E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fokus të zonjës Klinton, gjatë këtij turneu, do të jenë të arriturat demokratike në Afrikë dhe potenciali ekonomik.
SHBA: Hillari Klinton arriti në Afrikë

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka arritur në Senegal, në kuadër të turneut të saj afrikan, me ç’rast do ta vizitoj edhe Sudanin Jugor dhe Afrikën Jugore, në një vizitë private, së bashku me ish liderin e këtij vendi, Nelson Mendela.

Parashihet edhe vizita në Ugandë, Keni, Malavi dhe Ganë.

Në fokus të zonjës Klinton, gjatë këtij turneu, do të jenë të arriturat demokratike në Afrikë dhe potenciali ekonomik.

Publikuar: 01.08.2012 | 09:50
Lexuar: 715 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime