E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kuqi, ka hedhur poshtë çdo mundësi për fillimin e një dialogu politik me serbin, për zgjidhjen e çështjes së veriut. Pavarësisht kërkesave të faktorit ndërkombëtar.
Në veri ligj, jo forcë

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ka kundërshtuar deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimin i cili një ditë më parë kishte thënë që në veriun e Kosovës duhet të përdorët forca.

Kuçi ka thënë se qëllimi i institucioneve shtetërore nuk është përdorimi i forcës, por vendosja e rendit dhe ligjit në veri.

Kuqi, ka hedhur poshtë çdo mundësi për fillimin e një dialogu politik me serbin, për zgjidhjen e çështjes së veriut. Pavarësisht kërkesave të faktorit ndërkombëtar.

Ai ka deklaruar se çdo veprim i qeveris për veriun do të jetë në përputhje me kushtetutën, sovranitetin dhe integritetin territorial të shtetit.

Ai ka thënë se veriu nuk bën të mbetet hendikep i zhvillimeve dhe integrimeve rajone.

Publikuar: 01.08.2012 | 09:51
Lexuar: 785 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime