/2010 23:07:01) Weeeeh Ne Istog Shum u Dridh :S:S
labeat nikqi (10/03/2010 23:09:40) Krejt qito qe po i qesin kishe sonte ka mu bo termet i madh edhe qe ka mu bo katastrof natyrore jon rrena edhe ket pun se din kurkush veq " ALLAHU " andaj mos i besoni ktyre shkrimeve qe dalin nga njerez qe skan dijeni ne kt pune - Percille kete mesazh gjithe personave qe i ki ne online -
leart demiri (10/03/2010 23:20:17) nuk ka mu ba termet edhe nu baft bahet ne dor te zotit
justE (10/03/2010 23:37:17) waaLLaa poo :$. uuboh termet soott :$.. amo sskOom vrejt senn :(..
luan (10/03/2010 23:45:06) zoti i ndihmoft gjith shqiptaret
jona (10/03/2010 23:46:50) ishalla joooooooooooooooooo
fleta (10/03/2010 23:55:10) aha jo jo mos besoni.. amo termeti ndodhii sot jo aq i madh por mjafton met trondit kjo na shtyn me besu edhe ma shumė qe kan me ndodh edhe senet e tjeraa te shumė pėrfolura ...??
Ishalla nuk ndodhin moo ishalla po pshtojm Shnosh Krejt
Mimiii (10/03/2010 23:57:16) :S:S::Sbolll jemi tut vallaa ishalla sndodh maaa:S:S:S:
zjarri (10/03/2010 23:58:57) aha a vetem tash dikujt i kujtohet qe ka ZOT. ncnncncc e more vllazere motra kujtone zotin edhe kur esht dit me djell e jo vetem at her kur na godet ai me forcen e vet. Ju pershendet zjarri dhe mos keni frig ajo qe esht shkrue meu ba dot behet, dashtum ne apo jo.
arbnor (11/03/2010 00:04:39) a ka muu drth toka ma ne kosav
zjarri (11/03/2010 00:08:52) e si mos te vjen fundi botes kur njeriu per njeriun esht bae ujk? kush kujt te miren sja don. qka jav merr mendja juve per ato famile skamnore qe kemi me qindra mijra ne ks te cilat me lotet e tyre i ushqejn femijet e disa nga bashkatdhetaret tan sja din fundin pasuris. qka mendoni? per ato famile fundi botes ka filluar dhe ate me dashjen ton. me falni ndoshta e teprova por ky mjerim i njerezve tan me dhemb prandaj sado pak u shfryna. i juaji Zjarri
tringa (11/03/2010 00:10:57) uh po ndjenj e keqe veq ishalla nuk perseritet ma se haj medet lutuni te Zoti sa ma shum e bani Dua .
zjarri (11/03/2010 00:15:35) tringa e ndaj mendimin tend por DUA duhet te bejm gjdo dit e jo vetem sonte.
hamdi (11/03/2010 00:16:33) termet kosov
loni (11/03/2010 00:17:53) a qitash ju ka ra ndermend qe ka zot a moti u duft me ju ra ndermend ALLAHU esht i madh o njerz nuk ka zot tjeter pos ati ai esht ai qe na ka kriju dhe ai na mer shpirtin subhanallah
IKAB (11/03/2010 00:20:38) esalamun alejkum kjo tragjedi qe ka ndodh esht e rend shum por elahmdulilah qe ska patur lendime te njerzve ALLAHU-EKBER
binna (11/03/2010 00:29:06) wolla ni ttermet i vogel osht boo amo ishalla zoti na ka ne dor edhe na run se ski ka ik prej asaj fuqie te madhe e ishalla ska ma termeta tjer se shum keqq
bossi (11/03/2010 00:35:06) u ba termet u ba termet ne kosov
Edmond LAmi (11/03/2010 00:37:08) ishalla sbahet more zot termet se ska pshtim kerkush edhe ishalla sbahet fundi i botes ne vitin 2012 qe po thojn se krejt ne bot ma kan me dek
trojan mehmetaj (11/03/2010 00:38:54) valla zor qe kemi me i ik 2012-tes ..................!!!!
leotrim (11/03/2010 00:40:12) une menui se termeti me i madh ka meu ba ne tur**** sepse ka detna shum dhe esht shtet i madh dhe eshte i fell po nashta bahet edhe ktu po une s menoi pozoti na rujt ma skam qka me than
besa (11/03/2010 00:40:22) zoti na rujt krejtve valla se boll keq te koka me u dridh tokaaaaaaaa
kemi (11/03/2010 00:45:28) oooo mos tuti shqiptar se kjo eshte pun e zotit kofshum fal prej ti po leni keto sene se nuk ehste per mu tut aj naka dhan shpirtin aj kamenamarr ???????
samire (11/03/2010 00:47:06) o zot ishalla nuk bohet termet se kam frik shum se e vogel jam tash zoti na rujt krejve valla se boll keq te per neve dhe per krejt boten se zoti i madh e ka shkru
Dritoni (11/03/2010 00:47:29) Eselam alejkum vllezėr e motra ,ky termet i sotėm ėshtė sprovė nga allahu i cili na tregon qe kemi dalė nga rruga e drejt,kėshtu qe zoti xh.h,na udhėzon dhe na hap rrugen kah e mbara,e te dalim nga kjo errėsirrė qe po e kaplon popullin tonė,e ēka ėshtė me rėndėsi ta duam njeri tjetrin..o vėllezėr shqipėtar.Ishalla allahi na ruan nga tė gjitha fatkeqsitė.Amin
BINA NGA ISTOGU (11/03/2010 00:56:05) SOT KA NDODH DIQKA QE UNE KURR NUK A KA PRJETU NJE TERMET I FUQISHEM AT MOMET KUR NDODHI TERMETI NUK U FRIGOVA .POR TASH JAM ME STRES E ME FRIK SE PO NDODH APET PO QA ME BA EDHE NESE NDODH ISHALLA PAK SI SOT .O O BESONI SE HALA NUK JAM ARDH NVETI
behgjet helshani (11/03/2010 00:56:28) o vllezer kjameti asht afer se ja kum kajt nanen asht prish kjo dynjaa ishalla zoti na run
xiLi (11/03/2010 01:01:21) oo vallahi edhe un hala ne vetii sjom ardh cncncn shum tmerrshum u kan soot cncnc veq ishallaa na ndihmon zootii
elvisa (11/03/2010 01:13:18) mir e ka labeati...Krejt qito qe po i qesin kishe sonte ka mu bo termet i madh edhe qe ka mu bo katastrof natyrore jon rrena edhe ket pun se din kurkush veq " ALLAHU " andaj mos i besoni ktyre shkrimeve qe dalin nga njerez qe skan dijeni ne kt pune - Percille kete mesazh gjithe personave qe i ki ne online -
Fiton (11/03/2010 01:18:57) - Termeti ne Kosove Dridh fermat ne Farmville :P
Jo breh ama si shkak i levizjes se pllakave tektonike neper gjithe regjionin u shkaktua edhe ky termet . -
genci nga peja (11/03/2010 01:57:38) oo qysh na ka drill neve ne pej prej vendit na ka lujt
lulzim (11/03/2010 02:05:41) oooooooo shqiptart jone qu peshe spo din kushe eshte zoti krysore e veq qyshe po dojen at vet e kure po ndodhe nje gje e keq e po thoj kqyre qka u ba e bahte se spo din kush eshte zotiiiii veq isha ma sndodhe se qaj maj rrezikshm 8.5
shabani (11/03/2010 02:26:45) valla boll keq qe u bo termet po shyqyr pshtum e na boni zoti mu mush men emas shumti kit femnen tem qe spo ma jep smujta kurqysh me shti perfuni ehajt tash ja boj bohet termet jet pa e shiju knaqsin nashta ma fal uahahahahah
cerrca (11/03/2010 02:27:24) kuku sa shum osht dridh ne cerrc ne fshaitn e ibrahim rugoves
arber (11/03/2010 02:27:25) ovllezer emotra kemi qen me fat nga ky termet mos kini frik se tash nuk do ket termet kaq te fort do ket termet ama do jen me itensitet te ult sepse ni pjes etoks ka leviz nga termeti ne kil tash do ndreqet ngadal
Goniiiii (11/03/2010 02:31:41) nnccnccnnccnncnnn qy ky ushtari lulzimi ncncncnn kish po di diqka per zotin o kerkush nuk mun me lujt me zotin atina i kofshum fal se ai i ka qu krejt te mirat e krejt te k****at
Goni luli (11/03/2010 02:37:24) auhuhahuahuuahuhauhhua qyqy po thot luli qe jon qu shiptart pesh sjon qu mos je qu ti o lul pesh e pot rre naj kush ruju thuj edhe sevdaimit qe po fryet me gjyksa
sevdaimi (11/03/2010 02:41:46) eeh veq kure bahet diqka na bjen men se ka zot !
AGRON (11/03/2010 02:50:26) o njerez mos boni panik ikni nga dezinformatat nuk i dihet? po mir do te behet mor ka kalu kjo
safet (11/03/2010 02:57:39) qysh bre mesmuba termet kur prindi e vret evladin e vet ,kur priddi e abuzo vajzen e vet.po boll ponaman kjo tok
anonimas (11/03/2010 03:03:26) mir e ka qaj goniiii valla
linda (11/03/2010 03:15:13) mevjen keq shum prej viktimat qe ndodhin nga termeti por tremetin sunendal askush ivetmi allahu e ka ne dor , por tmedojmi pak per viktimat qe ndodhin neper vende te ndryshme te botes qe njerzit e ksaj bote i krijojn luftrat , pese valle bajn ket...
zana (11/03/2010 03:30:58) shume po me dhimbsen kta njerez te varfer nga mendja,kurr me pare nuk po ju bie ne mend se duhet me ndryshu veten e tyre,por vetem kur po shfaqet diqka e frikshme,per shembull si kjo qe ndodhi sot.mendoni te miren mbare njerezimit,pa dallim moshe,feje rrace...me respekt zana
atdhe (11/03/2010 03:32:22) termetin smud ta ndal askush perveq allahut por ne e meritojm sepese nuk e dojm vetveten por shyqyr qe nuk ka vdek askush por ne dor te allahut
elisi (11/03/2010 03:37:20) o ishalla nuk bahet kiamet o ishalla na run zoti tung
ishalla pshtojm
Fatos Krasniqi (11/03/2010 03:45:42) hey o njerzi ishalla na run zoti nga e keqja e la qon t miren e ishalla sbahet ker kun termet e ishalla na run zoti qka do qe jet qfar feje esht ishalla na run zoti me respekt t madh nga fatosi vetm zoti te na pshton nga e keqja edhe zoti na ndimoft tungi e kaloni mir
omer bushi (11/03/2010 03:59:41) termet ka pas e ju mos u tutni,apet me pas ne dore te zotit....e leni metorologat se ulodhem
MUSA FERIZAJ (11/03/2010 04:09:03) pershendetje shqiptar ishalla nuk ndodh ma termet po mledhni men shqiptart e mi te dashur nuk ka dikush me hjek per buk e dikush me lujt me pare e mosmeja ni per kojshi naten e mir te gjithve
alban (11/03/2010 04:46:13) lenja kto pun allahut kfshum fal tij lutuni sa te mundni e ato punt tjera i din allahu kfshum fal tij ai eshete shef i ksaj bote ai gjithqka jep dhe gjithka merr
ne ne ket bot jemi vetem vizitor ne ket dynja
marin (11/03/2010 05:00:54) mos bani panik
flamuri (11/03/2010 05:16:13) o ishalla nuk ndodh ma termet se nuk jam tut kur udridh toka po tash kom shtres shum a i shalla na run allau
idrizi (11/03/2010 05:27:31) 2012
bekim (11/03/2010 06:09:08) spo me ze gjumi bre a asht e vertet qe ka me u ba termet edhe ne ora 03.00
arijeta (11/03/2010 06:09:18) pershendetje dhe me vje mir si kalut diten termetit pa dame .
blerina (11/03/2010 06:46:55) ecc bre pash zotin se ju pun e zotit nuk i din kish po dim diqka
lana (11/03/2010 07:31:09) oooo zoti ju nimovt shqiptar e ishall pshtoni se na tranut edhe neve kha ne gyrmet ishalla zoti ju ka ne dore
fitore (11/03/2010 07:34:59) hei more ZOT runa pash te mirat tuja e ishALLA nuk ka mo termet se nuk kena ka mi ik
amir (11/03/2010 07:40:00) ei njerzim runu valahi se po bani shum lajke po kqyrin veq lidert mu pasur e e kan harru zotin veq ai esht ma i madh se tani na aaa e runu s ektu jan paralejmrimet 2012 ju shkut bye bye mos u merzitni ski qa bani ju pershendeti(thune tespidoven ma shpej per te mir juve e kam ahahh )
besnik bardhoshi (11/03/2010 08:41:54) Ishalla na ruan Zoti po i vie fundi Botes dal ka dal po me duket.Pershendetje,Ishalla na run zoti
besnik bardhoshi (11/03/2010 09:08:57) A PRITET EDHE NDONJE TERMET NE KOSOVE GJAT KETI MUAJI APO GJT VITIT
toony montana (11/03/2010 09:31:34) shka dush emrin tonny monta thuj o robet e ALL-LLAHUT shikon rrugen e drrejt sepse pasi qe populli ka harruar rrugen e ALL-LLAHUIT ateher ka kesi termetersh ju pershendes?
albin rrukiqi (11/03/2010 11:31:21) ishalla na run zoti o njerz por sod me daten10.3.2010ne oren14:35 eshte dridh toka perndryshe ishte termet jo edhe aqa i madh po per kosovaret po tungi kalofshi mir qaooo
lon (11/03/2010 11:34:20) hej valla PO a e shihni se sjem ne TOK te ZOTIT I KOFSHIM FAL AI ėSHT I MADH APO E SHINI TANI NJERZIT PO IKIN PO PREJ TE MADHIT ZOT SKMI UK MEIK AI ėSHT I MADH DHE I MADHERISHEM AI ėSHT KRIJUESI I KESAJ BOTA
LON (11/03/2010 11:48:31) UNE NUK BESOJ SE KAMEKA KIJAMETI NE 2012 SEPSE KETO PU NVEQ I MADHI ''ZOT '' E DIN E AUJS MOS BESONI SE KERKUSH KSA ME DIT QKA VJEN ANIAM PAS 2 VJET PO TVEMTIN VIT,DIT,OR,MINUT.HeD SEKOND E DIN ALLAHU I KOFSHUM FAL POR AS JU MOS EBSONI
LON (11/03/2010 11:51:22) UNE NUK BESOJ SE KAMEKA KIJAMETI NE 2012 SEPSE KETO PU NVEQ I MADHI ''ZOT '' E DIN E AUJS MOS BESONI SE KERKUSH SKA ME DIT QKA VJEN ANIMA PAS 2 VJET PO TVEMTIN VIT,DIT,OR,MINUT, SEKOND E DIN ALLAHU I KOFSHUM FAL POR AS JU MOS EBSONI
artan (11/03/2010 12:04:43) Shum mir qe pe dim qe ka ZOT se krejt e kemi harru e qeky osht veq fillimi veq po na qet ndermed po ishalla i kthemi jetes qysh duhet ZOTI ju rujt gjithve se me ta ska hagare
artan (11/03/2010 12:07:16) Shum mir qe pe dim qe ka ZOT se krejt e kemi harru e qeky osht veq fillimi veq po na qet ndermed po ishalla i kthemi jetes qysh duhet ZOTI ju rujt gjithve se me ta ska hagare .
dukagjin (11/03/2010 12:26:03) kuuuuuuuuuu shyqyr se pshtum dje
erjona (11/03/2010 13:46:23) termeti ne boten
termeti ne boten
erjona (11/03/2010 13:47:36) termeti ne boten
termeti ne boten
qite temetin ne ter boten
deqanalija (11/03/2010 14:14:56) eh allahi nahe shpetoje edhe qisi heri.por allahin e kane harrue dohe ende nuke po e dine se shkahe i gjone prej tijee. all-llahu ekber
erjona (11/03/2010 14:19:10) o zot po te lutem veq ty ka te shkojm metu lut te madhit zot sepse aje na ka ne dor o mos bani gjera te k****a o mos bani gjeste palidhje se aj i madhi zot ju she qka te bani kat shkooni lutjnu te mallit Zot ishalla ma sbjen termet qush e ka shkru allai ishalla pshtani te gjith bota e jo viq kosova o zot ti je per ne ne ty te lutem veq ty te lutem
rrezarta (11/03/2010 14:24:39) Ishalla kurrnuk bahet termeti ne kosov e ne shtete tjera sit do soti veq me ba e ban si mos do nuk e ban ju luteni zotit te mos bahettermetitung ju lutem zotit te mos bahet tung n ga rrezarta
erjona elsa (11/03/2010 14:39:58) o zot ne ty po te lutumm sepse ti je per ne ti je per ne ne te dua m ty ti je me i madhi ne ter boten te lutem pshtona
BINA (11/03/2010 17:08:51) HEJ BAHNI MA MIR SE DYJEJA U PRISH
Armendi (11/03/2010 17:41:00) Shum mir qe pshtum edhe ju ungjne kryt mos bani probleme se a pe sheh qka ndodh
lirije (11/03/2010 17:54:47) po valla mir e ki qe pshtum mir ishalla nuk ndodh mamamam
emin hakuli (11/03/2010 17:57:58) fjalen zotri mos eperdorni ne udheheqsit ekuruptum se vetem krijusi yn emiriton fjalen zot lutjet behen kur asht koha emir e kur asht termet ska ma lutje se jan te kota
meli (11/03/2010 18:23:53) Ky eshte nje paralajmerim per te gjith ne keshtu qe duhet te vetedijesohemi te falenderojm ALLAHUN qe na ka shpetu edhe ta lusim ATE te na udhezoj ne rruge te drejt,pra duhet te jemi te mire ndaj njeri tjetrit.ZOTI ESHTE NJE NUK KA TJETER POS ALLAHUT
besa (11/03/2010 19:03:10) ishalla do Zoti mbledhin mend shqiptart e din se qka eshte Allahuu e nuk bejn ggabime e besojj ne Zot se eshte veshtir te kem pshtimm ne kett bot po ishalla do zoti te mos behet me e madhe
vanesa (11/03/2010 20:30:08) ishalla ne dor te zotit.koft e shkrume me dek desim,e ne qoft e shkrume qe jetojm le te jetojm. qa ardht prej zotit mirse ardht. ska kush e ndalon at qe zoti e qon ska kush e qon at qe zoti e ndalon...
taulant (11/03/2010 20:36:36) valla kur u bo termet perniher menofta qe u bo 2012 po ish kon tu kcy zoti n'disko edhe me tha mos u tut se kur du me ju marr ju kallxoj,nuk ju marr pa paralajmrim:P:P:P
erbesa (11/03/2010 21:09:02) o zot ishalla ma nuk bohet termet
besi (11/03/2010 21:21:12) pershendetje vllezer te dashur une mendoj se krejt kjo po ndodh per shkak te gjynahev tona qe po i bajm e inshalla Allahu na ruan se Allahu e ka rametin e madh
kosovare (11/03/2010 21:28:47) ozot ishalla nuk bahet termet edhe narun ishalla zoti hatri ifmive se jan tranu kerejt
.
shqiptare (11/03/2010 21:33:02) ekuku per at njeri qe nuk edin qka asht vllavi ose motra ishalla nuk eban zoti kjamet se boll keq jan tuju sjell njerzit
afrim (11/03/2010 21:34:06) zoti na ndihmoft te gjitheve,,krejt e dim se nje dit kemi me vdekur,por mos frigohena prej termetit por te frigohena prej gabimeve qe behen,,
Genci Abi (11/03/2010 22:39:45) tung tash mos ju lutni zotit hiq u duft para se mu bo termeti se po thuhet se sonte ne oren 12 ka mu dridh toka 3.8 shkall ju lutem te mos rrini ne shtepi askush tung ishalla bohet mir
edison (11/03/2010 22:50:03) ndoshta do te bahet termeti me 15 mars 2010 weq rujuni mir
sebi (11/03/2010 22:57:46) mos beni hajgare me te madhin zot se aj e din ma mir per te gjitha kjo ishte nje paralajmrim qe te na trgoj te gjithve qe e kemi anashkaluar rrugen e tij prandaj duhet te kthehemi ne rrug te zotit.ALLHU ASHT MA I MADHI E NUK KA TJETER POS TIJ DHE FUQIA E TIJ ASHT SHUM E MADHE .
urim (11/03/2010 22:59:40) zoti asht i madh me nevq she a i qkat ban ne duart tona mos ju tutni as kuj pervq a ti te madhi zot se a i monet mo na gjujt e dhe me gur
fitore (11/03/2010 23:06:13) kur do te behet termetri
G.M (11/03/2010 23:06:35) O leni kto rrena se edhe 500 vjet bahet kiameti po leni kto rrena
Luan (11/03/2010 23:11:44) o allah ishalla ne ora 12 te nates nuk bohet termet o alla rum , allahu egber
Avni (11/03/2010 23:14:49) mos u frigoni o burra mos u qoni pesh se pa ta qu zoti gajretin nuk ndodhin termetet u ardh koha mi la haramet qa qeveria pi bon
epiqendra e termeteve ne kosov (11/03/2010 23:15:22) ju lutemi qe sante para mesnates pra saktesisht ne oren 00:00 te dilni te gjith nga shtepit e tyre ne ndonje ambient te hapur qe te mund te ju shmangeni rreziqeve ma leht ju lutemi qe mos e merrni ket lajmrim te pamundur andaj veproni keshtu per te miren e te gjitheve,ju faleminderit per mirkuptim
shkurta (11/03/2010 23:50:09) o zot, ti je nje, na ndihmo me fuqin tende dhe me meshiren tende te pafund na ndihmo ne keto dit te veshtira qe rrjedhin si pasoj e luhatjes na ndihmo ne ate dit te veshtir.
arber (12/03/2010 00:03:15) ava be kuku kena me dek kan me na pre
mentor (12/03/2010 00:07:44) po nermal more qe bahet apo ishini njerzit qa po bojn ncncncnncncnc
perparim krasniqi (12/03/2010 01:28:02) ishall nuk bahet se mu ba ske qa me ba i lutem zotit te mos te bahet
perparim krasniqi (12/03/2010 01:34:45) nuk do te bahet termet mos keni frik ju lutem
defrimi pz (12/03/2010 01:43:45) oooo tkish me dal ni kuqeder pi tokes e tkish me i hanger qeta qe po rrejn se un per veti sen skom ni ne dor te allahut
fiti (12/03/2010 02:33:16) ishalla rrafsh e ban se e kena harru allahun krejt
bashkim (12/03/2010 02:52:41) selamu alejkum o vallzi motra shum ka duru Allahu vallah me dal cella grat ka 45 vjet ne miniqa ne rrug si lopa veq me jav bo ujstooooooo biii e keto zoti se duron me dal qikat me jav pa kerthizat nji dunja e qeto zoti se duron e ishalla qeto i rrafshon po i lutna zotit veq pom dhimen do njerz qa jon fetar se per qeto laviret inshalla njo se len i lumi zot selamu alejkum sllupqani kumanova.
dona (12/03/2010 03:23:09) o zot shum kam frik asht e vertet si kamu dridh apet
komente (12/03/2010 03:36:05) po ku mos mu bo termeti bre krejt njerzit jon qu pesh jon tranu valla veq ALLAHU e din qka me boo aj na ka kriju aj ka me na mar shpirttinn
qendrim (12/03/2010 03:43:26) okokokookokokokok
bashkim lami (12/03/2010 05:01:41) kjo esht ne dor te zotit kjo nuk nfaret prej njerzve se mi ngu shqiptart mojti ish ba kijamet
rina (12/03/2010 06:34:45) mos keni frik tash hiq se zoti boll er ka duru ket popull se jan tranu krejt disa thojn osht prish dinjaja jo valla jan gabim se dinjaja jo po njerzit jan te qmendur se dijn qe osht dikush ma i madh se krejt edhe tash bahet termet e gjith qka valla hiq ska ma o zot shpetona duhet ma heret qe te jesh ne rrug te allahut e jo vetem kur te jesh ne rezik se len me kaq jo mos e mendoni ket se me ashum ka me ndodh
rina (12/03/2010 06:38:14) normal qe ndalohet se sjav kana
rina (12/03/2010 06:40:55) a ty vetem zoti e din edhe as kush tjeter
ardian thaqi (12/03/2010 15:41:27) runu se erdh fundi botes lutuni sa ma shum edhe mos u besoni ketyre rrenav ne net se se se dina kur bahet veq zoti e din kur tvjen fundi i botes the end po ahshhtu kshtu skiniku me shku prej zotit qka ardht mir se ardht tung klm ishala ju run zoti
IRESA (12/03/2010 19:29:01) oooooooooohhhhhhhhhhhhhhhhhhh ishalla nuk bahet ma termet na run zoti
LeJLaa. (12/03/2010 19:57:04) EE.Ngone ni 15 vJeqaRe qKA po Ju thoT.TeRmeT u bo peR me Dit qEE KA ZOT (Atii i QOfShim faL)..Se dodo Sdin ku ka zot:S:S'
albi (12/03/2010 20:30:24) tung deshta me fol pak per qka po ndodhe ne ksove me fatkeqsite natyrore ne ks e deshta me than qe jan qy njerzite pesh spo din kush eshte me i madh apo ma i vogele e as spo din a ka zote ne ket duja,duhe me dite qe ka zote ktu ai te ka fal ai te ka pru ne kete dite te sodite ai eshte per gjithqka per ty ai pra eshte zoti i madhe i kofshim fale ,e per ate po bahen termetet ne kosove po ashtu ne ter boten se ka njerze qe spo kan frike prej zotit ,duhet me dite qe ka zote ,pra spo foli edhe shum se kam shum per te shkruare per termetet qe po ndodhin po me ket besoj qe e kuptoni qau ju pershendesh albi..
dona (12/03/2010 21:04:19) selam alekum ne ks normal se bahen termete se njerzit kan dal prej rruges se zotit.
Ju kisha dashiru qe gjithmon ti luteni allahut se keto jan paralajmrime prej allahut se ai ketu sundon e jo na
lira (12/03/2010 22:05:54) ishalla nuk bahet ma termet se shum po kam frik valla valla boll po i lutem allohut mos me na bo ma termet tung nga lira
ermira nga londra (12/03/2010 22:11:46) normal qe bohet termet ne ks se qfar gjendje ekan pru femrat dhe mashkujt e ks ne kosov edhe zoti edin po ikisha lut te gjith te shkojn rruges se drejt rruges se allahut
sara (12/03/2010 22:49:58) ishalla zoti na nimon se jemi bo si ujk se nuk e doj nejen tjete ishalla nuk bohet ma termeti se zoti i ka keto ne dua ne nuk e dim kur behet termenti vet zoti e din allahu oshte mami mai e din
sara (12/03/2010 22:53:19) ishalla na run allahu te gjithve bobllin ton
lissander (13/03/2010 02:01:17) ju lutem kthenu ne udhe te zotit se per ndryshe e dini te gjith qka munt te ndodh asgje sasht kjo qka ka ndodhur
ARDIAN BOSSSI (13/03/2010 02:59:22) HEJ NA KA DRIDH PAK SEPSE NUK DINI QE KA ZOT NALT TE FALLA SHUKUTTIM BAJRAMINT
ardiani (13/03/2010 03:03:05) hje bajram nanen e nanes e kam gjyshe hahahahaha
qeendresa (13/03/2010 20:28:17) hej qa kisha pat qef me dit kure e kur ka mu ba termeti se mu kajt nana
qendresa nga skenderai (13/03/2010 20:38:09) o zot na dimo ti je ma i madhi dhe na shpeto nese ne allahun nuk e dojna ateher nuk jena kurr te lumtur ju kisha lutte gjithave njerzeve qe te besojn allahut ai u ma i miri ne bote
hidja (15/03/2010 00:11:04) kuje bre shqiptar te botes na ka drill pak po ku mos mu ba termeti jan qu shqiptart pesh se se dojn njanin tjetrin e per qita behet termeti e qka me ba veq zoti e din kur bahe na veq fjal ken zdin sen mos i besani ketyre seneve
floranda (15/03/2010 03:05:27) ishalla bahet mir se njerzit jen qu pesh
b.m (15/03/2010 21:37:38) a esht e vertet qe bahet termet me 15 mars kush din te na tregon se ishalla po dojna me pshtu
mėrgime (16/03/2010 00:32:54) une nuk besoj se do bohet termet me daten 15 mars 2010 une besoj vetem ne allah ai e din qka bon me neve ishalla pshtojna tung ne dor te zotit
mėrgime (16/03/2010 00:46:14) ka kalu i 15 marsi o njerz mos u tutni ne dore te zotit kofshem une jom e vogel e po tutna shum i kam 12 vjet asniher se kum perjetu tash e perjetova ne dor te zotit tung e du atdheun tim dhe deshiroj qe te jet kosova gjithmone te perparoj e falemderoj shum shume allahun qe na ruan gjithmone dhe te jemi gjithmone ne duart e ti tung ne dore te zotit
bashkimi (16/03/2010 01:01:05) allahu qoft mene i lutem zotit qe mos te ndodh doni e keqe lutnu pr zotin aj osht vetm nja e na ndihmon
Rinor Isufi (16/03/2010 01:05:55) i lutem zotit qe na ndihmon jam 5 vjeqar lutem vetm pr zotin se na jemi te tina
bonita isufi (16/03/2010 01:12:41) selam alekum jom bonita jam 9 vjeqare lutem per zotin qe do te na ndihmon kam pas frik shum jam kan en klas dhe shpresoj se me lutjen e allahut zoti na ndihmon e skem qka te tutemi se na jem te tina lutnuni per zotin
rina (16/03/2010 01:49:12) selam o ju musliman, dasht i lumi allah mos me ndodk ndonje termet i forte All-llahu i madherueshem na ruajt jarabi.
gjuli (16/03/2010 02:38:47) ku mos mu ba termet kur jan tranue krejt njerzit tu pas gjelozija njani me tjtrin po edhe nana si ta lshon fmijen kamu ba hala ma keq e lutjuni allahut e mos tju bjen men zoti veq kur jeni nzor se ashtu as zoti sju don po shyqyr pshtum pa pasoja te renda
armendi (16/03/2010 13:29:49) valla jemi bo lajk moti se nuk jemi ka e dim zotin hak
mergime (16/03/2010 13:55:48) o mos na tranoni me kto rena te kalpta se veq zoti e din qa bon me neve tung
endrit mehmeti (16/03/2010 13:59:26) vlalla jemi ba lajk moti se nuk jemi ka e dim zotin hak
aferdita (16/03/2010 14:14:55) o zot na shpeto nga termetet e fuqishme
driol (16/03/2010 17:32:18) ishalla nuk bohet ma termet se pleqt pe bojn
valbona (16/03/2010 20:46:47) hej o njerz mos u tutni se qka vjen prej zotit mir se ardht se skem ku ikim zoti na ka dhan zoti ka me na maren veq ndor tina ishalla se kijametin hiq larg se kemi po qka me ba qao e mos keni frik aq shum
linda (16/03/2010 23:55:33) valla shum po tutna bre as buka spo mu hahet prej si u dridh toka spo di qysh me hiq tuten klm tan
erion (17/03/2010 01:13:38) un pervete them se ata shkencėtar nuk e din kur do te behet kijameti ose fundi i botes por kjo nga asnjė njeri nuk e din kėtė pėr veq zotit po keta termete jan bazė keqpordorimit te pyjeve dhe bėrthams the e kores sė tokės por nga prerja e pyjeve ėshtė ber edhe qarja e tokės. ketu desha te them se kjo shaka te cilen e kan qitur disa njerz nga nj
rifa (17/03/2010 14:31:40) hajde ishalla po pshtojm edhe naj dit se shkum posht nav kajt nana haah
arjan morina (17/03/2010 14:37:19) hej njerz pershendetje me 19 dit e premte rrini tan ne heshtje se ne qdo moment pritet nje termet i fuqishe i cili ky lajm erdh nga eksperti ferat morina kumuna malisheves ruga magjistrales terrdec kjev termeti pritet te jet 6.8
erlinda (18/03/2010 00:32:43) valla ishalla behet mir se kur u dridh toka kam pas tut te madhe a
burdushi (18/03/2010 02:30:32) o ju njerz te allahut shejtani ju ka ra dor e aj esht duke vepruar keto dekada me shum se nuk ka ma. koha i ka ardh se keqes ,jeni ba lajk nuk pe njihni baben e nanaen e zotin po beni pislliqe te keqe toka dridhet kur vllavi me moter krijojn dashuri pisllik ather natyra e zoti nuk i duron kto pun se shejtani po shtin njerzit ka e keqja .pra hane edhe naj koh e kthenu pak ka e mara e lutuni per naj koh se funi i kaardh kot e kemi. na kena me pas shum dridhje kijamete e popllava vullkane plus kan me zhdryp engjujt e zotit tre veta ata kan me denue shum njerz.ishalla kto vizjone qe me kan kijue dhe sfaqur mua nuk don zoti mi perjetue .njerzit ne ter boten zoti ju bekoft vllezer e motra
emine (19/03/2010 23:56:42) pershendetje desha tju tregoj se me 15 mars 2010 ne oren 22;45 ishte nje termet i fuqishem ne fshatrat rurale te therandes e pikerisht ne Grejqec,me intereson ta di pse as ni burim informativ nuk etregoi ket lajm.pres pergjigje
imer (21/03/2010 21:11:58) Emine, shume mire. Ti e bere publike ketu. Do te thote se ska si te fshehet termeti. Bravo
egzona (22/03/2010 21:43:26) njerz shum po ju dhimka jeta sa pe shoh po more. kur po e lendoni dikan tybe spo merzitni hiq nejse, mos u lutni kur te shihni se erdh fundi i ksaj jet po menoni ma heret............
flaka fjona dhe medina (23/03/2010 14:59:21) mos reni se veq zoti i din kto pun
MIRA (24/03/2010 04:00:31) NJE ZOT ASHT I VETEM EDHE AJ E DIN QKA DO TE NA NDODH.TERMETI ASHT PARALAJMRIM QE TA KUJTOJM QE KA ZOT DHE QE ME NA KUJTU QE SJENA KERKA HIQQQQQQQQQQQQQQQQQ
egzona (24/03/2010 18:11:10) po normal qe zoti don me na paralajmru edhe duhet me marr shum serjozisht qit termet me u kthy rruges se drej e ajo osht rruga e zotit , normal kuptohet qe jena te ri- reja e kemi qef te jetojm ne menyren ton te bejm qef po sduhet me tepru kurr e as me harru se na ne ket bot jena veq kalimtar kurgja ma shum. duhet me jetu qdo moment po kurr mos me lendu dikan te pakten pa qellim jo jetojeni jeten se neser ndoshta sdo te jemi ma.......
bleron (27/03/2010 02:31:52) subhanallahi vebihamdihi I lartesuar qoft Allahu,atij qe i takon lavd-falenderimi.Kush e thot kete ne mengjes dhe ne mbremje 100 her,askush sdo te vije diten e kijametitme diqka me te vlefshme se ky ,perveq atij qe ka thene po si ky apo me teper.Andaj beni dua ne qdo aspekt te jetes suaj,sepse duaja eshte arma e besimtarit.**BARDHAA**BLERONI**
loni (27/03/2010 19:32:12) termeti eshte nje nder shenjat e kijametit dhe eshte paralajmerim qe ekziston vetem nje zot dhe se ai ka fu****te madhe mbi qdo gjė............
haloo (28/03/2010 01:18:13) jemi ne duart e zotit se ska kerkush tjeter per me na mbrojt kur ka qen adit te na kur u dridh toka edhe un jam dridhe
islam (05/04/2010 19:11:33) na e kena lyp se kur pa e permen sotin e soti na ka qu e qather e pemenum thojshum o sot runa
dren (08/04/2010 22:13:28) adsadhfdgdsgfhfdshadfsdaggag
arlind (08/04/2010 23:28:42) ktan e ka qu aallau veq ka paralajmru se ka me te fort se njerzimi
arta (10/04/2010 21:16:48) ishalla bahet sa ma shpejt se jan qu pesh
s ka qare pa u ba ne ks ja ka mu ba ktu ja
kerkun valla se u ba ma zi se ne luft qa jan
ka bajn shqiptart me kan ma te mir s ish ban jith
kjo po qata qes jan qikjo po bahet se jan qu pesh moti
po dojn me hanger kryt e vet
fidani na vushtrrija (12/04/2010 20:44:15) o shqipta nalni more se jeni dal prej dores zotin hej prekni kryt pak se kini zot se krejt qa po bani p[o na ktheht sidomos femnat moni balin shkoni udhes zotin se tani kur te bahet naj sen mos thoni kuku
marigona bellagoshi (13/04/2010 01:53:52) ncncncncn po mos u Rrokni se qysh eka shkru zoti edhe bahet seedhe njerzitjan tranu bre hallah halla qka jan tuj ban
rijeta (14/04/2010 14:47:19) tung nuk kom qa thom veq ishalla zoti na ka ne dorq
fetah (15/04/2010 12:42:52) pershendetje sa i perket termetit dote bahet termet edhe ne kosov se pse jemi ba shum si mre than jemi prish ne populi i kosoves se te rejat shkojn me pleq kurse te vjetrat shkojn me te rrit nease me degjoni ju mua nese e degjojm alun aj qe nq ka fal nuk dote kemi termet neswe nuk e degjojm zotin ati i kofshim fal se zoti nuk ka deshir te na demtoj por kur po i shef femrat desh neper qytete dhe humbin femijet neper ruget e kosoves ashtu ne ne kosov dote kemi termet te fuqishum ne diten e 21 04 2010
luli (16/04/2010 00:07:53) mir na e bon se jena dal meq krejt
dafina (16/04/2010 22:35:38) o zot po te lutna te mos bahet me termet po na po e lypum kta te lutna
olti (19/04/2010 21:36:48) adote behet termet ne fund te prillit
genta (19/04/2010 22:17:53) mjhuhyy hyhhunhuhyui beha
ttttttttttttttttttttttt tttttttttuu
uistog and germani
Ardita (20/04/2010 15:58:06) Une nuk dua te flas per termetin qe ka ndodhur me parė por dua te flas per kjametin qe do te ndosh me 21.10.2012.Ne ate dite bota do te shkatrrohet dhe gjithqka do te marr fund .Asnje njeri s`do te jetoj mė.Pra nese nuk keni kujdes . Do te mbaroni te gjith.Me respekt Ardita Mziu
bleona gashi (20/04/2010 21:42:34) o ishalla nuk bohet termet ne kosov se kuku per ne e per krejt boten ku kan me shku po kan rrejt se nihere kan thon ka mu bo termet me 16 mar nihere kan thon 2000 we 2001 e 2002 po kan rrrej po pale nuk kan rrejt se kur ta shkrun zoti mu bo termet ne kosov paqare qka bohett ajt mos u tutni prejt termetin se i keni edhe dy gjana te ke****a qkakena me i ekkk e para Termet E dyta Vullkani ka me shperthyy e treta edhe shum e keqe Kjameti se ne Shipni ka shpertyy Vulkani por edhe ne kosov ka me ardh qaj vulkann dhe ka me shpertyy tung klm mos u tutnii........
bleona gashi (20/04/2010 21:47:25) tung erdha edhe ni her e dikush qka e lexova tha see ka mu bo kjameti ne 2012 poo kan than edhe ne 2005 ka mu bo kjamet po su ka bo kan rrejjj se kur ta shkrun Zotin mu bo kjamett bohet oo ishllla bre jemmii me mendimin e Zotit dhe te jemi me Zotinn per gjith jeten tung klm....Me RRespekt Bleona Gashi NdAJ te fuqishmit ne bot Zotit..
jeta (23/04/2010 22:23:13) po folet se me 1 maj do te bahet termet amo spo besoj a veq ZOTI e din
qendresa (26/04/2010 23:45:51) a ka mu pa termeti ne kosov. O allah te lutem na ndihmo kjo esht deshira ime me e madhja ne bot o po nejse kurkush nuk e din per veq allaut ju lus krejtve qe me ju lut zotit per mos mu pa ma jo veq ne kosov po ne krejt boten o zot ndihmoma
dorentina-linda@live.com (29/04/2010 02:28:59) termet bahet kur te don na nuk mujna me nal vetem zoti e din ket pun nuk mujna me nal
SHQIPTAROMADHI (08/05/2010 23:38:45) NUK KA LIDHJE ZOTI ME KETO GJERA E MOS HYNI KESAJ PUNE
SHQIPTAROMADHI (08/05/2010 23:47:42) NUK KA CKA TE BEJ ZOTI ME TERMETE NE TOKE, TOKA ESHTE NE LEVIZJE TERE KOHEN NE QARJE ME MILIONA VJET. MOS HARONI SE TOKA ISHTE DIKURE NJE COPE DHE TANI ESHTE E NDARE PJES PJES. ENDE NUK E BESOJ SE KEMI PERSONA CE BESOJN NE PERALLA. NE SHQIPATERT JEMI POPULLI ME PERPARUES NE BOTE SEPSE KA 100 VJET QE NUK MEREMI ME RELIGJIONE. MOS NA DERGONI PAS KURSESI ME KETO KOMENTE E ME FJALE ARABE KETU SEPSE NE JEMI SHQIPTAR ME GJUHE SHQIPE NUK KA NEVOJ PER ZHARGON ARAB, JU LUTEMI, KTHJELLUNI. ROFT SHQIPTARIA DHE NDIMOHUNI MES VEDI ABSOLUT SI TA KISHIT TE FAMILJES (VELLA, MOTER), SEPSE KURRE ASGJE DHE ASKUSH NUK JU NDIHMON KURRE ASNJE PIKE NE ASNJE SEKOND TE JETES PA U MUNDUAR VET PER JETE DHE PA NDIHMUAR SHQIPTARIN (VELLAUN) TJETER PA MARE PARASYSH KU GJINDET. NE JEMI TE GJITH NJE, PRANDAJ EKZISTOJME DHE SOTE PAS TE GJITHA GRABITJE-TORTURAVE QE KEMI PASE ME MIJA VJET. RROFT SHQIPTARIA DHE JU DESHIROJ FAT PLOTESISHT TE SHKELQYESHEM.SHQIPTAROMADHI :)
resmije (29/06/2010 00:01:21) krjte kto rrena kush po i qete nuk e di po ishalla na rune zoti se jeni qu ju peshe e se dini cili eshte zoto e cili eshte allahu edhe allahu i dine a bahete a nuk bahete po ishalla na pshtone zoti e dine kete edhe rreni me kto sene tung kaloni mir
pona (07/07/2010 16:10:11) te gjith jan ka thojn se ne vitin 2012 ka mu ba termet po ishallla joooo
luli grejqec ,,,lubovci (09/07/2010 16:53:51) termetet po behen po te lete edhe 2012 qesi termete te let kemi po jo deme shkatrus veq dridhje psh ne therand si eshte dridh apet dridhet keto jan ......punet .e allhut.pershendetje keni gjitht nga luli lubovci
kiti (10/07/2010 04:46:02) m36uj863nh83u53h
donjeta (15/07/2010 16:36:39) O mos u tutni se ata kerkush nuk e di qa behet e jo po edhe po te behet behet pershk neve zoti i qofshim fal
BERNA (24/07/2010 19:22:02) mos u friksohui nga askush vetem nga ALLAHU
ERNA (24/07/2010 19:25:09) ALLAHU ME I MADHI E DIN SE KUR DO TE BEHET TERMET
alban (30/07/2010 21:17:45) qka na vjen na vjeen qysh te thote zoti
alban hoti (30/07/2010 21:22:17) zoti me i fuqishmi se termeti
genta (05/08/2010 19:00:22) zoti esht ma i miri se na ndihemo
drini (27/08/2010 13:46:09) hehehehehhe psepo frigoheni o njerzleni ktotuta sekto jan rrena edhe nu baft termet ne dor te zotit jena hiq mos te ja nin ok po edhe une kapak po menoj se me 2012 ka me kris po sdihet heheheheheh
B{O}A (02/11/2010 19:02:56) ishalla nuk bahet termer te jetojm edhe pak
lidjona (02/11/2010 19:30:53) ishalla nuk baheet termet te jetomi edhe pak te knaqmi
alba (02/11/2010 21:54:45) hej ishalla se bahet termet se kuku per neve se kosova ka mu ba si shkretetira e sahares
limi (04/11/2010 20:40:19) o dije o kan dje po sot ka me pas mat te madhe 05.11.2010
lenrta (08/11/2010 14:56:50) pot budallum qy me qka merren njerzt po ku e dini ju kur bohet termet e kur kijamet leni kto sene ...Po SHIJONI jeten...
Diti (08/11/2010 22:18:02) Ishallla Sbahet ma
OOOOO (24/11/2010 23:18:29) as nuk mendoni pak pe njerzt e varfur kujtohuni pak
shqipdon (25/11/2010 20:11:54) Termeti dihet qe eshte fatkeqsi natyrore un per veti nuk e kom ni kurr lekundjet e tokes ama ishalla nuk ndodhin ma.
donika (30/11/2010 12:21:06) shoqja
lenoit (01/12/2010 16:55:42) valla, ahum tem , e mir besa pėr ata qe , nuk kptojn, kjo do te thot se jemi , ne rrezik te madhė......etj?...
SH.GASH (01/12/2010 21:43:37) posho shum komente te ndryshme ne pun te zotit mos teperzihem shyqyr qe eka zoti ikofshmi fal ti ket pun ne dor potakishte dora njeriut dot na lekunde per gjdo dit por shyqyr qe sekemi ne njerzt ne dor punen e zotit ikofshmi fal ti zoti najka dhan shpirtin dhe aj dotnaj merr lutuni pak bini shahadet jo veq kur te dridhet toka por lutuni edhe kur tejet koha me dill flm
elza (30/01/2011 22:08:38) ishalla nuk bahet ma se jena ne rrezik shum te madh ėėė
valton (30/01/2011 22:23:30) valla ishalla more allah nuk bahet ma se po kem qejf me jetu edhe pak kjo varet vetem prej zotit ALLAHU na pshtoft e na rujt
bleona (30/01/2011 22:26:18) o ZOTI na rujt pej ktyne termeteve se jem ne rrezik deri tash po shoh shum komente te ndryshmeweq kjo varet prej ZOTIT ai eshte i madh edhe ai e din kur kena me dek e krejtt
altin (08/02/2011 18:09:57) hej a pernimea ka mu bo termeti ne 2012-ten a
lenta (14/03/2011 12:04:11) ishalla bahet mir se pa pun pa pare nuk po ka sen ne jet
mergim (16/03/2011 19:42:04) a ni me ka mu ba termet me 19 mars a 2011 ishalla jo o zot nese e dini a bahet tregoni ok ishalla jo ALLA.
anonim (17/03/2011 03:20:11) a munet dikush me lajmeru me ju hek paniken njerezve qe ju eni ba se me 19 03 2011 ka me pas termet ... ju lutem kini respekt ndaj njerezve dhe jepini nje pergjigje...flm
ari (17/03/2011 12:46:59) o jo ishalla s bahet se kuku pėr neve
doni (17/03/2011 13:19:02) jo ishalla sbathet se ku ku per neve a kina me hek doni-fejzullahi@live.com
getoar (17/03/2011 14:30:54) walla ishalla s bohet termeti se kuku per neve ?
eheheeheh
a e dini ne cilen dit ka mu bo ?
tutja (17/03/2011 15:52:04) termet ndoshta bohet po ishalla pa pasoj nuk shkakton dame
Lena (17/03/2011 16:00:27) ZOTI NA NDIHMOFTE PO JON QU PESH NJERZIT QKA PO PRESIM MIRE
Domenik (17/03/2011 19:55:31) ejj a po kallxoni ne kosov a ka me ra sot termet ne oren 2.00 ne kosov dhe ne smaq a po me kallxoni pernimend e kom......?
adrian (17/03/2011 20:14:21) hej ne te shtunen
ka termet
Ina (18/03/2011 01:02:13) mos boni more panik mej tranu nejrzit qka e ka shkru zoti i kofshum fal ti let bohet amin
sssssss (18/03/2011 09:07:02) o njerez mos u frigoni nga termeti,por nga zoti atij i kofshum fal,thon qe te shtunen me 19 03 2011 do te kete termet por vertet nuk me shkon as mendja qe te frigohem flitet se hena do ti afrohet shum afer tokes se vet me afer se pra 160 vjeteve kur ju kishte afruar nje here por ne nuk din se qfar do te ndodh sepse eshe allahu aj i cili e din kete.
nen hetime emri (18/03/2011 13:00:00) ishalla krejt boten e bon rrafsh se tan jan qu pesh
erand1 (18/03/2011 13:36:45) ku ku ishalla jo termet..Se e hongrum..
anita (18/03/2011 14:31:17) A Do Tee Behet Termetii Sott Ne Mbremjee AAAAAAaAAAAAAAA.........tREGONIII JU LUTEM ALLAHI NA NDIHMOFT
mehmet (18/03/2011 16:15:54) mos tuuti se pa tha zoti krugja s bahet
edona berisha (19/03/2011 00:21:26) o njerz ju lutem besoni ne allah se veq aj idin ktoh pun askush tjeter zotit lutjuni dhe besoni per veq ti tjeter ska adhurojeni se vetem aj edinn qka po meri me ksi filma se na kan shti me u tut ama nuk tutem sepse aj me ka krijuar ne ket bot dhe do te me mer
Orgessi (19/03/2011 08:21:29) Kjoo Oshtt e Verteett skeena qka mu tutt qka ardht pejj ZOTIT mir se vjeen
mendi (19/03/2011 11:01:41) sod behet termeti i 3 ne kosov me date 19 03 2011 hena ulet toka qohet dhe behet termeti prej 6.4
merita lipjan (19/03/2011 16:43:54) pershendetje te perzemerta prej merites nga lipjani o zot ishalla hatri i sabive na shpeton zoti shprespojm qe nuk do te ndodh azgje ekeqe .........lutjuni zotit qe te shpetojm ...... me shprees nga familja lubov****lipjan
allah shpetoj prej burrgjeve njerzeve me halle te varfurit hatri i tyre te na shpeton duhet te ofrohemi ndaj sho****shoqit duhet ti ofrom ment qoni men qe ka diku ALLAH MOS JA INPONONI NJERZEVE POR LIRONI PREJ BURGJEVE QE TE JETOM TEGJITH SE BASHKU ETELIR SEPSE KET DIT EKEMI PRIT ME SHEKUJ???ME RESPEKT...?mirundegjofshim
merita lipjan (19/03/2011 16:51:44) pershendetje te perzemerta prej merites nga lipjani o zot ishalla hatri i sabive na shpeton zoti shpresojm qe nuk do te ndodh azgje ekeqe .........lutjuni zotit qe te shpetojm ...... me shprees nga familja lubov****lipjan
allah shpetoj prej burrgjeve njerzeve me halle te varfurit hatri i tyre te na shpeton duhet te ofrohemi ndaj sho****shoqit duhet ti ofrom ment qoni men qe ka diku ALLAH MOS JA INPONONI NJERZEVE POR LIRONI PREJ BURGJEVE QE TE JETOM TEGJITH SE BASHKU ETELIR SEPSE KET DIT EKEMI PRIT ME SHEKUJ???ME RESPEKT...?mirundegjofshim
arlind (19/03/2011 20:19:31) lenja zotit kto punn mos u merrni juu qa na ardh pej zotit mir se ardht mos u perzini npun tinaa aj osht 1 aj din qka bon me nee qysh na ka krijuu edhe ka me na marr kshtuu mos u merrni me pun zotit zoti osht 1 tjeter skaa muhamedii i derguari i tijj aminn
qendrim (20/03/2011 13:37:47) ej o zot mos e bon termet
qendrim (20/03/2011 13:42:15) ej o zot mos e bon termet te lutna mos e bon termet sjellna tmirat mos na trishto mos na trano zot mos e ban te keqe bane tmir zot te lutna
pa emer (21/03/2011 11:01:42) rren u kan qe kan than te shtunen ka mu ban teremt ne ks
liridon (25/03/2011 09:05:34) qyre qka po ju thom jav qita qe e kan shkru se ska mu ba termet nto bre zoti ju vraft
arrbi (31/03/2011 21:27:58) hahahahha
fjolla and nita (10/04/2011 18:47:08) o qysh e ka shkruar allahu azgje tjeter sepse ai eshte nje dhe nuk ka tjeter perveq ti andaj ne mbetemi ne meshiren e allahut,o zot te lutem na ndihmo nuk i besojm askujt tjeter perveq teje
bukuroshja e pejes (13/04/2011 14:41:07) e tash kur bohet 2012 osht fundi i botes
se termetet nuk jon kurgjo po kur bohet 2012 keni me pa se qa ka me ndodh
beatrisa (23/04/2011 16:03:24) nuk po besoj sa termete po ndadhin ne bot po keto se i k ini shkru nuk besoj se jan kan kaq te forta veq rusuni ju run i madhi zot mos keni frik veq prekj ti duhet me u tut
adi (19/05/2011 21:32:56) zoti asht i madh
kaltrina (20/05/2011 13:56:57) askush nuk e din per vec allahut a pe dini se sa her han than se ka mu bo nji termet i madh po ashkush nuk e din vec nji allah
ja si pershembuull para disa ditesh ne itali kan than se ka mu bo prap termet edhe krejt kan dal jashta kan prit deri ne mengjes edhe ska pas asgje kan hyre krejt mrenda disa familjar qe i kemi atje na kan tregu krejt rena jan
lim (21/05/2011 01:24:52) po flitet se neser ne oren 12 mes nate dot bahet termet ishall nuk esht e vertet po une mendoj vetem zoti e din ne jemi ne doren e zotit
kaltrina (21/05/2011 07:59:18) ee kush e paska thon ku e ka dit te na ne tetove than se dje ne 12 mesnate ka me pas termet po spat fjal jan ku pe din ato vec llafe jan mos i negjoni se edhe ne gjynah him se u besojm ktyre gjanave
benart hoti (21/05/2011 08:08:22) a ban medit se kur i vjen fundi botes vetem zoti e din
kaltrina (21/05/2011 08:51:54) krejt reeeeeeennnnnnnnnaaaaaaaaa jan askush nuk e din a pe dini se pejngameri e ka pyet allahun se kur ka me u ba naj gja e keqe tregom po allahu ka than jo
e paramenoni pejngamerit si ka tregu e neve dikush pe dinka :P
liridon (21/05/2011 13:04:14) ishalla nuk bahet se nuk po besoj
ronaldo (21/05/2011 13:33:05) ja unjo politiken ktune vete rrena jan
fatjona (21/05/2011 17:14:53) kur do te behet termeti e te shtunen po ne sa ora
bekimi ferizaj (27/05/2011 15:26:36) ishalla po pshtoni se pasni me vdek para kjametit po
shum po tutni po allahu asht i madh aj e din ma mir
po mundohuni mu shty me zoti allahu asht i madh
aj e di se qka do te ndodh mos kini frik e mos bani panik


kaloni sa ma mir
fjolla (06/07/2011 19:58:07) Qka jan kto fjal.Mos hini ne pun te ZOTIT se AJ na ka kriju Aj mundet me ba shka dush me neve edhe na jep shpirtin edhe ne fund naj merr edhe mos hini ne punet e ZOTIT. BESONI ZOTIN SE AJ JU KA FAL.
keniii (12/02/2012 12:35:43) une mendoj qe ska keshtue mos keni frig,se askush se din kur asht temeti .vetem allahu ati i kofshim fal aj e din kur asht tjeter pos tij joo beson dhe deklaroni se allahu asht nje dhe ska zot tjeter...>?amni ishlla don allahu ska termet kerkund ..
ermira (28/03/2012 16:22:09) po normal qe ndodhin keta gjera kur njerezit e tepronje nuk kerkojn ndihm nga allahu xh.sh.sepse ai esht zot i te gjithra koheve vende3ve
ne duhet mos besojm nje jo muslimanit por vetem nje liberit i quajtur kur-anit qe e dergoi allahu per te mesuar si nje fjal ne kuran e 1 qe tot ikra bismi lexo dhe mesoje kuranin
arbenit (13/05/2012 19:39:35) une personalisht mendoj se keso gjerash duhet te ndodhin sepse ne tok ndodh "perzirja e disa supstancave" me qrast ndodh termet ,une mendoj se askush nuk mun ta dij se kur mund te ndodh po allahut atij i kofshim fal...
tringa (21/05/2012 12:30:58) valla viq allahi i di kto
eeeeeeee (21/05/2012 12:33:20) eeeddaaaaaaaa
loresa (13/08/2012 10:43:06) Ishalla Zoti Na Ndimon Te Gjthve
lediona bariu (22/10/2012 17:58:54) ne ca viti?
sefa (25/11/2012 21:59:37) po ku mos me u ba tremet jen dal fare qikat mazamakeq kuku per ne po pak asht tu na get valla.jan desh krejt cullak
edi (10/12/2012 19:04:39) po qysh mos me u ba termet tuliqfar qike tu dal tu picillav e shka stu ba edhe besoin ne ZOT se ZOTI ju ka fal njerzi sju ka fal kafhs ZOTIN e dua se ai me ka rritur i love ALLAH un e dua ALLAHUN KOFSHUM FAL TIJ
dini (20/12/2012 17:29:33) qka vjen vjen pi allahut kofshin fal
NERMINA (21/12/2012 00:37:27) Oh bre ZOTTT ishalla nuk bohett bre se boll po tutmi po qka vjen pre zotiti mir se art veq edhe ni er po du me pa familjene en kosov edhe deksha nasht ishalla jemi shnosh e mir edhe mos u tutni bre se zotti na ka fal aj ka me na marr
loi (09/03/2013 20:37:06) zotttttttttttttttttttttttiiiiiiiiii
bubulina (20/03/2013 18:29:14) kam disa pyetje cili eshte termeti me pasoja fatale ne kosov? sa termete kan qen ne kosov ? sa shkall ka aritur termeti i fundit ne kosov ? pse ndodhin termetet apo jan te paparshikuara ?sa mall ka qen termeti i fundit ne bot? nese i dini ju lutem pergjgigjuni
topi leci (03/04/2013 17:10:35) zzzzzzooooooooooootttttttttttttttttiiiii iiiiiiiiiiiiiiiii madh
anxhelina (26/10/2013 11:35:11) cili eshte eshte termet me pasoja fatale ne shqiperi?
lina (19/11/2013 11:28:01) ishalla ja dridh e ja tranon se jeni msu ju me te ngjofshum eh allahu osht nja veq a ti na drejtohum boni ju keq e zoti ja qon me te keq lar koft termeti i fuqishem amin amin ishalla..........
laura (25/03/2014 20:59:08) sa i frikshem
denis (25/10/2016 16:48:51) Cili eshte termeti me i fort ne shqiperi

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime