E martë, 27.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Tetë pikturat më të shtrenjta në botë janë vepra të emrave të njohura të artit të pikturës. Renditja e tyre është bërë sipas vlerësimit të vlerës së tyre të shprehur në dollarë amerikanë. Kjo është lista e tetë pikturave më të shtrenjta:
Tetė pikturat mė tė shtrenjta nė botė


Tetë pikturat më të shtrenjta në botë janë vepra të emrave të njohura të artit të pikturës. Renditja e tyre është bërë sipas vlerësimit të vlerës së tyre të shprehur në dollarë amerikanë. Kjo është lista e tetë pikturave më të shtrenjta:
1. Portreti i Adele Bloch nga Gustav Klimt, vlerësohet 135,000,000 USD
2. Djaloshi me llullë nga Pablo Pikaso vlerësohet 104,100,000 USD
3. Dora Mar me mace nga Pablo Pikaso
4. Portreti i Dr. Gachet nga Vinsent Van Gog, vlerësohet 82,500,000 USD
5. Zhurma e kuqe e mullirit, Auguste Renoir, vlerësohet 78,100,000 USD
 	6. Masakra e të pafajshmëve, nga Paul Rubens, vlerësohet 76,700,000 USD
7. Portreti i artistit, nga Vinsent Van Gog, vlerësohet 71,500,000 USD
Stil jete nga Pol Cezen, vlerësohet 60,500,000 USD

Publikuar: 18.09.2009 | 15:34
Lexuar: 7073 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
sara (12/04/2011 16:22:45) keto piktura jane shume te bukura na nevojiten shume ne nxenesve per shkollen
gjergj zefi (09/12/2011 18:44:36) KETO JANE VLERA NJERZORE PER ĒDO MOSHE.JO TE RENDIM MBAS MARRINAVE QE SERVIREN KOT NGA MEDIAT.
elmedina dinaj (17/01/2012 18:58:53) were really, really beautiful and un will paint as painters was formed they have

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime