E martë, 23.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kush janė vėllezėrit Manaqi!?

Publikuar: 02.08.2012 | 09:50
Lexuar: 1927 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Samiu (09/09/2015 21:28:18) E gjitha eshte nje genjeshter. Ata jane dhe kjo shte e vertte tuar tashme 100% arumune, ose si u thone ndryshe Vllehe. ashtu si babai i nene Terezes qe eshte vllah- arumune..
Dhimo (26/07/2016 16:45:57) Qe Jane me origjine arumune ose vllahe nuk elot as topi. Te gjithe perpjekjet per te ndryshuar kete te vertete jane sa te kota aq edge qesharake.Egzistojne shume the dhena dhe fakte historike ku shihet qarte origjina e tyre. Njera prej tyre dhe me kryesorja eshte filmimi ipare qe Kane here te day vellezrit Ku shihet qarte se cilat Jane tjerset dhe cilat me shume se arumunet ishin me te aftat per kete pune.Prandaj pretendimi I sllavomaqedonasve dhe AQ me pak I shqiptareve per origjinen etyre Jane pa baza historike dhe qesharake.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime