E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky është në fakt përfundimi i një studimi të kryer nga ekspertë të Institutit izraelit Veizmann të shkencës në Rehovot, botuar në revistën "Science".
Kur femra qan, mashkullit i largohet dëshira për tëLotët e grave? Një faktor i fuqishëm anti-eros që ul nivelin e testosteronit, hormonit epsh-ndjellës tek meshkujt.

Këtë gjë duhet ta dinë të gjitha femrat, në mënyrë që ato të përpiqen t’i fshehin lotët para partnerëve të tyre. E kjo, pasi, ndërsa ato qajnë, atyre iu largohet dëshira për to.

Ky është në fakt përfundimi i një studimi të kryer nga ekspertë të Institutit izraelit Veizmann të shkencës në Rehovot, botuar në revistën "Science".

Sipas tyre, lotët e një femre përbëjnë një element që mund të ftohë menjëherë epshet e mashkullit.

Duke u bazuar në faktin shkencor, se të tillë lotë, ndikojnë automatikisht në uljen e nivelit të testosteronit në partnerët e tyre.

Publikuar: 01.08.2012 | 12:02
Lexuar: 1561 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime