E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai ka thënë se baronesha Catherin Ashton do të marrë rolin e Robert Cooper dhe do të jetë ndërmjetësuese e këtij dialogu.
Dialogu Kosove -  Serbi fillon në shtator, ndërmjetësuese EshtonFillimi i shtatorit do të jetë edhe fillimi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Kështu ka thënë shefi i departamentit të ministrisë së jashtme gjermane për Evropën juglindore, Nikolas Lambsdorf.

Ai ka thënë se baronesha Catherin Ashton do të marrë rolin e Robert Cooper dhe do të jetë ndërmjetësuese e këtij dialogu.

Lambsdorf po ashtu ka thënë se Gjermania mbështet dialogun Kosovë – Serbi dhe se shpreson në arritjen e rezultateve që do të kontribuonin në një bashkëpunim afatgjatë.

Publikuar: 01.08.2012 | 20:07
Lexuar: 763 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime