E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

26 vjeçarja nga Kazakistani ishte e dyta pas ngritjes së 110 kilogramëve, por që e siguroi medaljen e dytë të artë për vendin e saj pasi tërhoqi 135 kilogramë, me një total prej 245 kilogramësh
Kazikastanezja Maneza fiton medaljen e artën në peshëngritje


Peshëngritësja Maiya Maneza e ka fituar medaljen e artë në kategoria deri në 63 kilogramë.

26 vjeçarja nga Kazakistani ishte e dyta pas ngritjes së 110 kilogramëve, por që e siguroi medaljen e dytë të artë për vendin e saj pasi tërhoqi 135 kilogramë, me një total prej 245 kilogramësh.

Ndërkaq, kampionia e botës, rusja Svetlana Tsarukaeva e fitoi medaljen e argjendtë, ndërkaq kanadezja Christine Girard ishte e bronztë.BS.
Kazikastanezja Maneza fiton medaljen e artën në peshëngritje
Kazikastanezja Maneza fiton medaljen e artën në peshëngritje

Publikuar: 01.08.2012 | 14:59
Lexuar: 967 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime