E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mbrëmja kushtuar poetit Podrimja do të ngjis në skenën e TKOB-së artistët e ftuara nga USA, Sopranon Suzana Frashëri dhe pianisten Rudina Ciko. "Gjithmonë Ali Podrimja" do të shfaqet për publikun, mbrëmjen e nesërme, 1 gusht, ora 19:00.
Në Tiranë sonte mbrëmje poetike për Ali PodrimjenPoeti i ndarë nga jeta pak kohë më parë, Ali Podrimja do të përkujtohet ditën e sotme, në një mbrëmje poetike në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

"Gjithmonë Ali Podrimja" titullohet shfaqja në të cilën aktorët si, Yllka Mujo, Mirush Kabashi, Fatos Sela dhe Bujar Asqeriu do të sjellin për publikun disa nga poezitë më të njohura të poetit.

Në mbrëmje do të marrin pjesë edhe solistët lirikë të TKOB-së, Vikena Kamenica, Armaldo Kllogjeri, Armando Likaj, Solen Alla dhe Irida Dragoti, shoqëruar në piano nga Etrita Ibrahimi dhe Kuinteti i Harqeve. Solistët e baletit Gerd dhe Enada Vaso do të shoqërojnë interpretimin e aktorëve dhe këngëtarëve lirik.

Mbrëmja kushtuar poetit Podrimja do të ngjis në skenën e TKOB-së artistët e ftuara nga USA, Sopranon Suzana Frashëri dhe pianisten Rudina Ciko. "Gjithmonë Ali Podrimja" do të shfaqet për publikun, mbrëmjen e nesërme, 1 gusht, ora 19:00.

Autor i shumë librave me poezi, Ali Podrimja çmohej si përfaqësuesi më tipik i poezisë së sotme shqiptare. Përveç poezisë, ai njihej edhe për shkrimin e eseve dhe tregimeve që e kishin bërë fitues të shumë shpërblimeve të ndryshme letrare.

Publikuar: 01.08.2012 | 16:29
Lexuar: 1843 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
Kamil Weiner (19/07/2013 19:53:07) Mé rritet zemera, kur degjoje fjalet me te mira per krijuesit shqipetare. Urrime dhe suksese ne punen tuaj.Kamil Weiner

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime