E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Panetta ka hedhur poshtë raportet e disa medieve se ai planifikon të ndajë me Jerusalemin plane të Shteteve të Bashkuara për aksion ushtarak kundër Iranit.
Vizita e Panettas në Izrael nxit spekulime për IraninSekretari amerikan i Mbrojtjes, Leon Panetta, ka zbarkuar në Izrael, ku me zyrtarët atje do të diskutojë kërcënimet izraelite kundër Iranit dhe situatën në Siri.

Panetta ka hedhur poshtë raportet e disa medieve se ai planifikon të ndajë me Jerusalemin plane të Shteteve të Bashkuara për aksion ushtarak kundër Iranit.

Dyshimet se Teherani do të shfrytëzojë pasurimin e uraniumit për armë bërthamore kanë rezultuar me sanksione ndërkombëtare dhe me paralajmërime ushtarake nga Izraeli.

Irani thotë se programi i tij bërthamor ka qëllime paqësore.

Para Izraelit, Panetta ka qëndruar në Egjipt, ku ka zhvilluar bisedime me udhëheqjen e re egjiptiane.

Publikuar: 01.08.2012 | 23:11
Lexuar: 754 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime