E shtunë, 21.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pllakė pėrkujtimore pėr heronjtė e Kuvendit tė Karadakut

Publikuar: 24.07.2012 | 18:00
Lexuar: 1441 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Fshati Burim e jo Kron (25/07/2012 16:37:32) Fshati nuk e ka pasur asnjehere ne histori emrin Kron, po emrin Burim, dhe se Nazmi Beqiri smundet te emertoj emer te ri fshatit Burim(Izvor). Burimi si fshat dallohet nga ajo se ka burim te madh te ujit. Ndersa ti z.Nazmi Beqiri cdo fshat ka krua e kroje..dhe sipas teje sejcili duhet te mbaje emrin Kron?!absurditet... Prandaj ne bashkefshataret e qeveritarit Nazmi Beqiri e kundershtojm ashper emertimin e tille te fshatit tone Burim. Turp qe po i ngjasoni Gruevskit me ide, dhe etiketime qe neve si shqietar nuk na takojne.. e dinii psee, sepse ne kemi histori si popull e jo si maqedonet. Cdokush kush ndien te turpruar nga ky rast eshte mire te ngreje zerin e arsyes se drejte. Ju pershendesim nga Burimi, fshat malor i komunes se Likoves!
Lumi (07/09/2012 17:43:13) Pershendetje,

Me thuaj ti i nderuar, qe po i ditke sendet kaq mire, kur e ka pasur fshati emrin Burim sipas teje?
Ma jep nje dokument dhe nje deshmi te vetme, dhe ja edhe une po i bashkangjitem fushates sate dhe po e shporrim nga skena kete bandill qe po merreshka me ndryshimin e historise.

Pash besen me thuaj.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime