E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Katër çiftet, një nga Kina, një nga Indonezia dhe dy nga Korea e Jugut, mund të përballen me dënime pasi lejuan kundërshtarët të fitonin për të manipuluar renditjet e grupit.
Turpi i Olimpiades, trukime në badminton, priten denime
Federata Ndërkombëtare e Badmintonit (BWF) akuzoi ditën e mërkurë tetë lojtare të lojës dyshe për femra në badminton për lëshime në ndeshjet e tyre në Lojërat Olimpike “Londër 2012”.

Katër çiftet, një nga Kina, një nga Indonezia dhe dy nga Korea e Jugut, mund të përballen me dënime pasi lejuan kundërshtarët të fitonin për të manipuluar renditjet e grupit.

Tolerimet ishin aq të hapura sa edhe publiku nisi të vërshëllejë sportistët. Në raundin e parë, dy çifte (ajo koreane dhe ajo kineze) ishin të kualifikuara dhe këto çifte u munduan të humbnin ndeshjen mes tyre për t'u përballur me kundërshtarë më të lehtë në fazën tjetër.

Ndeshja ishte qesharake kur të katër lojtaret humbnin me dashje gjuajtje të lehta ose shërbimet i godisnin në rrjetë.

Arbitri Torsten Berg i paralajmëroi lojtarët për sjelljen e tyre dhe i kërcënoi me kartonin e zi. Ndeshja më në fund u fitua nga koreanet.
Yu Yang dhe Wang Xiaoli

Publikuar: 01.08.2012 | 13:50
Lexuar: 990 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime